جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
 پهپاد “MQ 1” آمریکا در سیستان و بلوچستان سقوط کرد؟! + تصاویر   

در ۲۴ ساعت گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شده که مشکوک به نظر می‌رسد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ۲۴ ساعت گذشته خبری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، با عنوان شکار پهپاد “MQ 1” ارتش ایالت متحده آمریکا در صحرای سیستان و بلوچستان از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

 

پهپاد

**پهپاد آمریکایی در “سماوه” سقوط کرد

جالب است که سوء تفاهم ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی در یک روز اخیر به قدری واضح و مشخص است که نشان می‌دهد پهپاد شکارچی مورد نظر دو روز پیش در منطقه “سماوه” در فاصله ۱۷۰ مایلی “بغداد” سقوط کرده که علت سقوط آن گشت‌زنی شناسایی برای کسب اطلاعات از تروریست‌های داعش بوده است.

 

پهپاد

 

پهپاد

**سوء تفاهم در شبکه‌های اجتماعی

در پیامی که در فضای مجازی و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده آمده است: “خبر مهم، بازهم افتخاری دیگر برای ایران؛ شیرمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی “MQ 1” را در صحرای سیستان و بلوچستان شکار کردند ( نشاندند).

 

پهپاد

**سقوط پهپاد در اطراف بغداد

روزنامه دیلی میل (Daily Mail) درباره سقوط پهپاد آمریکایی در اطراف بغداد عنوان داشت: یک پهپاد آمریکایی از نوع “MQ 1” برای انجام مأموریت ضد داعش خود در منطقه “سماوه” در فاصله ۱۷۰ مایلی جنوب شرق بغداد سقوط کرده است.
این روزنامه با اشاره به تایید پنتاگون مبنی بر سقوط پهپهاد آمریکایی نوشت: این پهپاد به دلایل فنی سقوط کرده است.

 

پهپاد

 

البته یکی از اعضای گروه‌های تکفیری وابسته به داعش سعی کرد این پهپاد را سرنگون شده جلوه دهد.  استفان نبیل در پست خود نوشت: پهپاد آمریکایی در “سماوه” و در نزدیکی کارخانه سیمان سقوط کرد.

پهپاد

علاوه بر این اگر پهپادی شکار شود قطعا سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای آن را از طریق سایت رسمی خود مطرح می‌کند حال آنکه این اتفاق دو روز پیش رخ داده و لذا به نظر می‌رسد هیچ پهپادی حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران را نقض نکرده و این موضوع یک سوء تفاهم داخلی است.

**پهپاد در عراق سقوط کرده که به اشتباه بلوچستان تلقی شده است

سقوط پهپاد آمریکایی در صحرای سیستان و بلوچستان یا شکار آن از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سوء تفاهمی بوده که در ۲۴ ساعت گذشته در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده در حالی که خبر آن مربوط به اتفاقات حوالی استان “بغداد” است.

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق