چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
 حاشیه های حضور کرباسچی در دانشگاه اصفهان/آنچه کرباسچی گفت و هیچ گاه خود و اصلاحات بدان عمل نکرد   

دکتر غلامحسین کرباسچی بعد از ظهر امروز(دوشنبه) در جلسه ای پیرامون انتخابات ۷ اسفند در دانشگاه اصفهان به دفاع از جریان اصلاحات از ابتدای انقلاب تاکنون پرداخت که تناقضات فراوانی میان حرف او و عمل اصلاحات قابل مشاهده است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، دکتر غلامحسین کرباسچی بعد از ظهر امروز(دوشنبه) در جلسه ای پیرامون انتخابات ۷ اسفند به دفاع از جریان اصلاحات از ابتدای انقلاب تاکنون پرداخت(+) که لازم است به بخش هایی از این سخنرانی اشاره نمود و تناقضات سخنان وی را با عملکرد این حزب یادآور شد:

 

۱- جناب آقای دکتر کرباسچی، زمانیکه جنابعالی از نخست وزیری میرحسین موسوی سخن به میان آوردید عده ای کف زدند و شما جهت ابراز احساسات بیشتر نام سیدمحمد خاتمی را نیز اضافه کردید و در پایان سخنانتان از رفع حصر موسوی و کروبی و سران فتنه سخن به میان آوردید، از طرفی وقتی میخواستید به اصلاح طلبان دلگرمی دهد که در انتخابات دلسرد نشوند اذعان داشتید که رقیب اصلاحات برای دلسرد نمودن انان خود را پیروز انتخابات می خواند و شما با مذمت این رفتار خواهان تمکین به قانون شدید و گفتید: چگونه چنین سخن می گویید و آب به آسیاب دشمن می ریزید درحالیکه دشمن همین انتظار را از شما دارد، حال جای سوال اینجاست که آقای دکتر کرباسچی همین موسوی و کروبی که شما از رفع حصرشان سخن گفتید و ادعا کردید که برانداز نبوده اند به همین قانون تعرض کردند و قبل از انتخابات ادعای پیروزی کردند حال از سخنان شما دم خروس ببینیم یا قسم حضرت عباسش را باور کنیم؟

 

۲-آقای کرباسچی، جنابعالی تدبیر، مقاومت و بردباری را برای اصلاحات راه گشای مشکلات امروز دانستید و از آنان خواستید تا دلسرد نشوند، سوال اساسی اینجاست که چطور در سیاست های کلان کشور چنین راه کاری را نمی اندیشید و هماره در قبال دشمن نسخه تسلیم، توافق را تجویز می کنید و از اراده و عزم ملی برای پیشرفت غفلت می ورزید؟

 

۳- جنابعالی اذعان داشتید عده ای ۸ سال در مقابل حجمه عظیم خرابکاری ها سکوت کردند و اکنون با پول بیت المال المال بیشترین تهمت ها را به شخصیت های پایدار و مقاوم انقلاب میزنند ، اولا هشت سال دولت قبل هرجا کوچکترین نارسایی وجود داشت این حزب رقیب شما بود که تذکر می داد و شما همواره از تقلب و عدم تمکین به نظام می گفتید ثانیا امروز که بیت المال و دولت دست شماست چطور چنین ادعا میکنید؟ ثالثا منظورتان از شخصیت های استوار و پایدار نظام چه کسانی است؟ آیا امثال کدیور و مهاجرانی و اکبر گنجی و صدها اصلاحاتی است که کشورشان را به دشمن فروختند و امروز در خارج از این کشور از تریبون های انگلیس از شما حمایت می کنند؟ آخر این چه پایداری است که در ایام زلزله بم عوض اینکه به فکر مردم غم دیده باشند به فکر تحصن می افتند و این چه استقامتی است که نهضت استعفا از نمایندگی مجلس راه می اندازند؟
۴- جنابعالی درجواب دانشجویی که از خیانت های سیدمحمد خاتمی سخن می گفت اذعان داشتید این ها اتهام است و اگر واقعیت بود او را محاکمه می کردند در حالیکه خود شما به سردار نقدی تهمت زدید و گفتید شما و تیم همراهتان را در شهرداری بازداشت و شکنجه کرددند و حال آنکه شما هم برای این تهمت ها سندی ارائه نکردید و ما هم تاکنون ندیده ایم که آقای نقدی در هیچ دادگاهی محاکمه شود.
و اما در پایان لازم است یادآور شوم که جنابعالی براحتی و با چند کلمه عوام فریبانه خود را تبرئه کردید و گفتید هیچ خطایی نکردید و پول های گم شده شهرداری حقوق کارکنان اتوبوسرانی بوده که زودتر از موعد پرداخت شده و خود سردار نقدی هم می داند که اشتباه کرده شما و تیم همراهتان را دستگیر کرده در حالیکه اسناد و پرونده های دادگاهی چنین نمی گوید به عنوان نمونه می توانید اظهارات سردار نقدی را (از اینجا) مطالعه کنید تا اکاذیبتان را به یاد آورید.
و اما سوال پایانی این است که چرا اصلاحات یک مفسد اقتصادی را به عنوان لیدر انتخاب کرده ؟ آیا در این حزب صالح تر از کرباسچی وجود نداشت؟ لا اقل برای عوام فریبی هم که شده چنین نمی کردند.
امید که با بینشی عمیق و بصیرتی مضاعف، به دور از باند بازی ها و تعصبات جاهلی مردم همیشه بیدار اصلح ترین ها را بر صدارت مجلس بنشانند تا همان طور که رهبری عزیز فرمودند مرعوب آمریکا نشوند و مشکلات کشور، ملت و نظام را مرتفع کنند و در تنگناهای حساس با تحصن و استعفا مایه ننگ میهن عزیزمان نشوند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. علی حیدری گفت:

    ازدزدان بیت المال چه شهامتی دیده میشود.محکوم مملکتی درستاد رییس جمهرر مردم مسلمان ایران چه می خواهد .
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز