جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
پشت پرده اصلی ماجرای لغو مناظره در دانشگاه آزاد چه بود؟
 دروغ شاخ دار/از اول هم بنایی بر مناظره نبود   

آنچه مسلم است، با توجه به وعده های پر شمار داده شده و البته عملی نشده توسط اعتدالیون و اصلاح طلبان در حوزه های مختلف به خصوص حوزه اقتصادی و معیشتی مردم، اصولگرایان بسیار مشتاق تر برای حضور در مناظرات هستند.

به گزارش ندای اصفهان ، درحالی که دانشگاهیان، منتظر مناظره روز یکشنبه بین اصلاح طلبان و اصولگرایان در دانشگاه آزاد بودند ، امروز تشکل مجری برنامه مناظره بین دو کاندیدا از اصلاح طلبان و دو کاندیدا از اصولگرایان در دانشگاه آزاد، با صدور بیانیه ای انتشار خبری در خصوص مناظره در دانشگاه آزاد را تکذیب کرد.

در این بیانیه، علت لغو این مناظره را عدم پاسخ اصولگرایان برای حضور در مناظره عنوان شده است. سپس در این بیانیه آمده است که این تشکل برنامه نشست اصلاح طلبان را جایگزین مناظره کرده است.

تاج الدینی یکی از اصولگرایانی که قرار بود در این مناظره حضور داشته باشد، در واکنش به ادعای تشکل دعوت کننده به مناظره در مورد عدم حضور اصولگرایان در  مناظره گفت: “تشکل دعوت کننده خبر لغو مناظره را به اینجانب ابلاغ نکرده و خبر انصراف بنده از حضور در فضای مناظرات دانشگاهی کذب است.

اینجانب هیچگاه از حضور در فضای دانشگاهی انصراف نداده و حاضر به برگزاری مناظره با افراد شاخص لیست اصلاح طلبان هستم و همواره بر روشنگری در محیط علمی اعتقاد تاکید داشته و دارم.  به نظر می رسد شانتاژ رسانه ای تشکل دعوت کننده هدف دار بوده و درصدد برگزاری نشست های یک طرفه هستند.”

از طرفی قرار بود در این مناظره پزشکیان و الموسوی از سوی اصلاح طلبان حضور داشته باشند، با لغو مناظره اکنون نام عباس زاده به جای الموسوی در نشست جایگزین به چشم می خورد. در حالی که طبق ادعای این تشکل، اصولگرایان حاضر نشده اند در مناظره شرکت کنند، اکنون نام اصلاح طلبان برنامه ریزی شده برای این مناظره هم که طبق ادعا ها از قبل هماهنگ شده بود، تغییر کرده است.

ماجرا زمانی جالبتر می شود که کانال تلگرامی اطلاع رسانی پزشکیان از این برنامه اعلام بی خبری می کند. در خبری که در این کانال منتشر شده، آمده است: “در پی انتشار خبری با عنوان «مناظره داغ اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان در دانشگاه آزاد تبریز/ پزشکیان و بیگی؛ تاج الدینی و الموسوی» در برخی از پایگاه‌های خبری بدینوسیله به اطلاع می‌رساند دفتر مردمی دکتر مسعود پزشکیان از برگزاری این برنامه بی‌اطلاع است و دکتر پزشکیان در این برنامه حضور نخواهد داشت.”

ظاهرا حرکت ناشیانه این تشکل دانشگاه آزاد در لغو مناظره و تبدیل آن به نشست به حدی آماتور و غیر حرفه ای بوده است که حتی صدای اعتراض پزشکیان را هم در آورده است. به طوری که این کاندیدای اصلاح طلب اعلام کرده است حتی از این نشست هم بی خبر است و در دانشگاه آزاد حضور نخواهد داشت.

اما پشت پرده اصلی ماجرای لغو مناظره در دانشگاه آزاد چه بود؟

صحبتهای قاطعانه و روشن تاج الدینی در مورد استقبال کاملش از مناظره در دانشگاه ها از یک طرف و تغییر در چیدمان اصلاح طلبان اعلام شده برای حضور در دانشگاه و واکنش پزشکیان از طرف دیگر، نشان می دهد که قضیه به همین سادگی که تشکل دانشگاه آزاد مطرح کرده، نیست.

تاج الدینی و بیگی به همراه سعیدی از کاندیداهای لیست اصولگرایان هستند که به شدت به شرایط فعلی اقتصادی کشور و عملکرد دولت اعتدال که مورد حمایت لیست اصلاح طلبان هم قرار دارد، منتقدند. موضوعی که بار ها در نشست ها و مصاحبه های خود، به آن اشاره داشته اند. پزشکیان علاوه بر این، دعوت یکی از تشکل های دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برای مناظره با بیگی را هم پیش تر رد کرده بود.

از طرفی شنیده شده است که در مجموعه داخلی اصلاح طلبان، الموسوی را به دوری کردن از مناظره با اصولگرایانی که به مباحث و آمارهای اقتصادی تسلط کامل دارند، توصیه کرده اند. الموسوی در جلسات داخلی اصلاحات تنها به مباحث افراطی از جمله تلاش برای رفع حصر تاکید داشته و موضوعات دیگری در قالب برنامه های مورد نظر خودش طرح نکرده بود که همین موضوع، یکی از دلایل اختلاف در بین اصلاح طلبان برای قرار گرفتن این فرد در لیست اصلاح طلبان شده بود.

آنچه مسلم است، با توجه به وعده های پر شمار داده شده و البته عملی نشده توسط اعتدالیون و اصلاح طلبان در حوزه های مختلف به خصوص حوزه اقتصادی و معیشتی مردم، اصولگرایان بسیار مشتاق تر برای حضور در مناظرات هستند. موضوعی که توسط تک تک اصولگرایان به آن بار ها اشاره شده است.

طبیعتا حاضر نشدن اصلاح طلبان مقابل اصولگرایانی که از لحاظ وزن نفرات لیست، در شرایط به مراتب بهتری نسبت به اصلاح طلبان قرار دارند، می توانست شکست سنگینی برای این جریان باشد. طراحی سناریوی این چنینی لازم بود تا علاوه بر خارج کردن اصلاح طلبان از این معرکه سخت، تریبون مهم آنها در دانشگاه را هم حفظ کند.

ظاهرا عدم برنامه ریزی اقتصادی دولت روحانی، اصلاح طلبان را هم  در کارزار رقابت های انتخاباتی به شدت به زحمت انداخته است.

انتهای پیام/

منبع : زیتون

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. حالا گفت:

    بابا بیخیال. با اون یکی اصلاح طلبان کار ندارم ولی خدا وکیلی کی می تونه با پزشکیان مناظره کنه. اون قدر از قران و نهج البلاغه بهشون می گه که همشون که دیگه چیزی واسه گفتن پیدا نمی کنن.
    حداقل دیگه دروغ نگین. شما ها که دم از اسلام می زنین.
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز