شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
رئیس مجمع نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس خبر داد
 قول قطعی معاون پارلمانی وزارت علوم در خصوص تعیین تکلیف مدیریت دانشگاه اصفهان   

رئیس مجمع نمایندگان مردم استان اصفهان گفت: در چند روز گذشته با معاون امور مجلس و حقوقی وزارت علوم صحبت کردم و وی قول داد در اولین فرصت وضعیت دانشگاه اصفهان را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی‌لارگانی اظهار کرد: یکی از مسائلی که رهبر معظم انقلاب طی دو دیدار اخیر با دانشجویان و دانشگاهیان مطرح کردند انتقاد از وضعیت سیاسی بازی‌ها در دانشگاه‌ها بود که برخی دانشگاه‌ها محل و جولانگاهی برای فعالیت‌های سیاسی شده است.

وی ادامه داد: البته ایشان همیشه بر سیاسی بودن دانشگاه ها تاکید کردند و در دیدار با دانشجویان نیز از ادامه سلسله کرسی های آزاداندیشی و ابراز تفکرات دانشجویان دفاع کردند، ولی متاسفانه برخی افراد معلوم‌الحال سیاسی در دانشگاه‌ها گویا بنای کار مدیریتی و اجرایی ندارند و به چالش کشیدن دانشگاه‌ها را دنبال می‌کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در خصوص وضعیت مدیریت دانشگاه اصفهان اذعان کرد: من خودم شخصا چندین مرتبه موضوع ریاست دانشگاه اصفهان را پیگیری کردم و این مسئله را چه در زمان وزیر قبلی که استیضاح شد و چه در زمان وزیر فعلی به مسئولان وزارت علوم گوشزد کردم.

موسوی لارگانی با اشاره به ادامه فعالیت سرپرستی دانشگاه اصفهان پس از گذشت بیش از ۲۰ ماه گفت: دانشگاه اصفهان بعد از دانشگاه تهران یکی از بهترین دانشگاه‌های مادر کشور است که اگر سرپرست فعلی آن شایسته مدیریت این دانشگاه بود، حتما حکم ایشان به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رسید و در غیر این صورت نیز نباید فعالیت سرپرستی وی تا به این حد زمانی به درازا کشیده می‌شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: سرپرستی یک مسئولیت در نظام اسلامی طبق قوانین کشور نباید بیشتر از سه ماه به درازا بکشد و اینکه چرا سرپرست دانشگاه اصفهان بیش از ۲۰ ماه است در این شرایط کار می‌کند، جای سئوال دارد.

وی ادامه داد: اخیرا تعداد زیادی از دانشگاه‌ها تعیین تکلیف شدند و باز هم مشخص نشدن تکلیف دانشگاه اصفهان جای تعجب دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در ادامه تصریح کرد: اگر قرار بود مشکلات دانشگاه اصفهان با وجود سرپرست فعلی حل شود این مشکلات تا الان حل شده بود و مشخص است که شخصی که اختیارات لازم را برای فعالیت به وی نمی‌دهند خیلی دل به کار نمی‌دهند و بر همین اساس انتظار ما از وزارت علوم این است که هم شخص ایشان و هم دانشگاه اصفهان را از بلا تکلیفی در بیاورد.

موسوی لارگانی بر ضرورت اتخاذ تصمیم قاطع درباره مدیریت دانشگاه اصفهان تاکید کرد و گفت: قطعا مباحث سیاسی در انتخاب رئیس دانشگاه اصفهان مطرح است و عده‌ای در دانشگاه‌ها به فکر این هستند که به جای اینکه دانشگاه‌ها را محل تحصیل علم و دانش قرار دهند، بر روی نسل جوان و دانشجویان از نظر فکری و سیاسی تسلط داشته باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: من شخصا در چند روز گذشته با معاون امور مجلس و حقوقی وزارت علوم صحبت کردم و ایشان قول دادند که در اولین فرصت وضعیت دانشگاه اصفهان را تعیین تکلیف می‌کنند که البته امیدواریم تا قبل از سال تحصیلی جدید این اتفاق صورت پذیرد.

 

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز