چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
دکتر صفارهرندی در اصفهان؛
 تمام فعالیت های ۳۷ ساله انقلاب اسلامی قابل دفاع است/دولت با شعار اعتدال افراطی ترین افراد را بر منصب نهاد/حل مشکلات معیشتی برای مجلس اصلاحات اهمیتی ندارد   

دکتر محمدحسین صفارهرندی در هیئت عاشقان ثارالله که شامگاه امروز در ناحیه امام صادق(ع) برگزار شد ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سی و هفتمین انقلاب اسلامی بیان داشت:تمام فعالیت های ۳۷ ساله انقلاب اسلامی قابل دفاع است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، دکتر محمدحسین صفارهرندی در هیئت عاشقان ثارالله که شامگاه امروز در ناحیه امام صادق(ع) برگزار شد ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سی و هفتمین انقلاب اسلامی بیان داشت: انقلاب اسلامی که روزی بیم آن را داشتیم، در مقابل تندبادها نتواند مقاومت کند و به سرنوشت قیام های قبل از خود دچار شود، امروز نه تنها پر و بال گرفته بلکه شاخ و برگ این درخت تنومند سر از خانه همسایه نیز درآورده و شمیم آن بسیاری از کشورهای جهان را بهره مند ساخته و این همان چیزی بود که انتظار آن را داشتیم و امام جلیل القدر درباره آن فرموده بود:« انقلاب ما سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد» فلذا امروز دشمن هم پذیرفته که انقلاب ما محدود به مرزهای جغرافیایی ما نیست .

 

وی در ادامه با بیان اینکه تمام طول ۳۷ سال انقلاب اسلامی با وجود نقاط ضعف و قوت مختلف قابل دفاع است افزود: البته میان ادوار مختلف تفاوت چشم گیری وجود دارد و در برخی دوره ها میزان پیشرفت نظام بسیار سریع و در بعضی بسیار کند و حتی همراه با خسارت بوده لکن وقتی برآیند فعالیت ها را در طول ۳۷ سال مشاهده می کنیم نتیجه را مثبت می بینیم، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: همه راه سپری شده قابل دفاع است.

 

دکتر صفارهرندی اظهار داشت: علت  فراز و نشیب ها در این نظام، حضور مثبت، موثر و کارآمد دولت ها، مجالس و خدمتگذارانی است که به عنوان نماینده مردم عهده دار مسئولیت می شوند لکن هرکجا حرکت مسئولین در راستای خواسته های مردم بوده خواسته ها برطرف شده و پیشرفت حاصل گردیده و آنجا که مسئولین از خواسته های مردم فاصله گرفتند انقلاب دچار رکود و سکون شده است.

 

دکتر هرندی با بیان اینکه امروز در آستانه آزمون بزرگی هستیم اذعان کرد: باید توجه داشت که انتخابات پیش رو به گونه ای رقم بخورد که نتیجه اش پیشرف و اعتلای نظام اسلامی باشد نه اینکه برای کشور رکود و سکون را رقم بزند.

وی افزود: عامل اصلی هرگونه پیشرفت و یا سکون خود ما(ملت) هستیم و مردم مسبب اصلی سرنوشت کشور هستند، فلذا نباید انتخاب مبتنی بر مسائل احساسی، القائات و یا اقوا و فریب صورت بگیرد و می بایست مبنای تصمیم گیری براساس عقال باشد.

 

دکتر هرندی افزود: چنانچه مجلس آینده بخواهد شبیه یکی از مجالس ۹ گانه قبلی باشد، باید توجه داشت که با کدام یک قرابت خواهد داشت، چنانچه در گذشته برخی از این مجالس برای جامعه، دلسوزان و نظام دردسر ساز شدند.

 

وی در ادامه ابراز داشت: از امتیازات مجلس اول، تجربه اولین دوره قانون گذاری در حکومت تازه تاسیس اسلامی می باشد که قرار بوده و هست که احکام الله در آن پیاده شود لکن در چنین مجلسی شاهد حضور کسانی بودیم که نه تنها تسلیم حکم الله نبودند بلکه ر.بر.ی حکم الله شمشیر کشیدند و بعدها را خود را از مردم جدا نمودند و مقابل مردم ایستادند و به جنگ مردم آمدند(از طریق اقدامات سیاسی و همچنین ایجاد جنگ مسلحانه علیه مردم) لذا در بخشی از این مجلس شاهد تلاش افرادی برای بهم زدن آرامش کشور بودیم در حالیکه می بایست مجلس آرامش آفرین باشد البته لازم به ذکر است به دلیل وجود افراد مومن و متدین نسبت به نظام و انقلاب کشور از این مجلس به سلامت عبور کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه امروز اصلاح طلبان به دنبال مجلس اصلاحاتی هستند افزود: به عنوان مثال چنین تجربه ای(مجلس اصلاحات) که کشور پشت سرگذاشته مجلس ششم بوده که از خصوصیات این مسئولین می توان به چندین مورد اشاره کرد:

  • در حالیکه می بایست کار اصلی مجالس در جهت تسهیل زندگی و معیشت مردم باشد، در این مجلس(مجلس ششم) وقتی از نماینده مردم (که قشر وسیعی از نیروهای اصلاح طلب را نمایندگی می کرد و امروز جزو افرادی است که از کشور فرار کرده) سوال شد که برای حل مشکلات معیشتی مردم چه اقداماتی انجام داده ای؟ پاسخ داد: ما قول نداده بودیم مشکلات معیشتی مردم را حل کنیم، در ادامه هم یک جمله فضاحت باری گفت که: چه عادت غلطی است که مردم همیشه به دنبال ارزانی و مفت خوری هستند، اگر بین مردم مرگ موش رایگان هم توزیع کنند صف می کشند!! اما سوال ما از این نماینده مجلس این است که مگر همین مردم به شما رای ندادند و شما را سرکار نیاوردند؟؟

 

  • در حالیکه امروز بسیاری از نمایندگان مجالس اصلاح طلب گذشته از کشور فراری هستند و بر علیه نظام و ملت آن طرف مرزها فعالیت می کنند، چرا یک بار دوستان اصلاح طلب امروزی از آنان اظهار برائت نمی کنند؟

 

  • زمانی که رئیس جمهور فعلی بر سر کار آمدند شعار اعتدال سردادند ولی امروزه افراطی ترین افراد، که در فتنه ۸۸ نقش اساسی داشتند، در این دولت دارای پست های کلیدی شده اند تا جایی که می بینیم یکی از وزرا از روز اولی که بر سر کار آمد اظهار داشت: «مسکن مهر طرح مزخرفی بود و ما به هیج وجه آن را دنبال نمی کنیم»، در حالیکه تصمیم های اساسی هر دولت می بایست توسط دولت های بعدی پیگیری شود، حال می بینیم این طرح که موجب تهیه مسکن برای قشر وسیعی از مردم با درآمد پائین می شود و بسیاری از افراد نیازمند مسکن از آن ابراز رضایت کردند، را مزخرف می دانند و نکته اینجاست که زمانی که مجلس همسو با این دولت برسر کار بیاید حل مشکل معیشت را وظیفه خود نمی داند و چنین طرح هایی را مزخرف می نامد.

 

  • زمانی در کشور تصمیم بر آن شد که یارانه ها هدفمند و امروز شاهد آن هستیم که از اول کار این دولت در رابطه با این طرح به مردم سرکوفت زده می شود و گفته می شود: دولت شب یارانه دادن عزا می گیرد، اما سوال این است که مگر این پول را از جیب خودتان پرداخت می کنید؟ این پول حق ملت است و پول شخصی نیست که برای پرداخت آن بر مردم منت بگذارید، البته لازم به ذکر است بهتر بود از روز اول اجرای این طرح بجای آنکه یارانه به همه تعلق گیرد به افراد نیازمند و مستحق دریافت پرداخت گردد و این بسیار مضحک است که به افرادی که پولشان از پارو بالا می رود یارانه تعلق گیرد اما این یک واقعیت است که همین یارانه عده ای را از فقر قطعی نجات داد، برای افرادی که تمام درآمدشان از ماهانه ۶۰ هزار تومان بهزیستی است و هیچ منبع درآمدی غیر از یارانه ندارند، این یک معجزه بود و نباید این حق را از این افراد دریغ کرد، حال اگر قرار است مجلسی همسو با این دولت روی کار بیاید که موقع پرداخت حق مردم عزا می گیرد، دگر جایی برای طرح های حل مشکلات معیشتی مردم در مجلس نمی ماند، همانطور که در دولت کارگزاران می گفتند اگر زیر چرخ های توسعه عده ای له شدند، هیچ ایرادی ندارد و برای توسعه می بایست این مسیر را طی کرد و همان زمان مقام معظم رهبری فرمودند: چه زمانی ما قول دادیم طرحی را پیگیری کنیم که ولی نعمت ها زیر چرخش له شوند؟

 

  • ملت ها از دولت ها خواهان امنیت و اقتدار هستند، حتی از دولت های کوچک هم مردمشان چنین انتظاری دارند حال اگر کسانی به مردم با این نگاه (که وقتی طرف مقابل زورش زیاد است ما باید از مواضع خود کوتاه بیاییم) زعامت کنند، عاقبت این کشور چه خواهد شد؟!

وی در ادامه افزود: زمانی خانم رایس گفته بود ایرانی ها با وجود این همه نفت و گاز چه نیازی به انرژی هسته ای دارند؟ و یک هفته بعد، نائب رئیس مجلس ما همین نطق را در مجلس جمهوری اسلامی تکرار کرد، آیا ما نیاز به چنین نمایندگانی داریم؟ نماینده مجلس می بایست مانند مدرس باشد که وقتی طرف روسی اولتیماتوم داد که اگر فلان طرح را نپذیرید و قرارداد را امضا نکنید به کشور شما حمله می کنیم و کشور را نابود می کنیم، بسیاری از نمایندگان در مجلس کوتاه آمدند و مدرس پشت تریبون این جمله را گفت:«آیا رواست که از ترس مرگ خودکشی کنیم؟»، و درنتیجه این جمله نمایندگان به نظر مدرس رای دادند و طرف روسی مجبور شد اولتیماتوم خود را پس گیرد، در اواخر جنگ و پس از پذیرش قطعنامه نیز شاهد این قضیه بودیم که عراقی ها مدام خط و نشان می کشیدند و زمانیکه علت را جویا شدیم گفتند: اروند برای ماست و نامش شط العرب است و شما باید اروند را به ما واگذار کنید، بعضی از مسئولین آن زمان که امروز هم پیمان همین آرمان ها هستند گفتند: ما که در کشور این همه آب داریم، چه نیازی به اروند داریم؟ آیا می بایست افرادی را انتخاب کنیم که اوج شهامتشان این اندازه است و در مواقع تهدید دشمن کشور را دو دستی تقدیم می کنند؟!

 

  • در مجلس ششم عده ای به بهانه احراز صلاحیت افراد، علیه قانون شمشیر کشیدند و با اعمالی از قبیل تحصن، استعفای دست جمعی و دعوت مردم برای شورش و … در صدد فشار به رهبری شدند تا ایشان مجبور به لغو انتخابات شوند لکن رهبری قاطعانه پافشاری کردند و فرمودند: انتخابات به هیچ وجه ملغی نمی شود و زمانی که این افراد قاطعیت رهبری را دیدند گفتند: با رد صلاحیت ها کنار می آییم.

 

  • این مجلس در حوزه فرهنگ، اباحه گری را به حدی رساند که حتی جسارت به ساحت مقدس الهی هم مباح دانسته شد و از قبیل اقدامات آن دوره، تمسخر آیات قرآن، جسارت به ساحت مقدس ائمه معصومین و پیامبر عظیم الشان اسلام و خطاب کتاب خشونت به قرآن به خاطر وجود آیات قصاص و جهاد بود.

 

  • در این دوران به دنبال تغییر قانون مطبوعات بودند فلذا مطبوعات داخلی شده بود تریبون حرف های دشمن و هماره می گفتند: جرم سیاسی جرم شرافتمندانه ای است، حتی کسانی که راهپیمایی مسلحانه علیه نظام بکنند و از انواع جرم ها قباحت زدایی می کردند.

 

صفار هرندی در پایان خاطرنشان کرد: انسان عاقل دو مرتبه از یک سوراخ گزیده نمی شود، نباید اجازه داد افرادی که دیروز لایحه دوقلویی که رهبری را به عنصری بی خاصیت و تشریفاتی مبدل کنند و علیه شورای نگهبان کودتا کنند دو مرتبه بر سر کار بیایند.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز