دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
روی آنتن شبکه افق ببینید
 پخش «جستجوگر» با موضوع مبارزه با داعش   

مجموعه «جستجوگر» با موضوع جایگاه و نقش ایران از نگاه مردم عراق در مبارزه با داعش، سه شنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، ملت های ایران و عراق در قرن ۱۹ در کنار یکدیگر و در مقابله با استعمار بریتانیا مبارزه کردند؛ زمانی که رژیم سابق ایران، امام خمینی(ره) را به عراق تبعید کرد، مردم این کشور به مدت ۱۳ سال میزبانی خوبی برای رهبر کبیر انقلاب بودند.

به عقیده بسیاری از مردم عراق، فقط ایران بود که توانست آتش افروزی داعشی ها و تکفیری ها را خاموش کند و ایران نخستین کشوری بود که به یاری عراقی ها شتافت.

برخی کشورهای غربی در تلاش هستند اینگونه القا کنند که ایران اهداف پشت پرده ای از حضور در عراق دارد ولی حقیقت آن است که جمهوری اسلامی به دنبال ثبات خود و ثبات منطقه، هدفی جز برقراری آرامش نداشته و در تلاش است سرنوشت کشورها به دست مردم همان مناطق رقم بخورد.

در این قسمت از مجموعه جستجوگر، با مردم عراق و همچنین برخی مقامات سابق و حال حاضر این کشور درباره نقش ایران در ایجاد آرامش و ثبات گفت وگو شده است.

از جمله این افراد می توان به نوری المالکی نخست وزیر پیشین عراق اشاره کرد؛ او بر این عقیده است که امام خمینی(ره) و در حال حاضر رهبر معظم انقلاب و تمام مسئولان جمهوری اسلامی، میان رژیم بعث صدام و ملت عراق تفاوت قائل هستند؛ ایران کمک های زیادی به عراق کرده و همیشه پاسخگوی درخواست های دولت این کشور بوده اما دادن چیزی در مقابل گرفتن چیزی دیگر را هرگز نشنیده است.

دکتر احمد جمال سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از دیگر کسانی است که در مستند جستجوگر، با او گفت وگو شده است.

این برنامه برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه ساعت های ۱۸٫۳۰ و ۲۲٫۳۰ در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ایرانی بخرید
ایرانی بخرید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق