دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹

آموزش و پرورش در خدمت اصلاح طلبان؛

همایش نقش معلمان در پسابرجام / قائدی ها: دکتر ظریف امیرکبیر زمان!

میهمان اصلی این جلسه دکتر محمدعلی نجفی مشاور ریاست جمهوری بود که به دلیل نقص فنی در پرواز به جلسه حاضر نشد و بهانه ای بود برای مجری تا خرید هواپیماهای دولت تدبیر و امید را سوژه ی سخن خود کند و آن را یک تدبیر ماهرانه توصیف کند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، انتخابات واژه ای که این روزها حال و هوای فضای کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است و همه جا سخن از انتخاب بهترین نامزدها است. نامزدهای انتخاباتی با فرصت اندکی که برای تبلیغات دارند به ائتلاف ها و تبلیغات گروهی روی آورده اند که شاید برای جذب آرای مردم بیشتر جلوه کنند. در این میان احزاب و گروه ها نیز بی کار ننشسته و سعی می کنند به افکار عمومی مردم جهت دهند.
شب گذشته سالن ورزشی شهید خرازی واقع در چهارراه پیروزی اصفهان، شاهد همایش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش استان اصفهان بود که به دعوت انجمن اسلامی معلمان گردآمده بودند. میهمان اصلی این جلسه دکتر محمدعلی نجفی مشاور ریاست جمهوری بود که به دلیل نقص فنی در پرواز به جلسه حضور پیدا نکرد و بهانه ای بود برای مجری تا خرید هواپیماهای دولت تدبیر و امید را سوژه ی سخن خود کند و با توجه به هزاران  مشکل حمل و نقلی دیگر، خرید این هواپیماها را یک تدبیر ماهرانه توصیف کند.
اولین نکته حائز اهمیت در این جلسه نوع دعوت نامه ارسال شده برای معلمان بود با این عنوان که «با ارسال شماره پرسنلی خود برای شما گواهی حضور صادر خواهد شد»!
اما این اولین گردهمایی معلمان در هفته گذشته نبود بلکه روز دوشنبه در سالن شهید چمران چهارراه عسگریه نیز شاهد سخنرانی مهره تندرو اصلاح طلبان آقای احمد شیرزاد بودیم و باز هم پیش از این شاهد اقدامات تامل برانگیز آموزش و پرورش در سوء استفاده از امکانات دولتی به نفع چهره سازی از افراد خاص در تبلیغ برجام بودیم (اینجا) و این سوال در ذهن ایجاد می شود که آموزش و پرورش که هر روز به مدت چندین ساعت فرزندان و دانش آموزان این مملکت را در اختیار دارد آیا بهترین محل برای سرمایه گذاری اغراض حزبی گروهی خاص نیست؟
احمد شیرزاد
به هرحال جلسه با طعنه و نقد دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ادامه پیدا کرد. سخنران اول این همایش که تحت عنوان (نقش معلمان در دوره ی پس از برجام) برگزار می شد، آقای محمدحسن قائدیها، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بود که ضمن سلام و خوش آمدگویی به حضار، از حضور پیدا نکردن جناب دکتر نجفی اظهار ناراحتی کرد و در ادامه به اهمیت انتخابات مجلس برای مخاطبین سخنرانی نمود و نقش معلمانی که آینده آفرینان این مملکت را باید تربیت کنند و روحیه ای که  دانش آموزان بتوانند در آینده تصمیم گیری های سازنده و مستقل داشته باشند و آموزش دادن هنر تفکر کردن را به دانش آموزان یکی از مهمترین مسائل در رشد یک کشور می دانست.
قائدیها، دکتر «جواد ظریف» را امیرکبیر زمان خطاب کرد و گذشتن از برجام را یک پیروزی بزرگ می دانست و اذعان داشت دولت تدبیر و امید و کابینه ی سیاست خارجه ای کارکشته، به جهانیان ثابت نمود که هر مشکلی را می توان با مذاکره حل نمود. وی در ادامه  تمام همکاران را و حضار جمع را به حضور در انتخابات و انتخاب بهترین کاندیداها دعوت نمود.
بعد از سخنرانی قائدیها، گروه موسیقی اهورا برای حضار هنرنمایی کردند.
سخنران دوم این همایش دکتر سیستانی بود که بعد از نمایش چند کلیپ از بیانات مقام معظم رهبری، به جایگاه آمد و حضور پرشور مردم را در مراسم 22 بهمن را از آگاه بودن مردم نسبت به مسائل جامعه دانست و در ادامه دولت تدبیر و امید و کابینه سیاست خارجه را یک نعمت الهی دانستند و گذر از مشکلات را به حضار تبریک گفت.
وی افزود نقش معلمین و دبیران در دوره ی پس از برجام به جز آموزش و پرورش فکری دانش آموزان، دادن بینش های اجتماعی نیز می باشد.
وی گفت، این دانش آموزان پس از ورود به دوره ای جدید در زندگی خود باید بتوانند به مسائل اجتماعی فکر کنند و گوش خود را به تحلیل های اشباه دیگران نسپارند و با تدبیر و عقل خود تصمیم گیری کنند.
سیستانی افزود، گذشتن از برجام در برهه ای از زمان که در اطراف کشور عزیزمان جنگ و آشوب می باشد یک نعمت الهی است و دعای پیشوای مسلمین در این امر کارساز بوده است.
او در پایان گفت هرچیز که پیر جماران در اوایل این انقلاب می گفت و پیشبینی هایی که می کرد امروز اتفاق افتاده است و با تدبیرهای مقام معظم رهبری می توان از تمام مشکلات به وجود آمده گذر کرد و ایرانی با ملیت ایرانی ساخت.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715