پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
در ادامه اتهام زنی به ایران؛
 الشرق‌الاوسط: اتاق عملیات ایران علیه اعراب در لبنان   

«این اقدام ایران با هدف بدست آوردن افکار عمومی جهت هدف قرار دادن سیاست های اعراب صورت گرفته است.»

به گزارش ندای اصفهان، از مدتها پیش شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران، باعث نگرانی برخی کشورهای خودکامه منطقه شده است.

 

روزنامه “الشرق الاوسط” وابسته به خاندان آل‌سعود در ادامه اتهام زنی به ایران نوشت: «ایران در لبنان اتاق عملیات برای جنگ رسانه ای در راستای تحقق اهداف “مقاومت” ایجاد کرده است.»

 

این روزنامه در ادامه ادعاهای خود افزود: «این اقدام ایران با هدف بدست آوردن افکار عمومی جهت هدف قرار دادن سیاست های اعراب صورت گرفته است.»

 

الشرق الاوسط در ادامه ادعا کرد: «ایران تاکنون ۱۵ شبکه تلوزیونی در لبنان در کنار ده‌ها پایگاه خبری دینی و روزنامه در این کشور برای تحقق اهداف ضدعربی راه اندازی کرده است.»

 

شایان ذکر است چندی پیش شبکه های العالم و پرس تی وی با فشار لابی های رسانه ای منطقه ای با مشکلات متعددی از جمله حذف از ماهواره مواجه شده بودند.

 

بعد از اعدام شیخ نمر به دست آل سعود بود که «طارق آل شیخان» دبیرکل شورای روابط بین الملل کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس (کوگر) از تصمیم شورای مذکور علیه شبکه العالم خبر داد.
آل شیخان به صراحت تاکید کرد که در اجلاس این شورا شبکه العالم دشمن اعراب معرفی شده و از نخبگان عرب خواستیم به هیچ وجه در هیچیک از برنامه های گفت و گو محور این شبکه شرکت نکنند و میهمان هیچ برنامه تلویزیونی به میزبانی شبکه العالم نشوند.

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق