یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
به‌منظور شفافیت اطلاعات کاندیداهای مجلس
 سامانه “مجلس‌نما” راه‌اندازی شد/ احمد توکلی اطلاعاتش را شفاف‌سازی کرد   

سایت اطلاعات مربوط به هزینه‌ها، اموال، دارایی‌ها و مواضع نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شد.

به گزارش  ندای اصفهان مراسم  رونمایی از سامانه «مجلس‌نما» (پویش ملی شفافیت داوطلبانه نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی) صبح امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مهدی ثنایی مسئول محتوایی طرح درباره کلیات طرح پویش ملی شفافیت داوطلبانه، اظهار داشت: این طرح یک حرکت ملی، فراجناحی و داوطلبانه است و از تمام جناح‌ها و تشکل‌ها برای پیوستن به آن دعوت شده است.

وی افزود: براساس مطالعات انجام شده، در ۵۱ کشور جهان شفافیت اطلاعات به‌صورت کامل اجرایی می‌شود و در بسیاری از کشورها شفافیتِ آرا، شفافیت منابع مالی و شفافیت عملکرد نمایندگان مجلس وجود دارد، حتی در کشورهایی مانند بحرین، عراق و افغانستان نیز سامانه‌ای برای دسترسی عموم به اطلاعات نمایندگان مجلس وجود دارد.

ثنایی خاطرنشان کرد: این طرح محدود به ایام انتخابات نیست و ان‌شاءالله پس از انتخابات نیز نمایندگان منتخب ملت نظرات، آرا و مواضع خود در مجلس را روی سایت قرار خواهند داد.

سپس سامانه مجلس‌نما با آدرس majlesnama.ir رونمایی شد. قرار است در این سایت اطلاعات مربوط به هزینه‌ها، اموال، دارایی‌ها و مواضع نامزدهای انتخابات مجلس به‌طور شفاف و برای عموم اطلاع‌رسانی شود.

تاکنون چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این طرح پیوسته‌اند. احمد توکلی، نماینده تهران اولین نفری بود که به‌صورت داوطلبانه اطلاعات خود را وارد سامانه مجلس‌نما کرد.

میثم جمالی از حوزه انتخابیه اصفهان، احمد حسین فلاحی از حوزه انتخابیه همدان و سیدطاهر موسوی از حوزه انتخابیه شیراز نیز با ثبت‌نام در طرح و امضای مرام‌نامه آن به این پویش پیوستند.

 

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق