شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
 لژ خانوادگی، مجلس مادام العمر! (شاید طنز)   

وقتی ریاست جمهوری در افغانستان دچار بحران شد؛ این پست بین دو نفر تقسیم شد و همه ی مشکلات بخوبی و خوشی حل شد. ما نیز برای حل مشکل باید به تعداد متقاضیان، مسئولیت ها تقسیم گردد. الیته مشکل دیگری بوجود می آید؛ آن وقت برای چه کسانی تصمیم بگیرند؟

ندای اصفهان- به قلم بی بو/

همزمان با ادوار انتخاباتی، طنین احساس تکلیف در جامعه می پیچد و پیر و جوان، خرد و کلان، مرد و زن، از هر صنف با هر مدرک تحصیلی بسوی وزارت کشور سرازیر می شوند تا به ندای وظیفه جویی درون خود پاسخ گویند. در این انتخابات چندین نکته قابل توجه می باشد از جمله حضور خانوادگی برخی برای کاندیداتوری مجلس؛ معلوم است آقای خانه و خانم خانه وقتی به تفاهم صددرصدی برسند و هیچ گرهی برای باز کردن در زندگی خود نیابند، به جامعه روی می آورند تا با الگو قرار دادن خود گره های جامعه را حل کنند؛ از اینرو بهتر است مجلس شورای اسلامی با گرته برداری از رستوران های درجه یک کشور، قسمتی از مجلس را به عنوان لژ خانوادگی تعبیه کند. همچنین تعداد قابل توجهی از افراد دارای سوء سابقه ی کلان، همچون قاچاق مواد مخدر، فحشا و… نیز در صف ثبت نام بودند؛ گویا این دسته نسبت به نادیده گرفته شدن حقوق هم نوعان خود اعتراض داشته و می خواستند بعد از این کار اقدام به تاسیس تشکیلات حمایت از مجرمین کلان کنند. خلاصه اینکه شدت احساس تکلیف و حسن موقعیت شناسی مردم این سرزمین بقدری زیاد است که فراتر از نیاز و اشباع جامعه می باشد؛ لذا دو راهکار برای این حجم درخواست باید در نظر گرفت:

یک.

اینکه به تعداد آحاد مردم یک صندلی مسئولیتی تعیین شود و در واقع همه ی مردم حق تصمیم گیری مستقیم داشته باشند. از این جهت مشکل تورم احساس وظیفه و نبود پست مسئولیتی در قبال آن حل خواهد شد؛ کما اینکه وقتی ریاست جمهوری در افغانستان دچار بحران شد؛ این پست بین دو نفر تقسیم شد و همه ی مشکلات بخوبی و خوشی حل شد. ما نیز برای حل مشکل باید به تعداد متقاضیان، مسئولیت ها تقسیم گردد. الیته مشکل دیگری بوجود می آید؛ اینکه اگر همه تصمیم گیر باشند آن وقت برای چه کسانی تصمیم بگیرند؟ در این زمینه نیز باید گفت می توانیم تمام مرزهای کشور را بروی مهاجرین اقصا نقاط عالم بگشاییم و با صدور فراخوانی از همه ی مردم جهان دعوت به اقامت در ایران به عمل آوریم با این مضمون که ایران کشوری است با فراوانی تخبگان تصمیم گیرنده، لذا هرکسی احساس کمبودی دارد بیاید تا برایش تصمیم سازی های خرد و کلان ارائه کنیم.

دو.

اگر راهکار اول محقق نشد باز هم غمی نیست؛ تصمیم گیران ما آن وقت باید با حس مسئولیت و خیرخواهی برای جهان مهاجرت به کشورهای فاقد تصمیم ساز نخبه را روی میز کار خود قرار دهند و به جهان اعلام کنند توان حل مشکلات شما در ما هست پس خود را بی بهره نگذارید و از ما دعوت کنید… . حتی حس مردم دوستی برخی نمایندگان در حدی است که بیش از آنکه در مجلس با انجام وظیفه ی قانونگذاری، نطق، پیشنهاد و… مشهور باشند؛ با حضورشان در مجالس ختم و ترحیم بین مردم شناخته شده اند حتی دیده شده برخی با وجود مجهول بودن مدرک تحصیلات دینی، کلاس های وعظ و تفسیر قرآن هم در سطح شهر برگزار می کنند؛ این یعنی برخی نمایندگان پاسخگوی تمام نیازهای دنیوی و اخروی هستند.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. خانوادگی گفت:

    آفرین اگر خودکار جادویی امضاء به دست من می رسد از بیت المال ۷۰۰ میلیون به این نویسنده هدیه می دادم عجب فکر خلاقی دارد برای حل مشکلات کشور. آفرین

  2. ناشناس گفت:

    نی نی کوچولوی همسایه هم میگه هیچ کس بلد نیست و همه کارها را خودم بهتر بلدم. درست میگه؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز