سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲

یک مقام آمریکایی،

تمامی تلاش های اسرائیل و کنگره به نفع ایران است

اگر اوباما مجبور بشود که رای کنگره را وتو کند این امر موجب تقویت ایران و تضعیف آمریکا نیز خواهد شد و همچنین موجب می شود که توانایی های آمریکا برای حمایت از اسرائیل محدود هم بشود

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیوز، روزنامه صهیونیستی هاآرتص (Haaretz) در گزارشی با عنوان “آمریکا هر توافقی را که انجام دهد، اسرائیل نخواهد پذیرفت” نوشت: یک مقام آمریکایی به روزنامه هاآرتص گفته است که برنامه های کنگره برای از بین بردن توافق هسته ای که تیم اوباما آن را به انجام رسانیده است، می تواند کار را برای دفاع اوباما از اسرائیل سخت تر هم بکند.

 

 

هاآرتص نوشت: «یک مقام آمریکایی در روز چهارشنبه به روزنامه ما گفته است که ما به این نتیجه رسیده ایم که نخست وزیر نتانیاهو اشتیاقی به این توافق هسته ای ندارد، اما مقامات آمریکایی در مورد عواقب رای کنگره در مورد این توافق هشدار هایی را داده اند، که این می تواند فاجعه آمیز هم باشد و اگر اوباما مجبور بشود که رای آنها را وتو کند این امر موجب تقویت ایران و تضعیف آمریکا نیز خواهد شد و همچنین موجب می شود که توانایی های آمریکا برای حمایت از اسرائیل محدود هم بشود.»

 

 

این روزنامه در ادامه به نقل قول از این مقام آمریکایی نوشت: «نتانیاهو حتی حاضر نیست که پیشنهادات آمریکا را در قبال این توافق بشنود و در حال حاضر برخی حرف های جدیدی از کمک های جدید آمریکا به اسرائیل می زنند در حالی که نتانیاهو حتی حاضر نیست این حرف ها را بشنود. اکنون مقامات آمریکایی اظهار ناامیدی کرده اند که چرا نتانیاهو و مخالفان توافق هسته ای تاکنون هیچ نقطه مثبتی را در توافق وین مشاهده نکرده اند. البته باید گفت در این توافق انجام شده، گاهی خطوط قرمزی که نتانیاهو آنها را پیش از این ترسیم کرد، رعایت نشده، اما باید گفت این خطوط قرمز نتانیاهو بوده است و بس.»

 

 

هاآرتص در پایان نوشت: «مقامات آمریکایی مطمئن هستند که به هر صورت که باشد، کنگره این توافق را تایید خواهد کرد و یا اینکه آنها رای کافی برای مقابله با وتوی رئیس جمهور اوباما را نخواهند داشت. مقامات آمریکایی سناریوی تیره و تاری را ترسیم کرده اند که در صورتی که نتوانند تاییدیه کنگره را بگیرند، آن را اجرایی خواهند کرد. رای کنگره علیه توافق هسته ای در نهایت شاید منجر به ریشه کن شدن توافق هسته ای شده و موجب شود که ایران به قوانینی که ملتزم شده است، پایبند نباشد و تهران در این صورت است که می تواند بازهم روند برنامه هسته ای خود را دنبال کند و همه میدانند که تحریم ها در آخر دوام نخواهند آورد و در این صورت است که واشنگتن توسط متحدان خود محکوم خواهد و در جهان بین المللی منزوی خواهد شد. به هر حال این روند نه برای آمریکا و نه برای اسرائیل خوب نیست.»

 

 

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز