پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
المصدر ادعا کرد؛
 واکنش حماس به مکالمات تلفنی لو رفته “ابومرزوق” درباره ایران   

روزنامه "الشرق الاوسط" با انتشار گزارشی مدعی شده به مکالمات تلفنی "موسی ابومرزوق" مقام ارشد جنبش «حماس» دست یافته که درباره ایران مسائلی را مطرح کرده است.

به گزارش ندای اصفهان، روزنامه “الشرق الاوسط” با انتشار گزارشی مدعی شده به مکالمات تلفنی “موسی ابومرزوق” مقام ارشد جنبش «حماس» دست یافته که در آن معاون دفتر سیاسی جنبش حماس گفته که ایران در طول سال های گذشته کمکی به حماس نکرده است.

بر پایه این گزارش؛ الشرق الاوسط در ادامه نوشته ابومرزوق در مکالمات خود اشاره کرده که ایران از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون تقریبا هیچ کمک مالی ای به حماس ارائه نداده است.

الشرق الاوسط در ادامه ادعا کرده ابومرزوق در این مکالمه گفته که تهران حمایت خود از مقاومت فلسطین را مشروط به میانجی گری حماس برای بهبود روابط ایران و کشورهایی مانند سودان کرده است.

در این رابطه وب سایت صهیونیستی «المصدر» ادعا کرد: «منابع وابسته به حماس به روزنامه «الشرق الاوسط» درباره مکالمات تلفنی “موسی ابومرزوق” گفتند همه می دانند ایران حمایت های خود را از حماس از زمان آغاز بحران سوریه قطع کرده و جایی برای مخفی کردن این مسئله وجود ندارد ولی حمایت های ایران از شاخه نظامی حماس ادامه داشت هر چند که مقطعی و کم بود.»

المصدر افزود: «منابع حماس در ادامه گفتند که مسئله مکالمات تلفنی “موسی ابومرزوق” که گفته شده لو رفته اند، میانجیگری های حزب الله درباره قطع روابط ایران با حماس و دیدار اخیر ابومرزوق با برخی از ایرانی ها در لبنان را هدف قرار داده است.»

منبع: جام

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق