دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۲
برائت از برائت؛
 واکنش اصلاح‌طلبان تندرو به تعریف انگلیسی ها   

اخيراً بی‌بی‌سی (رسانه رسمي انگليس) با دعوت از برخی اصلاح‌طلبان فراری همچون نورالدین پیرموذن نماینده مجلس ششم، رسما به تعریف و تمجید از لیست جریان اصلاح‌طلب برخاسته است.

به گزارش ندای اصفهان ، اخیراً بی‌بی‌سی (رسانه رسمی انگلیس) با دعوت از برخی اصلاح‌طلبان فراری همچون نورالدین پیرموذن نماینده مجلس ششم، رسما به تعریف و تمجید از لیست جریان اصلاح‌طلب برخاسته است. همچنین این رسانه سلطنتی در روزهای گذشته تلاش گسترده‌ای را برای رای نیاوردن فقهایی همچون علامه مصباح و آیات جنتی و یزدی در انتخابات مجلس خبرگان انجام داده است. این اقدام انگلیس باعث شده است که مردم خواستار اعلام برائت اصلاح‌طلبان از انگلیس شده‌اند تا خط بطلان بر این فتنه بکشند اما این موضوعی است که با واکنش سرد این گروه آن هم در آستانه انتخابات مواجه شده است.

چنین رفتاری درحالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از مردم آذربایجان شرقی با اشاره به ورود صریح رسانه‌های دشمن از جمله بی‌بی‌سی به جبهه‌بندی داخلی انتخابات و اینکه دشمن «دستورالعمل می‌دهد که به چه کسی رأی بدهید یا ندهید» فرموده بودند: «رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل می‌دهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران… اینکه ما عرض می‌کنیم در انتخابات، مردم با بصیرت، با آگاهی، با دانایی وارد بشوند، به‌خاطر این است؛ بدانند دشمن چه می‌خواهد؛ وقتی شما دانستی دشمن چه می‌خواهد، عکس او عمل میکنی؛ معلوم است.»

با این حال فائزه هاشمی‌رفسنجانی گفت که هیچ دلیلی برای اعلام برائت از حمایت رسانه‌های انگلیسی از برخی فهرست‌های انتخاباتی نمی‌بیند.

دختر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که به‌دلیل نقش‌آفرینی در فتنه ۸۸ سابقه محکومیت و زندان دارد با حمایت از رسانه سلطنتی انگلیس بی‌بی‌سی در باره اینکه رسانه‌های خارجی همچون بی‌بی‌سی انگلیس از اصلاح‌طلبان تمجید می‌کنند درحالیکه چهره بسیار بدی از این رسانه‌‌ها در میان مردم وجود دارد، و چرا اعلام برائتی از سوی اصلاح‌طلبان صورت نمی‌گیرد”، پاسخ می‌دهد: من این چیزی که شما می‌گویید را اصلاَ ندیده‌ام و اعلام برائت از چه چیزی باید صورت بگیرد؟ اینکه می‌گویید چهره بدی {از رسانه‌های بیگانه} وجود دارد قبول ندارم.

فائزه هاشمی پیشتر در مصاحبه با روزنامه فیگارو با اشاره ۶ ماه زندانی شدنش مدعی شده بود: زندان تجربه بسیار خوبی بود چراکه با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهایی‌ها، اعضای مجاهدین خلق، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شده که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند.

از سوی دیگر رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در پاسخ به اینکه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که اگر دشمن از کسی حمایت کرد شما به آن شک بکنید، نظر شما در این‌باره چیست؟ گفت: قطعا آقا درست می‌گویند.

محمدرضا عارف درباره حمایت رسانه‌های بیگانه همچون بی‌بی‌سی انگلیس از لیست اصلاح‌طلبان و آقای هاشمی، گفت:کی حرف‌های بی‌بی‌سی برای ما مستند بوده است؟ آیا بی‌بی‌سی به دنبال خیر و صلاح کشور ماست. وی در پاسخ به این سوال که چرا بی‌بی‌سی از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند، تصریح کرد: آنها حرف خودشان را می‌زنند.

عارف در پاسخ به این سوال که چرا رسانه‌های بیگانه درباره اصولگرایان از این حرف‌ها نمی‌زنند، گفت: آنها برای ایجاد فتنه و تفرقه این کار را می‌کنند؛ برای اینکه چهره‌های مومن، انقلابی و همیشه در صحنه را زیر سوال ببرند و حالا یک عده هم تکلیف شرعی خود می‌دانند که به این امر دامن بزنند.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به اینکه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که اگر دشمن از کسی حمایت کرد شما به آن شک بکنید، نظر شما در این‌باره چیست؟ گفت: قطعا آقا درست می‌گویند. اگر دشمن بخواهد شیطنت بکند چی؟ یکی از راه‌‌های نفوذ، شیطنت‌کردن و تفرقه انداختن است. البته فرمایش رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است و باید همه به آن توجه کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از رسانه‌های بیگانه و بی‌بی‌سی اعلام برائت رسمی نمی‌کنید؟ به این گفته بسنده کرد که از چه چیزی اعلام برائت کنیم؛ من ۲۴ ساعته باید از بی‌بی‌سی اعلام برائت رسمی کنم؟ بیکارم.

چرا باید برائت کنند

این روزها به نظر می‌رسد که انگلیس طمع دست‌اندازی و چیدن آرایش سیاسی مطلوب خود را در ساختارهای جمهوری اسلامی دارد و از این‌رو برای مجلس خبرگان رهبری لیست مطلوب و دستورالعمل‌های انتخاباتی طرح‌ریزی و به مردم ارائه می‌کند.

این درحالی است که سابقه جنایات دولت انگلیس و دخالت‌های این کشور در امور داخلی کشورمان همچنان در اذهان مردم زنده است بنابراین وقتی دولت خبیث و پلید انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی حمایت می‌کند باید نگران باشیم، چراکه آن‌ها خیر و صلاح ما را نمی‌خواهند.

از سوی دیگر اقدام انگلیس دخالت در سرنوشت کشور است که این امر توهین به مردم و نمایندگان آنها محسوب می‌شود و چنانچه این افراد اعلام برائت نکنند اعتمادی در بین مردم به آنها نخواهد بود.

بنابراین افرادی که از سوی انگلیس و رسانه‌های وابسته به آن مورد تکریم و حمایت قرار می‌گیرند باید از این حمایت، به صورت شفاف اعلام برائت کنند.

دبیر‌کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه کاندیداهایی که از سوی انگلیس مورد حمایت علنی قرار گرفتند باید از این حمایت اعلام برائت کنند، گفت: مردم به توصیه‌های رسانه‌های بیگانه گوش نخواهند کرد.

محمدنبی حبیبی با اشاره به حمایت رسانه‌های وابسته به انگلیس و آمریکا از برخی کاندیداها و جریان‌های خاص سیاسی در انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی اظهار داشت: باید دید چه کسانی از فهرست‌های اعلام شده حمایت می‌کنند و چه کسانی با آنها مخالف هستند.

وی افزود: قاعدتا وقتی لیستی مورد تایید دشمنان ما قرار می‌گیرد، لازم است آن جریان و کاندیداها اعلام برائت کنند و بگویند که تعریف دشمن را قبول ندارند و در مخالفت با دشمن سخن بگویند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه تا وقتی این نامزدها از حمایت دشمن اعلام برائت نکنند نباید انتظار داشته باشند که مورد اعتماد مردم باشند، گفت: معتقدیم این موضوع که از کدام لیست، چه کشورها و چه جریان‌هایی حمایت می‌کنند می‌تواند ملاک خوبی برای قضاوت مردم باشد. مردم مسلما توصیه‌های رادیو بی‌بی‌سی را گوش نخواهند کرد.

از سوی دیگر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:‌ آنهایی که آمریکا و انگلیس از آنها حمایت کردند اگر اعلام برائت از آمریکا و انگلیس نکنند مجرمند.

سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی طی سخنانی در جمع اساتید و دانشجویان دوره دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی در ارتباط با اقدام زننده انگلیس و آمریکا گفت: یک اتفاق بسیار تلخ و زننده، توسط انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در جریان انتخابات به وجود آمد. اینکه یک بیگانه، یک دشمن خارجی بیاید در انتخابات یک کشور انقلابی، مستقل و با حاکمیت مردم‌سالارانه اسلامی دخالت بکند، از کاندیدایی حمایت کند و یا علیه کاندیدایی نظر بدهد این یک اقدام بی‌شرمانه، توهین به ملت ایران و ضد استقلال و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: درست است که این اقدام آنها کاری بی‌ارزش و بی‌اثر است، اما همین که دوباره استعمارگران به خود اجازه بدهند که بیایند و چنین اقدام وقیحانه و زشتی انجام دهند، این موجب برافروختن خشم انقلابی ملت ایران خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با دخالت تجاوزگرانه اجانب اظهار داشت: این دخالت، راهبردهای تجاوزگرانه‌ای است که از سوی آمریکا و انگلیس نسبت به ملت و کشور ایران اتخاذ شده و مقامات کشور نباید این را دست‌کم بگیرند. آنهایی که آمریکا و انگلیس از آنها حمایت کردند اگر اعلام برائت از آمریکا و انگلیس نکنند مجرمند و در آن توهینی که به ایران شده شریکند و آنها با اشخاصی که دشمنی و مخالفت می کنند، باید آن اشخاص مورد احترام بیشتر ملت ایران قرار بگیرند. امام(ره) برای این ملاک تعیین کردند، فرمودند: هرگاه دیدید دشمنان از شما تعریف کردند معلوم می‌شود عیبی در کار است.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا و انگلیس سردمداران جبهه کفر، شرک و نفاق و فرماندهان جبهه شیطان علیه مسلمین و بشریت هستند. نمی‌توانند که هم سویی با ملت یا بخشی از ملت حتی یک نفر از ملت ایران پیدا بکنند و این معنادار است و اتفاق عمیق و بزرگی است که افتاده. همه ملت و مسئولین ما باید به آن توجه کنند.

سرلشکر فیروزآبادی با تاکید بر اینکه مسئولین سیاست خارجی کشور باید با این موضوع به شدت برخورد کنند و نسبت به دولت‌های آمریکا و انگلیس اعتراض کنند، گفت: این موضوع مثل یک مداخله نظامی است. چطور اگر آمریکا و انگلیس یا هر کشور دیگری یک مامورش خواسته یا ناخواسته از مرزهای جمهوری اسلامی تجاوز بکند، نیروهای مسلح باید به وزارت خارجه اعلام کنند و وزارت امور خارجه از آن کشور توضیح بخواهد و به آن کشور اعتراض بکند و آن را دفع کند(مشکلی که پیش آمده) و اگر نشد باید با وسیله نظامی آن را دفع کرد. این هم یک تجاوز است.

وی تصریح کرد: دخالت در انتخابات در یک ملت مستقل، آن هم در رأی یک ملت، این یک تجاوز سهمگین است و باید اعتراض، بازخواست و آثارش رفع بشود و گرنه ملت ایران خودش می‌داند چه جوری آثار آن را رفع کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بعضی افرادی که مطالبی درباه‌شان مطرح می‌شود، موضع روشنی نگیرند و اعلام برائت نکنند، قطعاً دوست دارند که انگلیسی‌‌‌ها از آنان حمایت کنند که مردم باید در انتخاب آنها هوشیار عمل کنند.

در همین حال احمد امیرآبادی فراهانی عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم گفت: همان‌طور که حضرت امام(ره) فرمودند، هرگاه دشمنان ما از ما تعریف می‌کنند باید به خودمان شک کنیم که بر این اساس مواضع افراد باید نسبت به مسائل داخلی و خارجی و به‌خصوص مستکبرین انگلیسی‌ها شفاف بوده و آنها مواضع‌شان را شفاف اعلام کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه بعضی‌ از کاندیداها دو دوزه بازی می‌کنند و مواضع شفافی اتخاذ نمی‌کنند، افزود: درباره لیستی که آقای هاشمی‌رفسنجانی برای انتخابات خبرگان ارائه کرده باید بگویم که افراد این لیست اگر این حرف‌ها و حمایت انگلیس از آنها را قبول ندارند باید به‌طور شفاف اعلام نظر کنند و بگویند که حمایت انگلیسی‌ها را قبول ندارند.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه، اظهار داشت: مردم کشور ما حتی قبل از انقلاب هم نسبت به افرادی که به خارجی‌ها و به‌خصوص انگلیسی‌ها وابسته بودند، همیشه حساسیت داشته‌اند، بنابراین مردم باید آگاه شوند؛ باید مردم را آگاه کرد و در جریان مسائل کشور قرار داد.
امیرآبادی اضافه کرد: مردم باید نسبت به وابستگی بعضی عناصر خواری که در انتخابات قصد نفوذ دارند، هوشیار بوده و درباره آنها مطالعه کنند؛ اگر بعضی افرادی که مطالبی درباره‌شان مطرح می‌شود، موضع روشنی نگیرند و اعلام برائت نکنند، قطعاً اینها دوست دارند که انگلیسی‌‌‌ها از آنان حمایت کنند.

انتهای پیام/

منبع : سیاست روز

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز