یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
اختصاصی ندای اصفهان/
 دستخط آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در دفتر یادبود موزه کلیسای وانک   

اسقف ارامنه اصفهان: ما همیشه گفته ایم و باور داریم که جهانیان ایران را به عنوان یک سنبل نمونه قبول دارند، که ادیان در کنار یکدیگر برادرانه به یک هدف واحدی که همان رسیدن به خداست، ایمان دارند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، عصر دیروز به همت جامعه مبلغین انقلاب اسلامی در معیت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری اصفهان از خانواده ۶ شهید ارامنه اصفهان تجلیل شد.

این جلسه صمیمی که در کلیسای وانک اصفهان برگزار شد اسقف ارامنه اصفهان ضمن گرامی داشت مقدم حاضرین با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: ما همیشه گفته ایم و باور داریم که جهانیان ایران را به عنوان یک سنبل نمونه قبول دارند، که ادیان در کنار یکدیگر برادرانه به یک هدف واحدی که همان رسیدن به خداست، ایمان دارند.

آیت الله سیدابوالحسن مهدوی نیز با بیان اینکه صحبت های شما برای ما قوت قلب بود گفت: قبل از اینکه به اینجا بیایم همین اطمینان را به گفتارتان داشتم، از زبان خودتان که اینها را شنیدم می توانم ادعا کنم که من با گوش خودم شنیدم این وجهه مسالمت آمیز بین ادیان را گرچه اطمینان قلبی داشتم. ان شاء الله در ایران اسلامی به همه شما خوش بگذرد، و زندگی خوبی در اینجا داشته باشید.

(تصاویر و متن کامل این جلسه را می توانید در اینجا بخوانید.)

گفتنی است در این جلسه شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز حضور داشتند.

در پایان با اهدای هدایایی به خانواده شهدای ارامنه اصفهان، ضمن بازدید از موزه کلیسای وانک، آیت الله مهدوی یادبودی را برای این موزه به شرح زیر نوشتند.

آیت الله ابوالحسن مهدوی کلیسا

متن این یادبود به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

توفیق داشتم در تاریخ ۹۴٫۱۱٫۲۶ از کلیسای اصفهان و برادران عزیز و اسقف گرامی دیداری داشته باشم و از نزدیک سخنان اسقف را راجع به زندگی مسالمت آمیز در اصفهان و جنوب ایران شنیدم. حقیقتا زندگی مسالمت آمیز هموطنان در اصفهان و در ایران اسلامی بین همه گروه ها و ادیان آسمانی نمونه بزرگ و بی نظیر در دنیای امروز است.

همچنین امروز توفیق شد تا از شهدای عزیز مسیحیان و خانواده های آنها تجلیل و به رسم یادبود هدایایی به شش خانواده شهید مسیحی اصفهان تقدیم شد.

سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق