جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
حجت-الاسلام-و-المسلمین-حسن-ربانی-امام-جمعه-خوراسگان
در گفتگو با ندای اصفهان/
 امام جمعه خوراسگان: برخلاف عده‌ی معدودی دل‌زده از انقلاب، جوانان پایبند به اصول انقلاب هستند   

حجت الاسلام حسین ربانی گفت: اگر بتوانیم رسانه های خوب را در کشور ایجاد و نگاه ها را به سمت آن جذب کنیم از تمایل افراد به سمت رسانه های فرصت طلب جلوگیری کرده ایم...

به گزارش ندای اصفهان، امام جمعه خوراسگان در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان و پاسخ به سوالاتی پیرامون تحلیل انقلاب اسلامی ایران و نسبت آن با نسل های گذشته، حال و آینده، اظهار کرد: آنچه در سال ۵۷ در ایران اسلامی انجام گرفت، حقیقتاً انقلاب، تحول و یک دگرگونی بوده است و نمی‌توان نام آن را رفورم یا اصلاح گذاشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسین ربانی با بیان اینکه شاید برای جوانان امروزی ما دگرگونی حاصل شده در انقلاب ۵۷ کاملاً روشن نشده باشد، گفت: برای افرادی که در آن زمان حضور داشته اند این مسئله مشهود است، مثلاً در آن زمان پهلوی چه چیزهایی معیارهای ارزشی بود ولی در نظام جمهوری اسلامی ایران چه ملاک هایی به عنوان ارزش تلقی می شود.

وی با ابراز تأسف از اینکه با فاصله گرفتن از زمان انقلاب، برخی ها بازگشتی به برنامه های قبل از انقلاب کرده اند که باید جلوی آن‌ها گرفته شود، تصریح کرد: از آن جمله می توان به فرهنگ های غلط تجمل گرایی، بی اعتنایی به مسائل دینی، سست شدن اعتقادات مذهبی و… اشاره کرده که به برکت انقلاب اسلامی ایران این فرهنگ ها بی ارزش شده بود و مردم متوجه شدند مذهب عامل ایستا نیست بلکه عاملی بسیار محول و محرک است.

این استاد دانشگاه با اشاره به عده‌ی معدودی از افرادی که در جریان انقلاب حضور داشتند ولی امروز دل‌زده شده اند یا آمادگی تغییر و تحول را نداشته اند، تأکید کرد: الحمدالله جوانان امروزی ما نسبت به آرمان ها و ارزش های والای انقلاب اسلامی پایبند هستند.

حجت الاسلام حسین ربانی ادامه داد: باید از عواملی که به دنبال جدایی جوانان از نظام هستند پرهیز کرد که از آن جمله می توان به عدم همزبانی با جوانان اشاره کرد، زبان جوانان، زبان نرم و تشویق است نه اینکه با برخورد قهری یا خشن با آن ها برخورد شود، خداوند در سوره مبارکه نحل آیه ۲۵ فرموده اند: با حکمت و اندرز و با روش نیکو برای آنان استدلال کنید.

وی نقش رسانه های بیگانه و معاند را نقشی منفی عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم رسانه های خوب را در کشور ایجاد کنیم و نگاه ها را به سمت آن جذب کنیم از تمایل افراد به سمت رسانه های فرصت طلب جلوگیری کرده ایم.

امام جمعه خوراسگان، رهبر معظم انقلاب را بهترین الگو برای سایر افراد بیان کرد و افزود: نحوه برخورد و اهمیت دادن ایشان به قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان حتی دیدنش هم برای انسان تأثیرگذار است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز