پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
در سایه غفلت مسئولین؛
 تیپ ضد فرهنگی سفیران فرهنگ روی فرش قرمز جشنواره انقلابی!   

این روز ها پوشش زننده برخی بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره انقلابی و عدم نظارت مسئولین فرهنگی سبب شده تا تنها نام جشنواره با فجر انقلاب گره بخورد.

به گزارش ندای اصفهان ، بازیگران یکی از اقشار در جامعه هستند که همواره مورد توجه سایر مردم بوده و به خاطر در دست داشتن رسانه تصویری، تأثیر زیادی بر مردم به ویژه جوانان می‌گذارند به طوری تبدیل به یک الگو برای برخی جوانان شده اند لذا حضور بازیگران در برنامه‌های رسمی و دسته جمعی با توجه به اینکه نگاه افراد زیادی به آن‌ها است کاملاً شخصیت این افراد را نشان می دهد.
این روزها که فرهنگ حجاب و پوشش بیشتر از هر زمان دیگر به یکی از دغدغه‌های مسئولین تبدیل شده است و به دنبال درونی سازی فرهنگ پوشش در جامعه طرح‌های مختلفی ارائه می شود، متأسفانه نظارتی بر نوع پوشش بازیگران وجود ندارد.

به طوری که در روز های اخیر با وجود شور انقلاب و بوی گل و سوسن و یاسمن اما فرش قرمز جشنواره انقلابی فیلم فجر، نمایش مدهای غربی و مضحک سفیران فرهنگی ایران بود که هیچ سازگاری با نجابت و فرهنگ انقلابی و اسلامی نداشت که جای بسی تاسف است که مدعیان فرهنگ در یک جشن به اصطلاح فرهنگی اینچنین بی فرهنگی را رواج دهند.

در این میان در سایه سکوت مسئولین متولی این روند به شدت افزایش یافته است و برخی از بازیگران در عرصه قبح زدایی پیش‌تاز شده اند؛ به طوری که ژست های به ظاهر روشنفکری سفیران فرهنگی بازار مد را بین جوانان داغ تر کرده تا کوچه و بازار ها هم جولانگهی برای تیپ های مضحک و غربی جوانان ایرانی شود.

هر چند برگزاری چنین مراسماتی در یک مکان دولتی آن هم با بودجه های کلان برای تهاجم به فرهنگ جای بسی تامل و تاسف است و این فکر را تداعی می کند که در پشت این سناریوی تلخ واقعیتی تلخ تر نهفته است و تا ناکجا جامعه و خانواده و نسل جوان و غیر جوان را تهدید می‌کند.

لذا می طلبد مسئولین فرهنگی که همواره بر روی کلمه فرهنگ مانور می دهند توجهی جدی و نظارت بیشتری بر اینگونه جشنواره ها داشته باشند تا ناخواسته آب در آسیاب دشمن نریخته و خالصانه در جهت رسیدن به هدف آنان تلاش نکنند.

انتهای پیام/

منبع : دانا

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز