دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۱
درمراسم رونمایی از کتاب دختران آفتاب مطرح شد؛
 دکتر رضا پور حسین:دختران آفتاب بسیاری از تردیدها درباره زن را برطرف مینماید   

دکتر رضا پور حسین روانشناس و قائم مقام معاونت سیمای سازمان صدا و سیما گفت :من کتاب را خواندم و تبریک می گویم به نویسندگان آن که همزاد پنداری را در من ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگارندای اصفهان، دکتر رضا پور حسین روانشناس و قائم مقام معاونت سیمای سازمان صدا و سیما گفت :من کتاب را خواندم و تبریک می گویم به نویسندگان آن که همزاد پنداری را در من ایجاد کرد. جاهایی مرا به فکر واداشت که استدلالهای بین دختران آفتاب به گونه ای سات که آدم احساس می کند باید بشنود وگاهی استدلالهای خود را اصلاح کند.

تقریظ-رهبر-انقلاب-بر-کتاب-دختران-آفتاب-1

7 6 5 1

وی گفت:آنچه کتاب المراجعات را بین علمای شیعه و سنی و مردم فریقین جلوه داده است نوع گفتگوی آنهاست که سرشار از متانت و ادب و احترام است (کتاب المراجعات بیش از ۱۱۰ نامه است بین یک عالم شیعی و یک عالم سنی در بیان دلایل حقانیت امامت امام علی علیه السلام) کتاب دختران آفتاب نیز یک الگوی گفتگو را ارائه داده است، این نوع گفتگو و رعایت این موازین و آداب گفتگو را باید ترویج کرد.

قائم مقام صدا و سیما گفت:این کتاب بسیاری از تردیدها را راجع به زن، حجاب، مادری، ازداوج و.. برطرف می کند. ما باید این موضوع ها را برای خودمان حل کنیم و در خودمان غنی شویم تا بتوانیم دیگران را نیز اغناء کنیم. کتاب دختران آفتاب کتابی اغنا کننده است.

وی افزود:در روایت داریم که اگر کسی را می خواهید بشناسید با او سفر کنید. و این کتاب که پایانی باشکوه دارد در بستر یک سفر می باشد. وقتی آنرا خواندم دیدم امکان تبدیل به یک سریال یا مینی سریال را نیز دارد.

پور حسین گفت:به لحاظ محتوایی نیز واقعا بحثهایی که مطرح است بین دختران و کوششی که ما می کنیم در مقابله با فمنیسیم به خوبی از عهده اش برآمده است.

من در مراجعاتم می بینم که ۷۰-۸۰ درصد سوالاتی داشته اند که حل نشده و در زندگی به گره تبدیل شده و حاصلش طلاق عاطفی و افسردگی بوده است. سوالات و تردیدهایی که در بستر گفتگو جواب ندادیم. باید خوب گوش کنیم چیزی که در فاطمه به خوبی تصویر شده است و علاوه بر آن قاطعیت و مستدل بودن جواب های او در عین احترامی که به دخترها می گذارد. ما امروز با حل یک تردید می توانیم مشکل زندگی یک جوان را حل کنیم. جامعه ما پر است از مسئله باید برویم به سمتی که مسائل را بشناسیم، با جوانان همسفر شویم و مسئله های آنها را پاسخ بگوییم یعنی باید مسئله را به فرصت تبدیل کنیم. این باعث رشد می شود.با یک پیوند عاطفی می توان یک تردید به ظاهر منطقی و فلسفی را از بین برد.

وی درپایان گفت :نقدی که بر این کتاب وارد می کنم این است خرده داستانها باید تند تند خود را نشان دهند در صورتی که در این کتاب اینگونه نیست.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز