یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
 دوئل انتخاباتی بدون حاضر شدن کاندیداهای اصلاح طلب +جزئیات   

جلسه مناظره انتخاباتی"دوئل انتخاباتی" در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بدون حضور کاندیداهای اصلاح طلب برگزار شد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، با نزدیک شدن به انتخابات، این روزها رفت و آمدهای سیاسی در دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان داغ است (اینجا) و (اینجا) را بخوانید. عصر امروز نیز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شاهد مناظره دیگری بود که برخلاف اسم آن چندان هم شبیه یک دوئل نبود و کاندیداهای اصلاح طلب برخلاف قول های یک هفته ای خود در جلسه حاضر نشدند. در این مراسم، حجت الاسلام احمد سالک، کمال حیدری، حمیدرضا فولادگر و سید مجتبی خیام نکویی (کاندیداهای ائتلاف اصولگرایان) ابتدای به معرفی خود پرداختند و سپس به پرسش ها پاسخ دادند.

پرسش نخست این بود که اگر کاندیداها وارد مجلس شوند، چه موضوعی را در اولویت اول خود قرار خواهند داد؟

خیام نکویی گفت: اولویت اول من پیگیری پیشنهاد اصفهان به عنوان پایلوت اقتصاد دانش بنیان در تمام حوزه ها است.

وی به نقش توسعه صنعت گردشگری در اقتصاد استان و کشور اشاره و اضافه کرد: ۲٫۷ میلیارد دلار درآمد حاصل از گردشگری در کشور است که طبق سند چشم انداز ۱۴۰۴ باید این میزان به ۲۵ میلیارد دلار برسد. با توجه به پتانسیلی که در استان اصفهان وجود دارد می توان این میزان را به فعلیت رساند.

فولادگر اظهار کرد: با توجه به تجربیات چند ساله خودم در مجلس، بحث پیگیری تحول اقتصاد مقاومتی را برای خروج از رکود به عنوان اولویت اصلی پیگیری خواهم کرد.

وی افزود: دوره رکود حاضر، دوره رکود بی نظیری است. در موارد مربوط به آن خلأ قانونی وجود ندارد و مشکل از عدم اجرای قوانین اجرایی است. در شرایط پسابرجام که تعبیر درستی هم نیست، باید این موارد پیگیری شوند.

مجمع اصولگرایان

حجت الاسلام سالک، اولویت نخست خود را حاکم کردن نظامات بر دستگاه های فرهنگی کشور ذکر کرد و گفت: مقدمات این موضوع در مجلس نهم انجام شده است. ۳۰۰ دستگاه با کمک جوانان در موضوعات مختلف وجود دارد که تکیه بر آنها حایز اهمیت است و جزء اولویت ها به حساب می آید.

این کاندیدای اصولگرای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اصفهان اضافه کرد: ارتقای استان اصفهان در تراز انقلاب اسلامی در زمینه های مختلفی مانند میراث فرهنگی و مسایل مدیریتی موجود در استان نیز باید مورد تاکید قرار گیرد.

همچنین کمال حیدری، استفاده از ظرفیت نخبگان علمی و اجرایی را از اولویت های نخست خود عنوان کرد و گفت: کمک دادن افراد نخبه در زمینه های مختلف به نمایندگان در تمام استان ها می تواند بسیار راهگشا باشد. این موضوع باعث می شود، نمایندگان کشور با یک عقبه علمی وارد موضوعات شوند.

وی افزود: همچنین باید در خصوص بحث سیاست های جمعیتی، خیلی زود وارد عمل شویم و سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را پیگیری کنیم.

پرسش بعدی پیرامون این بود که برنامه کاندیداها برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور چیست؟

خیام نکویی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی متوسل شدن به اقتصاد مقاومتی که مهترین مولفه آن اقتصاد دانش بنیان است.

وی، مهترین مولفه اقتصاد مقاومتی، شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری ذکر کرد، افزود: در اقتصاد دانش بنیان ارزش افزوده نسبت به سایر عناصر مانند سرمایه و نیروی انسانی، یک رقم بسیار بالا است. کشور ما از نظر توانمندی نیروی انسانی بالا است. ما اگر موفق شویم که توانمندی نیروی انسانی را به سمت استفاده حداکثری و با ایجاد ارزش افزوده بسیار بالا حرکت دهیم، هیچ موضوعی نمی تواند این اقتصاد را در هم بشکند.

این کاندیدای اصولگرای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اصفهان ادامه داد: ۴٫۸ میلیون در کشور وجود دارند که متاسفانه بسیاری از آنان پس از فارغ التحصیلی بیکار می مانند. همچنین ۴۲ درصد از بیکاران را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند. با استفاده از اقتصاد دانش بنیان و با استفاده از نیروهای انسانی فارغ التحصیل می تواند اقتصاد کشور و مشکل بیکاری را رفع کرد.

فولادگر پیرامون این پرسش گفت: طبق سند چشم انداز توسعه، ایران باید در بخش های علم، فناوری و اقتصاد حرف اول را در منطقه بزند. این موارد به مثابه سه ضلع یک مثلث هستند که همدیگر را تکمیل می کنند. از لحاظ تدوین سیاست ها راه برای حل مشکلات اقتصادی کشور، هموار شده است و اولویت اول دولت و مجلس باید حرکت دادن کشور برای اجرای سیاست ها باشد.

سالک با تاکید بر اینکه باید بر سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی تکیه کرد، گفت: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، تکیه بر مبانی فرهنگی و اقتصاد سیاسی است. در اصفهان نیز باید در خصوص موضوع آب بررسی هایی انجام شود و در این زمینه ۱۰ پیشنهاد داریم که ارایه خواهیم داد.

در بخش بعدی مجری برنامه پرسشی را مبنی بر اینکه “مهمترین کاری را که در مجلس انجام نخواهید داد؟” از کاندیداهای ائتلاف اصولگرا پرسید.

حیدری: جناحی فکر نکنم چراکه بعدها نمی توانم پاسخگوی آن باشم.

سالک: خط راه صراط مستقیم و ولایت دور نشوم تا بتوانم در خدمت مردم باشم.

فولادگر: به آرمان ها و خون شهدا خیانت نکنم.

فولادگر در پاسخ به این پرسش که منشا مشکلات اقتصادی کشور چه بوده و چه راهکاری برای آن پیشنهاد می کنید، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی کشور در شرایط جدید و سال های اخیر از سه منشا ساختاری اقتصاد، مدیریتی و تاثیرات بیرونی مانند تحریم ها و کاهش قیمت نفت بوده است. در بخش ساختار اقتصاد ما در کشور وارث اقتصادی هستیم که پایه آن بر اساس دولت نفت محور بنا شده است.

وی افزود: سهم بودجه از درآمدهای نفتی کشور در بودجه سال اینده به یک سوم کاهش یافته است. به نظر می رسد باید نگاه به درآمدهای غیرنفتی و صادرات بیش از پیش باشد.

فولادگر اضافه کرد: در بخش مدیریتی نی باید تلاش مسولان برای رفع موانع تولید، جلوگیری و مقابله با فصاد اقتصادی و استفاده از تجربیات قبلی باشد.

سالک در پاسخ به پرسشی که برای حل اختلاف دستگاه های مختلف پیرامون حجاب چه باید کرد، گفت: کشور، جنگ نظامی، فشارهای اقتصادی و سیاسی را پشت سر گذاشته و حالا دشمن به جنگ نرم متوسل شده است. از طرف دیگر ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین و ۱۰ میلیون نفر مهاجر در کشور وجود دارد که اینها دو میدان ورود فشارها محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه صیانت خانواده ها در حجاب است، ادامه داد: قوانین زیادی پیرامون موضوع عفاف و حجاب وضع شده است و در خصوص این قانون ها هیچگونه اختلافی میان دستگاه ها وجود ندارد. مشکل این جا است که مسوولانی که برای اجرای این قوانین گمارده می شوند، مختلف هستند. در واقع پیرامون مشکلات مربوط به قوانین حجاب، مشکل اجرایی وجود دارد.

حیدری نیز پیرامون این پرسش که برای عدالت اسلامی چه پیشنهادی دارید، اظهار کرد: در حال حاضر تعرفه ها کامل نیست. تعرفه ها نیازمند زیرساخت هایی هستند که از آن موارد، یکی شدن بیمه ها است و باید اینگونه موضوعات پیگیری شوند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز