دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۲
با نگاه به انتخابات ۷ اسفند؛
 موریانه های دیروز حکومت امام حسن (ع)، براندازان نرم امروز   

زمانی که امام حسن(ع) همچون پدر خود عزم بر ریشه کنی معاویه داشت؛ معاویه با رخنه در همین لایه ی میانی و تطمیع و فریب آنان سپاه چندهزار نفره ی امام حسن(ع) را پراکنده ساخت. نیازی نبود یک به یک یاران امام حسن (ع) توسط معاویه خریداری شوند؛ بلکه همین که مردم سستی و ترس را در لایه ی میانی حکومت ببینند ادامه ی استقامت دشوار خواهد شد؛ هرچند حاکم جامعه معصوم و شجاع باشد.

حجت الاسلام جمال نصیری فرد – ندای اصفهان/

لایه های حکومت های مبتنی بر ولایت

حکومت های مبتنی بر ولایت دارای سه لایه هستند؛ حاکم (ولی جامعه) در رأس قرار دارد؛ مسئولین و قوای مختلف حکومتی لایه ی میانی را تشکیل می دهند؛ و بالاخره لایه ی سوم، متشکل از متن جامعه است. باید گفت لایه ی میانی نقش بسزایی در استقامت و بقای حکومت ایفا می کند؛ از طرفی موظف است آنچه از سوی حاکم (دیده بان جامعه) به عنوان چشم انداز و اهداف -دراز مدت و کوتاه مدت- تعیین می شود را مو به مو در مملکت جاری سازد و روز به روز بر استحکام حکومت اسلامی بیفزاید. از این رو لایه ی میانی بازوی اجرایی حاکم محسوب می گردد؛ از دیگر سو از ظرفیت های جامعه ی انسانی برای سازندگی هرچه بهتر و بیشتر نظام اسلامی باید نهایت استفاده را بکند و با تزریق امید و نشاط بیشترین بهره وری را حاصل کند. در نتیجه هرگونه سستی و لغزشی از سوی مسئولین حکومتی موجب وارد آمدن ضربات مهلک و جبران ناپذیر به حکومت خواهد شد. بطور مثال آلوده شدن این لایه به هرگونه آفت سیستمی از جمله رشوه و فساد، حکومت را زیر سؤال خواهد برد.

نکته ی قابل توجه دیگر اینکه دشمن وقتی از انعطاف و نرمش حاکم جامعه ی اسلامی دلسرد گردد، تمام نقشه های خود را برای نفوذ در لایه ی میانی بکار خواهد بست؛ زیرا نفوذ در این لایه همچنانکه بسیار کم هزینه تر از نفوذ در تک تک آحاد ملت است؛ بسیار سریع تر نتیجه خواهد داد. زمانی که امام حسن(ع) همچون پدر خود عزم بر ریشه کنی معاویه داشت؛ معاویه با رخنه در همین لایه ی میانی و تطمیع و فریب آنان سپاه چندهزار نفره ی امام حسن(ع) را پراکنده ساخت. نیازی نبود یک به یک یاران امام حسن (ع) توسط معاویه خریداری شوند؛ بلکه همین که مردم سستی و ترس را در لایه ی میانی حکومت ببینند ادامه ی استقامت دشوار خواهد شد؛ هرچند حاکم جامعه معصوم و شجاع باشد.

عده ای موریانه وار لایه ی میانی حکومت امام حسن(ع) را متلاشی ساختند و علاوه بر آن، به مردم کد غلط دادند؛ این شد که دست پیروز و برتر حاکم جامعه را بستند و وی را ناخواسته به صلح مجبور ساختند. جمهوری اسلامی تجربه ای مشابه در این زمینه دارد؛ اگر بجای قبول قطعنامه ۵۹۸، طرح سرداران دفاع مقدس اجرایی می گشت و نظر حضرت امام(ره) مبتنی بر استقامت همچنان تجویز می شد، سرنوشت بسیار متفاوتی برای ما داشت؛ اما لایه ی میانی عزم بر پذیرش قطعنامه داشت.

 

غفلت از موریانه های امروز

تاریخ دیروز و روزهای گذشته درسی است برای ما؛ کما اینکه تاریخ و رفتار امروز ما نیز عبرتی است برای آیندگان. امروز نیز رهبری معظم بیم نفوذ دشمن در این لایه را هشدار می دهند. اگر مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی با نفوذ موریانه ها مواجه گردد، چه بسا تاریخ تلخ دیروز تکرار شود؛ آن وقت دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت. پس همگان باید بهوش باشیم و با چشمانی باز دست به انتخاب و چینش افراد لایق و صالح بزنیم.

 

انواع نفوذ

شاید اولین چیزی که از معنای نفوذ به ذهن بر می تابد، انسان های دو رو و افرادی باشند که جیره خوار بیگانگان هستند؛ اما باید گفت این تنها یک قسم از نفوذ است؛ حال آنکه نفوذ اقسام دیگری را نیز شامل است! باید گفت موریانه ها همیشه بصورت مستقیم در استخدام دشمن نیستند؛ بلکه عده ای نیز هستند که چه بسا هیچ ارتباطی با دشمن ندارند؛ اما از آن رو که مثل دشمن می اندیشند موجب ضعف نظام اسلامی خواهند شد. چنین افرادی بزرگترین مانع در راستای تحقق اهداف انقلابی خواهند بود و همواره خلاف نظر حاکم، مشی سیاسی خواهند داشت؛ چراکه همواره یأس، ترس و عدم روحیه ی خودباوری را به متن جامعه تزریق می کنند. دسته ی دیگری نیز وجود دارد، افرادی که در محاسبه ی اولویت ها دچار خطا می شوند و خودسرانه برای تحقق آنچه خود اولویت می پندارند می کوشند؛ اینان نیز گره محکمی بر دستان رهبری خواهند بود؛ چرا که دیده بان گرا می دهد، اما بجای سرسپردگی و تبعیت کار دیگری می کنند. تنها کسانی استحقاق حضور در لایه ی میانی را دارند که در عمل نشان داده باشند تابع ولی و خادم مردم هستند.

انتخابات پیش رو و چشم طمع دشمن به موریانه های داخلی

امام خامنه ای: میخواهند اِعمال نفوذ کنند در انتخابات و هرجور میتوانند انتخابات را خراب کنند؛ مردم باید آگاه باشند و نقطه‌ی مقابل آنچه آنها میخواهند، عمل کنند.

آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی بصورت مستقیم نمی توانند در تعیین رهبری جمهوری اسلامی نقش داشته باشند؛ اما با نفوذ در مهره های مجلس خبرگان براحتی می توانند خواسته های خود را محقق سازند. حال سؤال اینجاست که در بین کاندیداهای مجلس خبرگان که همگی در حد اجتهاد هستند، افرادی هستند که خودآگاه یا ناخودآگاه تحت نفوذ آمریکا باشند؟ اگر هستند، تعداد آن ها بقدری هست که تاثیرگذار باشند و بتوانند آینده ی جمهوری اسلامی و مسئله ی ولایت فقیه را دچار بحران و انحراف سازند؟

سخنان اخیر رهبر انقلاب پیرامون مراقبت مردم در انتخاب کاندیداهای خبرگان تلویحا پاسخ هر دو سؤال را برای ما روشن می سازد:

مجلس خبرگان آن مجلسی است که در وقت لازم رهبر را معیّن میکند؛ اگر مردمی باشند دلبسته‌ی به انقلاب، دلباخته‌ی ملّت، آگاه از توطئه‌های دشمن، ایستاده و پایدار در مقابل دشمن یک‌جور عمل میکنند، اگر خدای نکرده این چیزها نباشد، جور دیگری عمل می کنند. لذا الان دشمن بر روی مجلس خبرگان هم حسّاس است.

وقتی دشمن هم خود را اهل قرآن نشان دهد و با تزویر قرآن را سر نیزه کند، ساده اندیشان چون برگ خزان از گرداگرد ولی فرو می ریزند و هنگامه ی تنهایی ولی فرا می رسد… .

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. وای گفت:

    اگه اکثر کاندیدهای مجلس خبرگان بی بصیرت باشند وای به حال کاندیدهای دیگر مجالس. اگه نماینده های مجلس خبرگان بی بصیرت باشن وای به حال نمایندگان دیگر مجالس

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز