جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷

مبانی انقلاب مهم است نه نوه امام یا نخست وزیر بودن/ چهار دلیل برای وجود مشکلات

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: مبنای امروز ما مبانی انقلاب است و نمی‌توانیم اصل و اساس انقلاب را فدای شاخص‌های فرعی دیگر کنیم.

به گزارش ندای اصفهان، داوود گودرزی، سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور شب گذشته در اختتامیه جشنواره رویش و اولین یادواره شهدای دانشجو معلم استان یزد گفت: زمانی که به گذشته نگاه می کنید، ایران در تمامی عرصه‌های رو به رشد است و آمریکایی ها مدام این را اذعان می کنند و هرچه آمریکایی ها و دشمن، دشمنی و فشار را بیشتر می کنند، این نشان می دهد که رو به پیشرفت هستیم و آنها تلاش می کنند تا با فشارهای بیشتر از پیشرفت ما جلوگیری کنند.

وی افزود: اوباما در آخرین بار در سخنرانی خود در خصوص جمهوری اسلامی ایران بیان کرد که ما از جنگ ها و از تحریم های مختلف که در منطقه برای ضربه به ایران ایجاد کردیم، نتیجه نگرفتیم و کشورهای دنیا نیز با ما همراهی نمی کنند و این را از من بپذیرید که چاره ای جز مذاکره با ایران ندارم که این اعترافات خودشان است.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: آن‌ها بارها بیان کردند که ایران در حال پیشرفت است و باید جلوی آنها را بگیریم؛ اما با این وجود سئوال این است که با این پیشرفت ها چرا بخشی از معیشت مردم با مشکل مواجه است و بحث های اشتغال و رونق اقتصادی، طلاق و حاشیه نشینی و غیره همچنان باقی است.

گودرزی تصریح کرد: الان که می خواهیم به نمایندگان مجلس رای دهیم با یک دید باز و زاویه جدیدی باید نگاه کرده و مطالبه کنیم و اگر با بصیرت و هوشمندانه عمل کنیم به نتایج خوبی خواهیم رسید.

وی ادامه داد: چهار دلیل برای وجود مشکلات وجود دارد و نکته اول این است که مبانی مسئولان کشور چقدر با گفتمان انقلاب اسلامی همخوانی دارد و با وجود این که هر کدام دارای مسئولیتی هستند، چقدر اصل، اساس، آرمان های امام و انقلاب را قبول دارند و بر اساس این مبانی در کشور تصمیم گیری می کنند.

سرپرست بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: نکته دوم نیز بدین صورت است که امام(ره) نیز در این باره می فرمایند «وای به حال مسئولی که خودسازی نکرده باشد»، ما باید طوری خودسازی کنیم که در زمان قدرت طلبی ها و وسوسه ها منافع فردی و گروهی ما را از مسیر اصلی جدا نکند و بدانیم که در این مسیر بسیاری از مسئولان کشور منحرف شدند.

گودرزی بیان کرد: نکته سوم نیز توسعه ها و اقدامات دشمنان است و بعد از آن نیز بخشی از فرهنگ عمومی ما با ایراداتی همراه است؛ زیرا در مقایسه با کشورهای دیگر فرهنگ کار و تلاش برای ما کم است که این ها باعث شده است تا نتوانیم در برخی از عرصه ها ورود پیدا کنیم.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی و قبل از انقلاب اسلامی برخی از افراد با نگاه های مختلف در پیروزی انقلاب نقش داشتند و همه نیز با نگاه امام(ره) اعتقاد نداشتند و در این راستا نیز یاران اصیل امام(ره) مشخص بود و از همان ابتدا با خط جریان انقلاب با نگاهی مشخص به سیاست و فرهنگ و آزادی و استقلال و همچنین خط متفاوت از انقلاب رو برو بودیم و آن نیز ما را با مشکل رو برو کرد.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: یکی از نمونه خطهایی که ما را با مشکل رو برو کرد، از همان ابتدای دولت سازندگی بود که الان نیز همان خط دنبال می شود و این بدبختی ها و معضلات نیز ماحصل این مدل بود که با مبانی جریان انقلاب کاملا متضاد بود و با فرهنگ ایرانی اسلامی سازگار نیست.

همه بدبختی های ما ناشی از نگاه افراد غرب زده در داخل کشور است

گودرزی بیان کرد: اصل و اساس حرف ما اسلام ناب محمدی است که در مقابل جریان غرب گرای داخلی بر خلاف آن عمل می کند و همه چیز را با غرب همراه می کند و هرچه مخالف آن باشد باید کنار گذاشته بود.

وی افزود: کرامت انسانی یکی از آرمان های انقلاب اسلامی است که در مقابل نگاهی متفاوت در جریان غرب گراست و هرچه است انسان می داند و کسانی حرف‌هایی را بیان می کنند که به اسم انقلاب حرف زده و برمبنای غرب عمل می کنند.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: در نگاه دینی ما انسان دارای ارزش است؛ اما در مدرنیته غربی اصل عقلانیت سکولار است و در این راستا نیز رفاه را مطرح می کنند.

گودرزی تصریح کرد: بعد از ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی وقت این شده که ما خیلی جدی تر به بحث گفتمان ها و افراد بپردازیم و به اسم بخش های مختلف از جمله نسبت با امام عمل کنیم؛ اما در این راستا گفتمان امام(ره) مهم است و نباید از تحریف گفتمان و خط ایشان جلوگیری کنیم.

کجای سیاست خارجی ایران بعد از این همه تحفیر عربستان لفظ برادرانه استفاده کرده ایم

وی ادامه داد: کجای سیاست خارجی ایران بعد از این همه تحقیر عربستان لفظ برادرانه استفاده کرده ایم و کجا امام(ره) این رویکرد را داشتند که آقای ظریف این حرف را می زند؛ در حالی که امام(ره) بیان کردند که اگر ما از صدام و عراق بگذریم از آل سعود نمی گذریم.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: ۵۰۰ ایرانی را با این طرز فجیع کشتند، دولت کدام اقدام برای گرفتن حق خانواده های قربیانیان انجام داد؟! و سئوال ما این است که با کدام مبنا و سیاست خارجی این چنین عمل می کنند.

وی بیان کرد: این همه ظلم و جنایت انجام می شود؛ اما در مقابل بیان می شود که برادران آل سعود می شوند!

گودرزی بیان کرد: ملت ایران خیلی عزیز زندگی کرده است؛ اما بعد از ۳۷ سال از عمر این انقلاب اسلامی این حق نیست که این چنین با آل سعود حرف بزنیم و ما قائلیم که در دنیا اردوگاه حق و باطل وجود دارد که در این راستا نیز مشاوران آقای روحانی اساسا قائل به دشمن نیستند و مگر می شود ما چشممان را به جنایات ۶۰ ساله آمریکا ببندیم؟

وی افزود: انگلیس ۲۰۰ سال علیه این ملت جنایت کرد آیا آنها دشمن نیستند؟

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: ما اعتقاد به زندگی ایرانی اسلامی داریم و در این راستا نیز در کشور ما قشر متوسطی داریم که ذائقه سیاسی کمی دارند و بیشتر به رفاه می پردازند و با دنبال کردن سبک زندگی خاص نیز دنبال می شود که روی این قشر انجام می شود تا اقشار دیگر جامعه نیز تحت تاثیر قرار دهند.

گودرزی گفت: هرچند ما انقلاب کردیم که مردم در رفاه زندگی کنند؛اما آرمان های ما عدالت اجتماعی است و رفاه را برای همه می خواهیم که اگر پولی هم بعد از برجام به ما برسد که نخواهد رسید نباید صرف دو درصد از جامعه شود.

وی افزود: ما از ابتدا تا الان در کشور هر عقب ماندگی را داریم بر اساس این طرز فکرها است و زمانی که خودکفایی را حرفی مزخرف می دانند؛ این مشکل برای ما است و همه بدبختی ها بر اساس این مبنا است.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: جریان نفاق و غرب گرا دست در دست هم داده اند و دشمنان نیز بر آنها سوار شده و در داخل کشور ما عمل می‌کنند که فتنه ۸۸ در مدت زمان هشت ماهه به دلیل عملکرد این گروه ها و جریان ها است.

گودرزی تصریح کرد: تا مادامی که جریان نفاق در جامعه وجود دارد ما از فتنه در کشور در امان نیستیم و در این راستا نیز راهکار آن بدین نحوه است که هرچقدر جامعه اسلامی جامعه ای سطحی و مردمی زودباور باشند نان جریان نفاق در روغن است.

نخست وزیر بودن و نوه امام بودن مهم نیست بلکه مبانی فکری مهم است

وی افزود: نخست وزیر بودن و نوه امام بودن مهم نیست؛ بلکه مبانی فکری مهم است و در این راستا نیز باید بصیرت و آگاهی را زیاد کنیم و با مطالعه تاریخی و شناخت گام های اساسی برداریم.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: هرچه بتوانیم از ابزارهای فرهنگی و هنری استفاده کنیم تا مردم سطحی نگر نباشند به سمت پیشرفت و عدالت خواهیم رسید.

گودرزی بیان کرد: صورت مسئله ای که حضرت آقا در اسفند ۹۲ در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان کردند در خصوص قرار گرفتن جنگ تمام عیار اقتصادی در زمان تحریم بود و علت آن نیز بدین نحو است که ملت ایران استقلال خواهی دارند و حرفی نو دارند که این ها برای سایر ملل مسلمان و غیر مسلمان قابلیت الگوگیری دارد و االان نیز شکوفه زدن ها را می بینیم.

وی افزود: ما باید اقتصاد و فرهنگ زا مصونیت بخشی کنیم و از نفوذهای مختلف جلوگیری کنیم و این پایه ها را مستحکم کنیم که نتوانند به ما ضربه بزنند.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: برای چه در برجام این همه هزینه دادیم و با وجود این که بیان کردیم اقتصاد کشور در برجام نیست؛ اما به داخل عملی انجام نشد و به خوبی با مفاسد اقتصادی مقابله نشد.

گودرزی بیان کرد: درست کردن فرهنگ مصرف مردم و سیاست های اقتصادی به سمت خودکفایی، از جمله راهکارهای توجه به داخلی واقتصاد مقاومتی است.

ما امروز احمدی روشن و تهرانی مقدم ها می خواهیم

وی افزود: ما امروز احمدی روشن و تهرانی مقدم ها می خواهیم که زندگی خود را وقف انقلاب اسلامی کردند.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: پایه‌های اساسی با حضور مردم از اصول اساسی است که آمریکایی ها نمی توانند در مقابل آنها بایستند.

گودرزی بیان کرد: ما حتما از برداشتن تحریم ها خوشحال می شویم؛ اما توجه داشته باشیم که هر تحریمی برداشته شود، تحریم های جدید شکل می گیرد.

آمریکایی ها می خواهند بفهمند که چه صدایی از مجلس جدید شنیده خواهد شد

وی افزود: انتخابات پیش رو بسیار مهم است و آمریکایی ها نیز می خواهند بفهمند که چه صدایی از مجلس جدید شنیده خواهد شد و زمانی که ما از انرژی هسته ای دفاع می کنیم، بدین دلیل است که در دهه های گذشته این تجربه را داشتیم و برخی به معنای واقعی حنجره دشمن شدند و در این راستا نیز امروز حضرت آقا یکی از شاخصه ها را شناخت حرف دشمن می دانند.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: اگر حواسمان را جمع نکنیم مجلسی تشکیل می شود که کشور را به دشمن خواهند داد.

گودرزی بیان کرد: ما باید نگاه نامزدها را به انقلاب ببنیم و گفتار و رفتار افراد را بررسی کنیم و اولویت ها و مشکلات را مشخص کنیم.

وی افزود: چند سالی است که در خصوص رونق اقتصادی حرف زده می شود؛ اما الان چکار کردیم و راهکار ما و نمایندگان چیست.

سرپرست سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: ما باید دقت داشته باشیم و خود و دیگران را نیز روشن کنیم تا با انتخاباتی آگاهانه عمل کنیم و کشور را به سمت تعالی سوق دهیم.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق