پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
با توجه به محدودیت منابع آبی
 خداحافظی با مرغوبترین برنج اصفهان   

با توجه به محدودیت منابع آبی و معرفی الگوهای کشت جایگزین برنج به کشاورزان منطقه، جلسه ای با عنوان کشت محصولات جایگزین برنج با حضور مدیران زراعت و ترویج سازمان جهادکشاورزی استان، کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان و جمعی از کشاورزان پیشرو، در محل سالن جلسات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مبارکه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ندای اصفهان،  با توجه به محدودیت منابع آبی و معرفی الگوهای کشت جایگزین برنج به کشاورزان منطقه مبارکه، جلسه ای با عنوان کشت محصولات جایگزین برنج با حضور مدیران زراعت و ترویج سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان، کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان و جمعی از کشاورزان پیشرو، در محل سالن جلسات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مبارکه برگزار شد.

رضایی مدیر جهادکشاورزی شهرستان مبارکه در این جلسه، ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، به مواردی در رابطه با مشکلات کشاورزی و کمبود آب ناشی از تداوم خشکسالی در شهرستان اشاره نموده و بر اجرای الگوی کشت محصولات جایگزین برنج تأکید کرد.

رمضانی کارشناس برنج مرکز تحقیقات، در مورد محصولات مناسب برای جایگزینی کشت برنج مثل ارزن، آویشن، بابونه، ذرت شیرین، لوبیا، کنجد، دان سیاه و سورگوم صحبت کرد.

مرادی مسئول زراعت جهادکشاورزی شهرستان مبارکه هم، با بیان گزارشی در خصوص وضعیت کشاورزی و سطوح زیر کشت محصولات زراعی، به معرفی کشاورزان داوطلب انجام کشت های جایگزین نقاط مختلف شهرستان پرداخته و درمورد زمینه سازی جهت انجام این کار، توضیحاتی مبسوط ارائه کرد.

در پایان جلسه، ضمن اظهار نظرات، پیشنهادات و مشکلات کشاورزان در این زمینه و پاسخگویی کارشناسان مسئول، پیشنهاداتی نظیر ایجاد مزارع پایلوت، توسعه کشت ذرت شیرین و تأمین نیاز بذری محصولات مختلف شهرستان و تحویل به کشاورزان متقاضی قبل از شروع فصل کشت هر محصول نیز، مطرح گردید.

 

برنج اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز