شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
هفته ای پرشور در اصفهان؛
 نگاهی به لیست های انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی   

گروهها و ائتلاف هایی که شاید از مدتها قبل در حال بررسی، رصد و جمع بندی بوده اند در فرصت تبلیغات محاسن و امتیازات نامزدهای مورد حمایت طیف خود را به مردم عرضه کردند... (جزئیات)

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، باتوجه به پایان زمان تبلیغات نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می توان نگاهی به لیست ها و ائتلاف های این هفته پر شور داشت. شهرستان اصفهان همواره به نوعی کانون خبر همراه با حاشیه های متفاوت بوده است که ظاهرا این دوره از انتخابات نیز از این قاعده مستثنی نبود.

نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از آغازین دقایق روز پنجشنبه ۲۸/۱۱/۹۴ مشغول به فعالیت گسترده شدند و گروهها و ائتلافهایی که شاید از مدتها قبل در حال بررسی، رصد و جمع بندی بوده اند در فرصت تبلیغات محاسن و امتیازات نامزدهای مورد حمایت طیف خود را به مردم عرضه کردند.

شاید مهمترین و خبرسازترین لیست مربوط به مجمع اصولگرایان بود که مدتها در حال رصد و جمع بندی نامزدهای طیف اصولگرا بودند و شاید برای اولین بار به وحدت نسبی و مساعد و مطلوبی رسیده و لیست خود را با حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک، دکتر سیدمجتبی خیام نکویی، دکتر کمال حیدری، مهندس حمیدرضا فولادگر و آقای مجید نادرالاصلی نهایی نمود. هرچند گروههایی از اصولگرایان چندی پیش نسبت به روند انتخاب افراد اعتراض داشتند لیکن طی بیانیه ای اعلام کردند که قصد ارائه لیست مجزا ندارند.

در طرف مقابل لیست اصلاح طلبان اصفهان پس از کش و قوس های فراوان با حیدرعلی عابدی، خانم مینو خالقی، خانم ناهید تاج الدین، کوروش محمدی و مسعود حمیدی وارد صحنه شد.

البته تلاش اصلاح طلبان برای پیوند و ائتلاف با حزب اعتدال و توسعه – حزب مربوط به دولت یازدهم- نتیجه نداده و اعتدالیون لیست جداگانه خود را ارائه دادند که با تبلیغات گسترده شهری همراه بود و احتمالا موجب شکسته شدن آراء اصلاح طلبان خواهد بود. سیدکمال حسینی، محسن عزتی، محمدحسن میثمی، سید اسماعیل محمودی و مرجان قوامی اعضای این لیست هستند.

از طرف دیگر کاندیداهای مستقل نیز بی کار ننشستند و با توجه به اقبال مردم برای رای دادن به لیست واحد، آنها نیز ائتلاف های کوچک و بزرگی را تشکیل دادند هرچند تجانس خاصی در میان اعضای آنها مشاهده نمی شود. از معروف ترین آنها ائتلاف «همدلان همدرد با مردم» بود؛ لیستی که با حضور دکتر حسن کامران، دکتر عباس مقتدایی، خانم دکتر اخوان به عنوان نمایندگان دوره نهم مجلس و همچنین حجت الاسلام ناصری و آقای جانثاری در بنرهای انتخاباتی مشاهده می گردید. ائتلاف انقلابیگرایان نیز نامی بود که بیشتر در فضای مجازی به صورت ناشناس منتشر شد و اشخاص حقیقی یا حقوقی خاصی مسئولیت آن را برعهده نگرفتند و حتی دکتر حسن کامران و حجت الاسلام سالک نام خود را در این لیست تکذیب کردند.

در میان کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری نیز تنها لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه وجود داشت که شامل حضرات آیات طباطبایی، نمازی، مهدوی، مقتدایی و عبداللهی بود.

هم اکنون از میان نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی، آقایان حمیدرضا فولادگر و حجت الاسلام سالک در میان لیست اصولگرایان و آقایان مقتدایی و کامران و خانم اخوان به صورت مستقل اما در ائتلاف همدلان همدرد حضور دارند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز