چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
رییس سازمان حج و زیارت
 تعطیلی دفاتر حج اثبات سیاسی‌کاری عربستان/سعودی‌ها قدمی برای تمتع برنداشتند   

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تعطیلی دفاتر حج و زیارت در عربستان، گفت:عربستانی‌ها ادعا می‌کنند که موضوع حج از سیاست جدا است اما بستن دفاتر حج و زیارت در عربستان نشان می‌دهد که این صحبت آنها با عملکردشان مغایرت دارد.

به گزارش ندای اصفهان ، سعید اوحدی درباره حج تمتع سال ۹۵ اظهار داشت: برای برگزاری مراسم حج تمتع سال ۹۵ طبق مصوبه شورای برنامه‌ریزی بعثه موظف به برنامه‌ریزی هستیم  ولی اعزام به این سفر مستلزم فراهم شدن شرایطی از جانب دولت عربستان است که باید انجام بگیرد و ما همچنان منتظر هستیم.

وی ادامه داد: در موضوع حج تمتع سعودی‌ها اعلام کرده‌اند که پذیرای زائران ایرانی هستند اما هنوز این مهم را در عمل ندیده‌ایم و قدمی را برای الزامات این سفربرنداشته‌اند.

رییس سازمان حج و زیارت به مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد اشاره کرد و افزود: هنوز مشخص نیست که ویزای این سفر در کجا می خواهد صادر شود و همچنین موضوع تدارکات و قراردهای ایران هنوز آماده نشده است. در سالهای قبل در ایام ۲۲ بهمن ثبت نام قطعی حج انجام می‌شد اما این مهم هنوز انجام نگرفته است؛ البته برای ثبت نام هنوز زمان لازم را داریم چون اعزام حج تمتع در مرداد انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه شورای برنامه‌ریزی بعثه ما موظف به برنامه‌ریزی هستیم اما تحقق آن منوط  به اقدامات حج عربستان است و برنامه‌ریزی‌های ما نیز در حال انجام است.

رییس سازمان حج و زیارت درباره تعطیل شدن دفاتر سازمان و حج وزیارت در عربستان نیز گفت: دفاتر سازمان حج و زیارت نیز تعطیل شده و این هم یکی از کارهای نامناسبی بود که از جانب طرف‌های مقابل انجام گرفت. عربستانی‌ها همیشه ادعا می‌کنند موضوع حج از سیاست جدا است اما بستن دفاتر حج و زیارت در عربستان نشان می‌دهد که این صحبت آنها با عملکردشان مغایرت دارد.

اوحدی ادامه داد: عربستان نشان داده آن تمهیداتی که باید فراهم آورد را انجام نداده و با تعطیلی دفاتر سازمات حج و زیارت نیز مشکلات اجرایی در این حوزه پیچیده‌تر خواهد شد.

رییس سازمان حج  و زیارت وظیفه دفاتر سازمان حج و زیارت را هماهنگ کردن کارها عنوان کرد و گفت: این دفاتر را تعطیل کردند تا مدعی شوند هماهنگی‌ها انجام نشده است. اما همچنان برای نام نویسی و کارهای دیگر در این زمینه زمان داریم اما در سالهای قبل این کارها زودتر انجام می گرفت.

وی درباره عمره هم گفت: اعزام‌های عمره نیز با موصوبه دولت تعطیل شده و ما اعلام کردیم منتظر مجازات پلیس‌های خاطی هستیم و سعودی‌ها تاخیر در محاکمه داشته‌اند و تعلل در این باره معنایی ندارد.

رییس سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: می‌گویند حکمی در این باره داده شده اما این حکم اعلام نشده است و ما چیزی نمی‌دانیم؛ دولت ما از طرفی اعلام کرده که حج عمره تعلیق است و ما برای از سرگیری جدای از موضوع محاککه پلیس‌های خاطی در عربستان مصوبه جدید دولت را نیاز داریم.

انتهای پیام /

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز