دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
واکنش جامعه دانشگاهی به لیست هاشمی-بی بی سی
 مردم به «لیست انگلیسی» اعتماد نخواهند کرد/ بازی روباه پیر شکست می‌خورد   

گستاخی کم‌سابقه انگلیسی‌ها در دخالت در انتخابات ایران و حمایت از یک لیست خاص، واکنش افکار عمومی و دانشجویان مختلف کشور را برانگیخته است.

به گزارش ندای اصفهان، بی بی سی این روزها برخلاف رویه سی چند سال اخیر به جای ترغیب مردم به تحریم انتخابات نظام اسلامی که از منظر دموکراسی سلطنتنی انگلیس فاقد مشروعیت خوانده می‌شد! وسط کارزار انتخاباتی مجلس دهم آمده و وظیفه رسانه‌ای ستاد یک لیست خاص را بر عهده گرفته است. البته این بار بازی انگلیسی‌ها کمی پیچیده شده است. آن‌ها علاوه بر حمایت از چهره‌های معلوم الحالی که همه می‌دانیم به چه دلیلی مورد طمع روباه پیر قرار گرفته‌اند، نام افراد خوش‌سابقه را هم به بهانه مبارزه با «مثلث جیم» در لیست خود قرار داده‌اند. «مثلث جیم»، اصطلاحی است که نخستین بار برای نامیدن آیات عظام احمد جنتی، محمد یزدی و محمد تقی مصباح یزدی از سوی ضد انقلاب فراری، اکبر گنجی به کار گرفته شد. او در مقاله‌ای که روز شنبه هفدهم بهمن در رادیو زمانه منتشر کرد، از اصلاح‌طلبان خواست تا با معرفی یک لیست کامل و شانزده نفره برای انتخابات خبرگان، مانع از رأی آوردن این سه مجتهد سرشناس شوند.

البته این موضوع واکنش تنی چند از این بزرگان را که در لیست مزبور قرار گرفته بودند، به همراه داشت. از جمله حضرات آیات موحدی کرمانی، تسخیری و بطحائیان قرار گرفتن نامشان در لیست هاشمی-بی بی سی را بدون هماهنگی اعلام کردند. موضعی که با استقبال جامعه دانشگاهی هم مواجه شد.

این اقدام انگلیسی‌ها که بد سابقه‌ترین کشور ممکن در روابط با ایران در تاریخ معاصر هستند، واکنش فعالان سیاسی جامعه دانشگاهی کشور را نیز به دنبال داشته است.

به عنوان نمونه احمدی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل می‌گوید: انگلیسی‌ها می‎‌خواهند افرادی را که می‌توانند منافع آن‌ها را تأمین کنند در مجلس نفوذ دهند. احمدی در این خصوص به خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» گفت: بقیه افرادی هم که در این لیست قرار دارند مانند آیت الله موحدی کرمانی بیایند موضع‌گیری کنند! چرا در چنین موقعیتی سکوت کرده‌اند؟ رفتار به ظاهر آشتی‌جویانه دولت در ۲ سال گذشته چشم طمع دشمن برای نفوذ به بخش‌های مختلف کشور را باز کرده است، واقعیت این است که آن‌ها برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تأثیرگذاری بر نهادهای تصمیم‌گیر در ایران انجام داده‌اند. واقعیتی که رهبر انقلاب مدت‌هاست به آن اشاره می‌کند و از گفتن آن خسته نمی‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل هم معتقد است همانگونه که رهبر انقلاب توصیه کرده‌اند مردم برخلاف خواست انگلیسی‌ها عمل خواهند کرد و می‌افزاید: مردم بصیرت بالایی دارند و افراد انقلابی را راهی مجلس خواهند کرد.

وی افزود: این اولین بار پس از روی کار آمدن دولت اعتدالیون نیست که اجانب با دخالت در امور داخلی ایران برای مردم یا مسئولان ما تعیین تکلیف می‌کنند. با این وجود، بی‌حالی وزارت خارجه برای مقابله با اینگونه اقدامات مداخله جویانه راه را برای دخالت آن‌ها بازتر کرده است. احمدی با انتقاد از انفعال وزارت خارجه در مقابله با دخالت در امور داخلی کشور معتقد است: سکوت وزارت خارجه در این زمینه شبهه‌ناک است و این وزارت‌ خانه موظف است جلو دخالت بیگانگان را بگیرد. با این حال دست انگلیسی‌ها سال‌هاست که برای مردم ایران رو شده است و مردم به خوبی می‌دانند که چگونه باید خلاف خواسته‎‌های آن‌ها عمل کنند اما با توجه به همکاری برخی عناصر خود فروخته با بازی انگلیسی به نظر می‌رسد که مطالبه به حق جریان دانشجویی برای ورود تمام قد چهره‌های خوش سابقه که نامشان بین این عوامل به چشم می‌خورد اهیمت بسیار زیادی دارد. به نظر می‌رسد اینبار هم پس از مردم و جوانان انقلابی نوبت خواص است تا با نشان دادن بصیرت خود پروژه انگلیسی را به شکست بکشانند.

زینلیان دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز برقراری دوباره رابطه سیاسی با انگلیس و بازگشایی سفارت این کشور در ایران را زمینه‌ساز طمع این کشور برای نفوذ در ساختار سیاسی کشورمان می‌داند و می‌گوید: برخی افراد خود فروخته که در مجلس ششم عمله استکبار بودند، اکنون در تلویزیون سلطنتنی انگلیس نشسته‌اند و طمع کرده‌اند تا دوباره نفوذی‌ها را به مجلس بفرستند. مردم ایران اما سال‌هاست با بازی‌های انگلیسی آشنا هستند و در گوشه و کنار این کشور می‌توان نشانی از مبارزان سال‌های دور و نزدیک مقابله با روباه پیر دید. نسل سوم انقلاب هم معتقد است بازی انگلیسی در انتخابات امسال شکسته خورده است و به نتیجه نخواهد رسید.

زینلیان با اشاره به بصیرت مردم ایران می‌گوید: مردم از لیستی که بی بی سی آن را نجات‌بخش می‌خواند حمایت نخواهد کرد. ایران کشور دلیران تنگستان و مدرس‌ها و کاشانی‌هاست و اجازه نخواهد داد امثال «ضیا طباطبایی»‌ها دوباره در ایران نفوذ کنند و روز جمعه مشت محکمی بر دهان استکبار خواهند زد. ‌

منبع: دانشجو

 

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز