دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
باهنر در گفتگوی ویژه خبری:
 باید قبول کرد که فتنه از درون اصلاح‌طلبان شکل گرفت   

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه درست نیست همه اصلاح طلبان را با یک چوب برانیم، گفت: در میان اصلاح‌طلبان افراد ولایی و مومن هم وجود دارند اما باید قبول کرد که فتنه از درون آنها شکل گرفت که باید در قبال آن موضع می‌‌گرفتند.

به گزارش ندای اصفهان، نقش احزاب در نظام و انتخابات با حضور دو تن از فعالان سیاسی خرازی و باهنر در گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما بررسی شد.

 

محمدرضا باهنر، رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری بود. با بیان اینکه رفتار انتخاباتی در کشور عملاً غیرحزبی است گفت: احزاب هنوز شکل واقعی خود را نگرفته اند.

 

وی با اشاره به مجوز گرفتن ۲۰۰ تا ۳۰۰ حزب در کشور افزود: تنها ۴۰ تا ۵۰ حزب در کشور فعال هستند و فعالیت آنها هم فقط در آستانه انتخابات است.

 

وی افزود: اگر قرار است احزاب فعالیت کنند باید ضوابط و قانون بر فعالیت آنها حاکم باشد.

 

باهنر با بیان اینکه در نظام مردم سالاری دینی در کشورمان همه مسئولان را مردم انتخاب می کنند گفت: در چنین شرایطی کشور نیازمند چند حزب قدرتمند، قانونمند و ضابطه مند است.

 

وی تصریح کرد: اگر حزب نداشته باشیم یا احزاب کارآمد نباشند ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شویم.

 

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برخی مسئولان و سیاستمداران برای رسیدن به قدرت، منافع حزب را می خواهند اما چارچوب های احزاب را نمی خواهند بپذیرند.

 

باهنر با بیان اینکه احزاب باید به بار بنشینند، افزود: احزاب اگر دولت ساخته باشند با آنها می آیند و با آنها می روند اما اگر احزاب دولت ها را بسازند و تأسیس کنند ماندگار خواهند شد.

 

وی یکی از مشکلات موجود در کشور را نبود اخلاق پیروزی و شکست در برخی افراد دانست و گفت: برخی می خواهند به هر قیمتی به پیروزی برسند و تحمل شکست را ندارند.

 

باهنر با بیان اینکه قرار نیست مجلس دهم موافق یا مخالف دولت باشد، افزود: مجلس دهم باید طرفدار حق باشد و نمایندگانش باید خردمندانه رفتار کنند و حق مدار باشند.

 

وی گفت: قرار نیست نماینده مجلس موافق یا مخالف دولت باشد و در مجلس نهم برخی اصرار بر مخالفت با دولت داشتند و خدمات دولت را نمی دیدند و این بی انصافی است.

 

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری داشتن برنامه برای نامزدهای انتخاباتی مجلس را بی معنی دانست و افزود: احزاب می توانند برنامه داشته باشند و آن را ارائه دهند اما این مسئله برای نامزدها خیلی سخت است.

 

باهنر با اشاره به برخی اتفاقات در مجلس ششم گفت: در این دوره از مجلس یکصد نماینده تصمیم گرفتند با استعفا مجلس را از رسمیت بیندازند و برخی از مسئولان هم با آنها همراه بودند که این کاری نادرست بود.

 

وی با بیان اینکه درست نیست همه اصلاح طلبان را با یک چوب برانیم، افزود: در میان اصلاح طلبان افراد ولایی و مومن هم وجود دارند اما باید قبول کرد که فتنه از درون آنها شکل گرفت که باید در قبال آن موضع می گرفتند.

 

باهنر گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها عده ای را به خاطر ارتباط با شاخه انحراف رد صلاحیت کرده است.

 

وی افزود: در مجلس اگر نماینده ای ببیند که دولت همسو با او بودجه مشکل داری را ارائه کرده است باید موضع بگیرد و برعکس آن هم صادق است و این حق مداری است.

 

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری کادرسازی و شنیدن مطالبات مردم و اولویت بندی کردن آنها را دو کارکرد اساسی احزاب دانست و گفت: برای سامان دادن دموکراسی و مردم سالاری دینی باید احزاب تقویت شوند.

 

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز