چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
آیت‌الله حائری شیرازی:
 خبرگان بار نظارتی که بر دوش رهبری است را اندکی سبک می‌کنند   

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی فکر می کنند اعضای خبرگان همواره ناظر هستند و این نظارت تا روز مبادا که لحظه انتخاب رهبر است ادامه دارد؛ همچون آب‌گرم‌کن همیشه روی شمع هستند و لحظه انتخاب رهبری روی نقطه جوش می آیند! اما به طور قطع این چنین نیست.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری درباره ویژگی‌ها و وظایف خبرگان، اظهار داشت: اینچنین نیست که ما وظیفه خبرگان را تنها در تعیین رهبری محدود کنیم و بگوییم در باقی اوقات آنها وظیفه‌ای ندارند؛ برخی فکر می کنند  اعضای خبرگان همواره ناظر هستند و این نظارت تا روز مبادا که لحظه انتخاب رهبر است ادامه دارد؛ همچون آب‌گرم‌کن همیشه روی شمع هستند و لحظه انتخاب رهبری روی نقطه جوش می آیند! درحالی که به طور قطع این چنین نیست.

 

وی تاکید کرد: در اصل ۱۱۰ قانون اساسی، ۱۱ مورد و در ۱۰ اصل دیگر نیز وظایف رهبری ذکر شده است؛ یعنی در مجموع ۵۰-۶۰ وظیفه برای رهبر بیان شده است؛ طبیعی است که لازم است گروهی رهبری را در انجام این وظایف گسترده کمک کنند.

 

آیت‌الله حائری شیرازی این کمک از سوی خبرگان را خدمت به نظام دانست و افزود: اعضای خبرگان برای هر چند مورد از وظایف رهبری بالاخص نظارت های گسترده ای که باید ایشان  داشته باشند، می توانند یک کمیسیون درست کنند و نظارت در آنجا انجام شود؛ در حقیقت خبرگان باید در بحث نظارت بازوی رهبری باشند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه نظارت دائم رهبری از طریق خبرگان صورت گرفته و به نوعی چشم های خبرگان را بر این نظارت باز می کند، خاطرنشان کرد: البته این مسئله صرف نظر از این است که خبرگان بخواهند مراقب باشند تا رهبر خطا نکند بلکه در این نظارت خبرگان به ایشان یاری می رسانند و بار نظارتی که بر دوش رهبر است را می توانند هرکدام اندکی سبک کنند.

 

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق