دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۲
 مناظره کاندیداهای اصولگرا در دانشگاه اصفهان   

جلسه پرسش و پاسخ تحت عنوان "فصل انتخاب بهترین ها" در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور یک نماینده از طیف اصلاح طلب و سه نماینده از طیف اصولگرا به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در تالار شهید آوینی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در این مراسم، علیرضا آجدانی (کاندیدای انتلاف اصلاح طلبان و حامیان دولت)، مجید نادرالاصلی، حمیدرضا فولادگر و سید مجتبی خیام نکویی(کاندیداهای ائتلاف اصولگرایان)، ابتدای به معرفی خود پرداختند و سپس به پرسش ها پاسخ دادند.

مجید نادرالاصلی در خصوص حضور جوانان در عرصه پویایی اقتصاد و تولید کشور اظهار کرد: جوانان بدون شک باید در عرصه سازندگی کشور حضور داشته باشند. ایران به عنوان کشوری که از ذخایر و معادن غنی برخوردار است می تواند به جایگاه اصلی خود در دنیا و خاورمیانه دست پیدا کند این در حالی است که وجود نیروی انسانی متعهد و کارآمد می‌تواند شرایط را برای حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان مهیا کند.
فولادگر درباره اصلی ترین مشکلات کشور تصریح کرد: عدم اجرای کامل قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و نیز قوانین مرتبط با حوزه تولید از جمله مشکلاتی است که امروز گریبان گیر کشور شده است.
نادر الاصلی نیز در تشریح دیدگاه هایش در خصوص معضلات و مشکلات پیش روی کشور ادامه داد: علاوه بر عدم توجه جدی به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری دغدغه های فرهنگی، معیشت، کار و اشتغال و اقتصاد نیز از دیگر مشکلاتی است که اکنون پیش روی کشور قرار دارد؛ اقتصاد مقاومتی اکنون بی توجه رها شده است و هیچ جدیت خاصی در مداومت بر اجرای آن دیده نمی شود.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری تصریح کرد: کشور اکنون در شرایط ایده آلی به سر می برد و تنها کافی است که با مداومت بر اجرای اقتصاد مقاومتی و اعمال نوآوری ها و اقدامات شایسته مشکلات را از پیش روی جوانان برداشت. جوانان امروز متاسفانه بیش از پیش به پدران و مادران خود نیازمند و وابسته شده اند و این بزرگترین ایراد جامعه ما است.
فولادگر با اعتقاد به اینکه برای ارایه راه حل نیازمند شناخت هستیم، اظهار کرد: اقتصاد ما یک اقتصاد وابسته به نفت و دولتی است با فروش نفت اقتصاد کشور اداره می شد و موجب مصرف گرایی شد؛ در هر حال اعتقاد من این است که اگر چه مباحث و مسائل ساختاری بر طرف نشده است اما بر اساس برنامه پنج ساله توسعه می توان امیدوار بود که این دغدغه ها نیز به تدریج بر طرف خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه کشور اکنون در بدترین رکود ممکن قرار دارد، ادامه داد: بخشی از مشکلات پیش رو به نحوه مدیریت ها در گذشته باز می گردد و بخش دیگری از مشکلات نیز حاصل فشارهای بیرونی است با این وجود باور ما این است که اگر اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی، برنامه های پنجم و ششم و قوانین مجلس در حمایت تولید ملی، سیاست های اصل ۴۴ درست اجرا نشده است و بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید می تواند مشکلات اقتصادی کشور را تا حد زیادی بر طرف کند.
نادر الاصلی با تاکید بر اینکه مشکلات فرهنگی جامعه زاییده مشکلات اقتصادی موجود است، اضافه کرد: بدون شک به دنبال مشکلاتی مانند اشتغال مشکلات اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق نیز وجود خواهد داشت. لازم است که ما به فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی خود بازگشته و به آن توجه کنیم. احیای نقش مساجد و حمایت از نخبگان می تواند به تقویت نهاد خانواده و تلاش برای ارتقاء سطح کیفی و کمی فضای فکری جوانان کمک کند.
فولادگر در همین راستا اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و برخاسته از فطرت انسان ها است نقطه ضعف بزرگ ما دو بخش اقتصادی و فرهنگی است، در بخش فرهنگی اعتقادات جوانان مورد هجمه قرار گرفته و توسعه شبکه های اجتماعی اخلاق جوانان را مورد هجمه قرار داده است باید با روش های ایجابی فطرت نسل جوان را بیدار کرد و برنامه های فرهنگی جاذب و استمرار پایبندی به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با این مشکلات فرهنگی مقابله کرد.
نادرالاصلی با اشاره به اصل ششم قانون اساسی با تاکید بر اینکه انجام امور کشور از طریق انتخابات بر عهده مردم قرار داده شده است، اضافه کرد: نظام ایران یک نظام مردم سالار بوده و با اتکا به آراء مردم عملا فضای کشور در اختیار مردم قرار دارد.
فولادگر با بیان اینکه توافق ایران با گروه ۱+۵ را دارای نقاط ضعف و قوت است، افزود: به دنبال تلاش های صورت گرفته نظام سلطه که زمانی به دنبال براندازی کلی نظام بود پای میز مذاکره با ایران نشست و در نهایت نیز غنی سازی اتمی ایران را به رسمیت شناخت با این وجود نمی شود و نمی توان نقاط ضعف این مذاکرات را نیز نادیده گرفت.
وی افزود: ساختار کلی مذاکرات توسط کشورهای غربی طرح ریزی شد. در واقع آنها ابتکار عمل را از ایرانیان گرفتند و ایران را به دنبال خود کشیدند حتی چهارچوب مدار کردن این مذاکرات نیز توسط خود دولت انجام شد.
این کاندیدای اصولگرا درباره نقش مجلس در روند گفت و گوهای ایران با گروه ۱+۵ افزود: مجلس جزء به جزء این مذاکرات را بررسی و به تصویب رساند این در حالی است که دولت در این راستا هیچ لایحه ویژه ای نیز نداد و اکنون نیز این توافق به صورت مشروط از سوی مجلس و رهبری و با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط ویژه مورد قبول قرار گرفته و لازم است مجلس از این پس نیز نظارت بر حسن اجرای برجام را مد نظر قرار دهد و به این شیوه از نقض عهدهای احتمالی جلوگیری کند.
وی افزود: فساد اقتصادی و مالی چپ و راست نمی شناسد. کسی که اهل فساد اقتصادی شد در هر دولتی، فساد را انجام می دهد. دو نفر از مفسدان اقتصادی در دو دولت گذشته وجود داشته اند. گروه های سیاسی باید تلاش کنند تا خود را از این افراد جدا کنند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز