دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۱
درخواست بیش از ۵ هزار بانوی فعال سیاسی از شورای نگهبان:
 فشارهای تبلیغی و سیاسی نباید باعث تبعیض در احراز صلاحیت‌ نامزدها شود   

بیش از ۵ هزار بانوی فعال سیاسی و اجتماعی در بیانیه‌ای ضمن قدردانی از عملکرد شورای نگهبان، اعلام کردند: شورای نگهبان را از هر گونه چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می‌داریم.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، بیش از ۵ هزار نفر از بانوان فعال سیاسی و اجتماعی با صدور بیانیه‌ای، حمایت خود را از عملکرد شورای نگهبان اعلام کرده و مطالبات خود را مطرح کردند. در این بیانیه‌ آمده است: ما بانوان حاضر در عرصه‌های گوناگون این نظام برخواسته از اراده مردم و جان گرفته از عطر شهیدان وطن، شورای نگهبان را از هر گونه اغماض و چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می‌داریم و هر گونه تبعیض در احراز صلاحیت‌ها، من جمله عدم توجه به شرط شرکت در آزمون علمی را برای افراد، خواه در هر جایگاهی، مطلوب آینده نظام و ملت نمی‌دانیم و از شورای نگهبان خواستار توجه به اهمیت این مسئله هستیم.

متن این بیانیه بدین شرح است:

إن ینصُرْکُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَکُمْ وَإِنْ یَخْذُلْکُمْ فَمَنْ ذَا الَّذِی یَنْصُرُکُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ ﴾

اگر خداوند شما را یارى کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد. و اگر دست از یارى شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یارى کند؟ و مؤمنان، تنها بر خداوند باید توکل کنند.

(آل عمران/۱۶۰)

بهمن ماه است و ملت پس از مرور خاطرات امید بخش فجر انقلاب، بار دیگر در آستانه انتخاباتی دیگر قرار گرفته است. بی شک انتخابات یکی از ستون‌های استوار کننده نظام اسلامی است و حضور آحاد مردم در انتخاب افراد شایسته و دلسوز برای اسلام انقلاب و ملت وظیفه‌ایست که هرگز نباید فراموش شود و ملت نشان داده است از وظیفه خود آگاه است و همواره در عرصه پشتیبانی از انقلاب و نظام قرار دارد. این میان بر همه دست اندرکاران  انتخابات است که با وجود شیطنت‌های حواشی هر امر مؤثر برای آینده امت، بر عهد خویش بمانند و با عمل به مُرِّ قانون از هر گونه کج روی پیشگیری کنند.

و البته گذراندن ثبت نام کنندگان برای تصدی مسئولیت‌های سنگین و خطیر از مجاری درست و تأیید شده برای احراز صلاحیت مانع از ایجاد خط انحراف و نفوذ در شاهراه‌های حیاتی کشور می‌شود.

بی‌تردید همواره یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها در این زمینه بر عهده شورای نگهبان بوده است و ملت خون داده برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عملکردها می‌نگرد. البته فشارهای گوناگونی در عرصه‌های مختلف متوجه این مجموعه است و قطعا بانیان این هجمه‌ها و فشارها در پی کنار نهادن قانون و دریافت کمترین چشم پوشی‌ها هستند اما بی شک این خواسته از عدالت به دور است و چه بسا در صورت پذیرش حتی اندکی از آن تبعات اسفباری بر امت و کشور در پی داشته باشد.

ما بانوان حاضر در عرصه‌های گوناگون این نظام برخواسته از اراده مردم و جان گرفته از عطر شهیدان وطن، شورای نگهبان را از هر گونه اغماض و چشم پوشی به دلایل سیاسی و فشارهای تبلیغی بر حذر می‌داریم و هر گونه تبعیض در احراز صلاحیت‌ها، من جمله عدم توجه به شرط شرکت در آزمون علمی را برای افراد، خواه در هر جایگاهی، مطلوب آینده نظام و ملت نمی‌دانیم و از شورای نگهبان خواستار توجه به اهمیت این مسئله هستیم.

قطعا اعضای محترم متوجه وظایف خود هستند اما بر ماست که با توجه به شرایط کشور و هیاهوی رسانه‌های غوغاسالار برخی منتفعان از بی‌قانونی، این تذکرات رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را یادآور شویم:

«به شوراى نگهبان تذکر مى ‏دهم که در کار خود استوار باشید، و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید، و به خداى متعال اتکال کنید. از شوراى محترم نگهبان مى‏ خواهم و توصیه مى‏ کنم – چه در نسل حاضر و چه در نسلهاى آینده – که با کمال دقت و قدرت، وظایف اسلامى و ملى خود را ایفا کنند و تحت تاثیر هیچ قدرتى واقع نشوند… »

بدون تردید بیش از این حرف و خواسته‌ای نیست و امید است با یاری خداوند از توکل کنندگان و اهالی نجات باشیم.

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز