شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
رئیس اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص):
 منشأ انحراف و اسلام التقاطی با اسلام ناب جریان سقیفه است   

رئیس اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: منشأ انحراف و اسلام التقاطی با اسلام ناب محمدی که منجر به تشکیل فرق‌های منحرف اسلامی چون گروه‌های تکفیری شده است جریان سقیفه بود.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری غدیر پدافند هوایی خاتم‌الانبیا که به میزبانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: همواره بر اساس قرآن کریم و روایات رسول مکرم توصیه‌های زیادی نسبت به محبت به عترت رسول مکرم اسلام شده است.

وی با اشاره به دو عبارت اهل بیت در آیه تطهیر و واژه ذالقربی در آیات شریفه قرآن گفت: به کار بردن چنین واژگانی در آیات و روایات نشان از عظمت فرزندان و اهل بیت پیامبر اکرم نزد خداوند متعال است که تمسک به سخنان نورانی آنها همواره بزرگترین احترام به آنان است.

انصاری با بیان اینکه پیامبر مزد و اجر رسالت خود را محبت و انس با ذالقربی بیان کرده است، افزود: متأسفانه با نگاهی اجمالی به تاریخ درمی‌یابیم که بشریت هرگز آنگونه که شایسته و بایسته بوده با اهل بیت پیامبر از جمله حضرت زهرا (س) و امام حسین (ع) برخورد نکرده است.

وی یادآور شد: تبیین، تعریف و تأکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب به اسلام ناب محمدی متأثر از انحرافاتی است که به صورت ظلم به اهل بیت ظهور و بروز کرده است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی خاتم‌الانبیا خاطر نشان کرد: بدون شک منشأ انحراف و به وجود آمدن اسلام التقاطی در برابر اسلام ناب محمد جریان منحرف سقیفه پس از رحلت پیامبر اکرم است، جاده مستقیمی که به تعبیر قرآن راه سعادت بشری بود که همانا راه ولایت پس از پیامبر و رسالت است با جریان سقیفه منحرف شد.

انصاری عنوان کرد: امروز با کمال تأسف باید بگوییم بسیاری از فرق و گروه‌های انحرافی از جمله گروه‌های تروریستی تکفیری، سلفی، القاعده و طالبان که هیچ بویی از اسلام نبرده‌اند نتیجه همان جریان انحرافی سقیفه است.

وی با اشاره به حدیث ثقلین و گذاشتن دو منبع و گوهر گران‌سنگ همچون قرآن و سنت اهل بیت در میان مسلمانان توسط پیامبر اکرم گفت: بر اساس روایات تمسک به این دو منبع گرانبها همواره زمینه‌ساز سعادت دنیا و آخرت است و کسانی که به این دو منبع تمسک جویند و در زمینه یادگیری و آموزش آن اقدام کنند سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کرده‌‌اند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ابراز کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران پرچمدار اسلام ناب محمدی در جهان است و نمایش اقتدار واقعی اسلام را به دنیا نشان داده است.

انصاری اضافه کرد: جایگاه اهل بیت و عترت در چند نکته خلاصه می‌شود نخست آنکه عترت اهل بیت تفصیل احکام اسلامی است که به صورت کلی در قرآن آمده است، همچنین اهل بیت تأویل‌کنندگان واقعی قرآن نیز محسوب می‌شوند چرا که هیچ‌کس همچون ائمه اطهار توانمندی تفسیر مفاهیم قرآن را ندارد.

وی گفت: سخن و احادیث معصومین منبعی معتبر برای رفع اختلافاتی است که در فهم قرآن و آیات به وجود می‌آید، اهل بیت در حقیقت الگوهای بارز مدنظر قرآن هستند آنان مجسم قرآن هستند و از این بابت پیوند میان عترت و قرآن ناگسستنی است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی پدافند هوایی خاتم‌الانبیا بیان کرد: بسیاری از فرقه‌های منحرف اسلامی ساخته دست دشمنان اسلامند که با هدف دشمنی نسبت به سیره و سنت رسول اکرم و اهل بیت مطهرش صورت گرفته است.

انصاری در پایان نسبت به مهجور ماندن و غریب ماندن منابع اهل بیت از جمله نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و نهج‌الفصاحه در جامعه اسلامی انتقاد و متذکر شد:‌ برگزاری جشنواره‌های چون جشنواره سراسری حدیث در پدافند هوایی خاتم‌الانبیا می‌توانند بخشی از این قربت اهل بیت را برطرف کنند.

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز