پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
گفتگو با دکتر کمال حیدری کاندیدای مجمع اصولگرایان اصفهان
 روی اصولم وفادار می مانم/ از مجلس اول تا نهم هیچ وقت نمایندگان اصفهان همدل نبودند   

پس از پایان دبیرستان به جبهه اعزام گردید و از سال ۶۲ تا ۶۷ در جبهه های غرب و جنوب در گردان های امام رضا(ع)، ابوالفضل(ع)، یا زهرا(س)، موسی ابن جعفر(ع) و گردان غواصی یونس(ع) و قرارگاه برون مرزی رمضان حضور یافت

ندای اصفهان- حسین عزیزیان: به منظور تنویر افکار عمومی و هموار نمودن مسیر در جهت انتخاب نماینده اصلح بر آن شدیم تا با کاندیداهای دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از سلایق مختلف به  گفتگو بپردازیم؛ متن زیر حاصل مصاحبه خبرنگار ندای اصفهان با  دکتر کمال حیدری نامزد انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی است:

دکتر کمال حیدری متولد ۱۳۴۴ در محله شهشهان اصفهان. پس از پایان دبیرستان به جبهه اعزام گردید و از سال ۶۲ تا ۶۷ در جبهه های غرب و جنوب در گردان های امام رضا(ع)، ابوالفضل(ع)، یا زهرا(س)، موسی ابن جعفر(ع) و گردان غواصی یونس(ع) و قرارگاه برون مرزی رمضان حضور یافت.

از سوابق علمی و اجرایی وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانش آموخته رشته دندان پزشکی از دانشگاه تهران
 • عضو بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشگاه تهران
 • مسئول بهداشت دهان و دندان استان اصفهان
 • متخصص رشته عصب کشی
 • مدیرگروه دندان پزشکی جامع نگر
 • معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان
 • تدوین سند ملی بهداشت جوانان و نوجوانان
 • تدوین برنامه سلامت روان استان اصفهان با همکاری حوزه علمیه
 • تدوین برنامه سلامت معنوی با همکاری موسسه امام خمینی(ره) که منتج به چاپ کتاب سلامت معنوی در اسلام گردید
 • عضو هیئت علمی ناظر بر برنامه آمایش سرزمین
 • ناظر برنامه آمایش سرزمین در حوزه سلامت
 • عضو فرهنگستان علوم در حوزه سلامت معنوی
 • رئیس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر برسلامت
 • موسس خیریه جهت پیشگیری از بیماری های غیر واگیر
 • رئیس کارگروه سلامت بسیج و عضو شورای بسیج جامعه پزشکی

خبرنگار ندای اصفهان: انگیزه شما برای ورود به مجلس چیست؟ و چرا در لیست مجمع اصولگرایان قرار گرفتید؟

دکتر حیدری: اول اینکه به اصولگرایی اعتقاد دارم و منش من با اصولگرایان همخوانی دارد چون اصولگرایان به ارزشهای انقلاب اعتقاد دارند. به استکبار ستیزی، استقلال کشور، ساده زیستی، عدالت و این چیزها معتقدند من با این منش بزرگ شدم، ما ولی را ولی می دانیم و خودمان را رهرو بنابراین اگر ولی فقیه اشاره کند باید رفت نمی شود ایستاد و فقط حرف زد بنابراین من در حد بضاعت خودم اقداماتی را انجام دادم. به هر حال ما از جامانده های جنگ بودیم و آن دین به خون شهدا بریا ما بیشتر ملموس است به خاطر همین نمی توانیم از پا بنشینیم و باید انجام وظیفه کنیم.

DSC02549

با توجه به این تجربیاتی که در این مدت به دست آوردم که بسیار هم متنوع بود و با خیلی از مشکلات مردم و دستگاه ها آشنا شدم من احساس کردم که با توجه به توصیه دوستان می توانم در بحث ارتقاء سلامت در این عرصه خدمت گذاری کنم، به علاوه اینکه من در این فکر بودم که چرا در مسائل پیشرفت کشور عقل حاکم نیست و مسائل سیاسی و جناحی و رفاقتی حاکم است و من به این امید آمدم که اگر ان شاالله این پنج نفری که مجمع اصولگرایان عرضه کرد وارد مجلس شدند این الگو را به کشور ارائه دهیم که نخبگان را به بازی بگیرند و با جلسات کارشناسی قوانین اجرایی بهتری در دستور کار قرار گیرد. و لازمه آن این است که که یک عده کارشناس بنشینند و در مسائل مختلف به ما مشاوره دهند ما باید سعی کنیم در مسائل کشور نخبگی را به کار بگیریم و دید سلیقه ای و سطحی نگری را کنار بگذاریم تا عقل حاکم شود.این می شود ساختار نقشه جامع علمی کشور، این می شود ساختار آمایش سرزمین و امثال اینها..

خبرنگار ندای اصفهان: ارزیابی شما از مجلس نهم و نقاط قوت و ضعفش چیست؟

– خیلی جالب نبود، یکی اینکه همدلی نبود با اینکه خیلی فضای بین دولت و مجلس گل و بلبل بود نسبت به دولت قبل و مجلس سعی می کرد با دولت همراه باشد ولی متاسفانه آن چکش کاری لازم انجام نشد و آن همدلی و هم زبانی خیلی خوب جا افتاده بود در این قسمت، نمونه آن را در بحث برجام و در بحث استیضاح وزرا می بینیم. یعنی خیلی فضای چالشی و و پویایی به نظر من نبود.

خبرنگار ندای اصفهان: دلیل این همراهی دولت و مجلس را چه می دانید؟ برخی معتقدند هنگامی که مجلس با دولت همراه باشد کارها بهتر پیش میرود؟

– باید مجلس همراه دولت باشد. ببینید مجلس دارد ریل گذاری می کند تا دولت بتواند کارش را انجام دهد اینکه برای دولت لنگ ببندیم خیانت است اما وقتی استقلال کشور، اقتصاد مقاومتی، اشتغال جوانان و مسئله فرهنگ مورد بی توجهی قرار می گیرد نباید کوتاهی کرد.

خبرنگار ندای اصفهان: نمایندگان مجلس اصفهان را چطور می بینید؟

– نه تنها در مجلس نهم بلکه از مجلس اول تا نهم هیچ وقت نمایندگان اصفهان با هم همدل نبودند، اصفهانی که آن قدرت و آن عزت را داشت الان به شدت افول کرده است و این عدم همدلی دودش در چشم اصفهان و استان می رود.

خبرنگار ندای اصفهان: در دوره هایی ما نمایندگان تاثیرگذاری مثل مرحوم آقای پرورش را داشتیم اما الHن شاهد چنین نمایندگانی نیستیم. این دلیلش انتخاب مردم است یا فضای سیاسی شهر؟

– نمایندگان را مردم انتخاب می کنند ولی فضای سیاسی شهر هم تاثیر به سزایی دارد. اصفهان فضایش بیشتر سیاسی است. به نظر من اگر حتی انتخاب ها انتخاب های ضعیفی بود ولی آن همدلی می بود موفق تر بودیم، این عدم همدلی باعث می شود که دغدغه ها، هدف گذاری ها و اولویت ها متفاوت باشد.

خبرنگار ندای اصفهان: اگر شما وارد مجلس شدید و در یک موضوعی نظر شما با نظر مجمع اصولگرایان متفاوت بود آیا به مجمع وفادار می مانید یا به نظر خودتان عمل می کنید؟

– روی اصولم وفادار می مانم من باید برای رNیی که می دهم حجت داشته باشم، وقتی آدم تلاش و مطالعه کرد و از افراد صاحب نظر مشاوره ‘رفت و به نتیجه رسید این می شود حجت. حالا میخواهند اصولگرایان قبول داشته باشند با نداشته باشند. چون من باید فردا برای رNیی که دارم می دهم پاسخگو باشم وگرنه میشود همان مسائل سیاسی.

خبرنگار ندای اصفهان: نظرتان درباره رای دادن مجلس به وزرای دولت چیست؟

– هر دولتی که بیاید تیم خودش را با تفکرات خودش می چیند باید برنامه دولت و سوابق آن فرد را دید؛ اینکه آیا او به دنبال استقلال و شکوفایی و دلسوز ملت است. البته باید ملاک را حال افراد قرار داد چون نباید انقلاب به دست نا اهلان بیفتد اگر این مسائل و برنامه خوب بود و فرد فرد توانمندی بود باید به او رای داد و کمکش هم بکنند مگر اینکه ببینند او دارد به انحراف می رود.

خبرنگار ندای اصفهان: نظر شما در رابطه با تصویب برجام در مجلس نهم چیست؟

– یک تدبیر قشنگی حضرت آقا کردند که دشمن ما هم این کار را کرد و آن هم اینکه به برجام حالت قانونی داده شود که بتواند یک پشتوانه ای هم برای دولت بشود. نظر آقا این بود که یک خرد جمعی برجام را چکش کاری کند و مسائلی که ایشان دغدغه داشتند به بهانه مجلس رفع شود ولی به هر حال مجلس خوب روی این برنامه اقدام نکرد البته تیم کارشناسی خوبی روی برجام وقت گذاشتند ولی تمام شدنش خوب نبود این یک مقدار جای تامل دارد که آیا تسامحی شد روی این کار که آخر آقا آمدند و ۹ بند شرط اضلفه کردندو آخرش از آقا در این قضیه هزینه شد.

خبرنگار ندای اصفهان: به عنوان آخرین سوال نظرتان را راجع به عبارات زیر خیلی کوتاه بفرمایید؟

مجلس نهم: بدون کارشناسی

اکبر هاشمی رفسنجانی: کشتی شکست خورده

نمایندگان مجلس نهم اصفهان: پیکان های متفرق

مجمع اصولگرایان: امیدواران بی تدبیر

اصلاح طلبان: زخم خورده، مار یخ زده که دارد تجدید حیات می کند.

برجام: سکته نظام

احمدی نژاد: اسطوره شکست خورده

علی لاریجانی: فردی که می خواهد به هر طریقی موفق باشد.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. اعتصامی گفت:

  عالی بود امیدوارم که تا آخر رزمنده باشند
  0  0
 2. ناشناس گفت:

  پاسخ ها بسیار سنجیده بود
  0  0
 3. چرا گفت:

  چرا ایشان با این سوابق گمنام مانده اند و کسی ایشان را نمیشناسد؟
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز