سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱

آیت الله ملکوتی:

آرمان های انقلاب تنها با حمایت از رهبری محقق می شود/ شأن مجلس خبرگان رهبری مافوق چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا است

آیت الله ملکوتی عضو مجمع فقهی شورای نگهبان در گفتگو با ائل اظهار داشت: آرمان های انقلاب تنها با حمایت از رهبری محقق می شود. این استاد خارج حوزه علمیه تصریح کرد: شأن مجلس خبرگان رهبری مافوق چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا است.

به گزارش ندای اصفهان ، 7 اسفندماه انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگا ن رهبری برگزار می شود. در فاصله کوتاه باقی مانده تلاش می کنیم گفتگوهایی با کاندیداهای خبرگان در آذربایجان شرقی داشته باشیم.

مشروح گفتگوی ائل با آیت علی(هادی) ملکوتی بدین شرح است:

ائل: علی رغم اینکه به واسطه سالها امامت جمعه مرحوم حضرت آیت الله العظمی ملکوتی(ره) و نیز مسئولیت هایی چون نمایندگی مجلس فردی شناخته شده در استان هستید؛ اما به روال مصاحبه های ایام انتخابات؛ لطفا معرفی کوتاهی از خودتان داشته باشید.

 

بنده علی ملکوتی متولد 8 مرداد 1327 هستم. البته بیشتر با اسم هادی شناخته می شوم. تا 5 الی 6 سالگی در ایران بودم تا اینکه در سفر دوم مرحوم پدرم به نجف همراه ایشان و خانواده ساکن نجف شدیم. دوران دبستان و دبیرستان خود را در مدرسه ایرانیان علوی سپری کردم. معلم هایمان هم خاص و از بین علمای طراز اول بودند.
بعد از اتمام تحصیلات دبیرستان در خودم احساس علاقه به طلبگی نمودم و با تشویق پدرم وارد حوزه علمیه نجف اشرف شده و تحصیل در حوزه را آغاز کردم . با علاقه خاصی از محضر اساتید برجسته آن زمان حوزه نجف استفاده می کردم تا اینکه سال 1346 به ایران سفر کردیم و هدفمان هم برگشتن بود، منتهی مسائلی پیش آمد از جمله اینکه مردم سراب به مرحوم پدرم اظهار علاقه کردند و بر همین اساس پدر نیز مجبور شدند به خاطر مردم در سراب بمانند که این مدت 2 سال طول کشید. بعد هم رژیم بعث بر سر کار آمده بود و در بدو روی کار آمدن خود ایرانیان مقیم عراق را از آن کشور اخراج کرده بود و به همین دلیل به قم مشرف شدیم.
سال1357  انقلاب اسلامی به وقوع پیوست و رژیم 2500 ساله شاهنشاهی که مدعی بود پایه هایش مستحکم است با رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب و همراهی مردم انقلابی از هم پاشید و جمهوری اسلامی در کشور مستقر شد. در زمان قبل از انقلاب هم ما در خدمت مردم بودیم. اشراف، نظارت و هدایت های مرحوم پدرم باعث می شد تا ما در روستاها و شهرها فعالیت داشته باشیم و برای مردم در مورد نهضت امام روشنگری کنیم تا مردم در راهپیمایی ها به صورت باشکوه حضور داشته باشند و انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم بزنند. بعد از پیروزی انقلاب، جهت ادامه طلبگی به قم برگشتم ولیکن بعد از مدتی به امر مکتوب امام در سراب مستقر شدم و نهادهای انقلابی تشکیل شد و بنده مدتی مسئول کمیته انقلاب سراب بودم.
سال 59 با درخواست مردم ازمرحوم پدرم، بنده کاندیدای نمایندگی مجلس اول شدم و به نمایندگی از مردم انقلابی سراب به مجلس اول راه پیدا کردم که مجلس خوبی هم بود. با رای بسیار بالایی به مجلس دوم نیز راه پیدا کردم. از سال 68 که مجلس دوم تمام شد بنده تصمیم گرفتم که تنها به درس وبحث طلبگی در قم مشغول باشم. البته درهمان دو دوره ای هم که در مجلس حضور داشتم اشتغالات علمی داشتم و به برخی از نمایندگان تدریس می کردم و با برخی دیگر نیز مباحثه داشتم.
زمانی که مرحوم پدرم به عنوان نماینده امام (ره) در آذربایجان شرقی منصوب شدند دوران بسیار خطیر و حساسی بود. فشارها در تبریز به حدی بود که حضرت امام آیت الله مدنی را برای کمک به آیت الله قاضی به تبریز فرستادند. بعداز شهادت این دو بزرگوار مرحوم آیت الله مشگینی (ره) آمدند که به خاطر برخی مسائل ایشان برگشتند و مرحوم پدرم نماینده امام (ره) در استان بودند و زحمات زیادی کشیدند.
هم اکنون نیز بنده مشغول تدریس در حوزه قم می باشم که برای یک طلبه بهترین مشغولیت است. در جامعه المصطفی نیز فعالیت علمی دارم. عضو مجمع مشورتی فقهی شورای نگهبان نیز هستم که به بررسی مصوبات مجلس با مبانی دینی ومذهبی میپردازیم.
آمده ام تا دینم را به مردم آذربایجان عزیز ادا کنم

 

اگر من وارد گود انتخابات خبرگان شده ام، به خاطر این است که مردم آذربایجان، مردمان شریف و نجیب هستند و مردمی هستند که در طول تاریخ بر روی مسائل داخلی کشور تاثیرگذاری فراوانی داشته اند و خدمت بر این مردم  بزرگوار وظیفه می باشد.من آمده ام تا دینم را نسبت به مردم عزیزم و انقلاب اسلامی ادا کنم وامیدوارم خداوند این توفیق را به من بدهد تا انجام وظیفه کنم.

Image title

ائل: در خصوص جایگاه مجلس خبرگان رهبری چه دیدگاهی دارید؟

اعتقاد به ولایت فقیه باید درتاروپود نمایندگان خبرگان تنیده شده باشد

 

مجلس خبرگان نهادی است که در ارتباط مستقیم با اصل نظام و رهبری به عنوان رکن نظام است. همه ما وظیفه داریم به نوعی از این نظام محفاظت کنیم و هر آن چیزی که در راستای تحکیم نظام است را پیگیری کنیم.
 بایستی اعتقاد به ولایت در تک تک سلول های نمایندگان این مجلس رسوخ کرده باشد و تار و پود وجودی اش را تشکیل دهد.

 

بعد از فوت مرجوم پدرم برای تقدیر از الطاف رهبر معظم انقلاب به محضر ایشان شرف یاب شدیم و من خطاب به ایشان گفتم که مردم تبریز ما را شرمنده کردند و حضور اعجاب انگیزی از آنها در مراسم ترحیم پدرمان شاهد بودیم.(همراه با بغض) مقام معظم رهبری  در جواب فرمودند که بله مردم قدردانند وادامه دادند که مرحوم آیت الله ملکوتی برای حفظ نظام مجاهدت کردند و همه مزایای موجود حوزه را کنار زده و برای حفظ نظام به آذربایجان رفتند رهبر معظم انقلاب در مورد مقام علمی مرحوم آیت الله العظمی ملکوتی نیز فرمودند که مقام علمی ایشان فوق استاندارهای معمول حوزه های علمیه قم و نجف بود و فرمودند آنچه که در مورد مرحوم آیت الله ملکوتی بارز بود صفا و صمیمیت ایشان بود و ملکات مرحوم آیت الله ملکوتی برای من قبل ازانقلاب شناخته شده بود  .

ائل: اجازه بدهید بحث را با برخی مسائل مربوط به انتخابات پیش رو ادامه دهیم. دیده شده که برخی جناحهای سیاسی تلاش دارند فضای انتخابات خبرگان را هم جناحی کنند. در این مورد نظرتان چیست؟

 

جناح های سیاسی درون نظام همه مال نظام هستند و به احترام و قداست نظام معتقد هستند و معتقدند که این نظام باید حفظ و صیانت شود. شأن مجلس خبرگان مافوق چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا است. این بحث های سیاسی بچه گانه و یا حتی مهم نباید وارد مسائل مجلس خبرگان شود.

جامعتین به عنوان عالمان مورد اعتماد، در راستای ارشاد مردم، نظراتشان را اعلام می کنند و میگویند که مثلاً این نفرات کاندیداهای مورد قبول و حمایت ما هستند و اگر مردم خواستند می توانند به این نفرات رأی دهند.

متاسفانه در فضای مجازی، شایعات و مطالب غیر رسمی مطرح می شود که دفتر بنده با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اخبار مربوط به بنده فقط از طرق رسمی قابل پیگیری است.

 

ائل: سخن آخر خطاب به مردم در آستانه انتخابات

 

 با هدایت های  ورهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و با حضور با بصیرت مردم در تمامیجریان ها، ما هم اکنون توانسته ایم از تمامی مهلکه ها و گرداب ها، ایمن بیرونبیاییم و تمامی دسیسه ها و شیطنت های دشمنان  داخلی و خارجی را خنثی کنیم.

مردم همچون گذشته پشتیبان ولایت فقیه باشند

 

قربان مردم شوم. مردم مثل همیشه پشت نظام بایستند چون خداوند اینگونه امرکرده است. اگر هم اکنون ایران اسلامی در امنیت کامل نسبت به سایر کشورهای منطقه قرار دارد از صدقه سر خون های شهدا است. باید احترام این خون ها را نگه داریم و دست خانواده های شهدا را ببوسیم و آنها را محترم بشماریم. پشت مقام معظم رهبری را نگه داریم که تمام آرمانهای نظام و انقلاب و امام شهدا تنها در این مسیر تحقق خواهند پذیرفت.

انتهای پیام/

منبع : ائل

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715