جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
 مدارس غیرانتفاعی به مدارس سودآور تبدیل شده‌اند   

رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دولت باید از موسسان مدارس غیردولتی که تجربه موفقی دارند حمایت کند، مدارس غیرانتفاعی در حال تبدیل شدن به مدارس سود آور هستند.

به گزارش ندای اصفهان ، جمیله علم‌الهدی رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در نشست بررسی لایحه دائمی شدن قانون تأسیس مدارس غیردولتی که دیروز در محل این شورا برگزار شد، اظهار داشت: اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی این جلسات را برگزار می‌کند نباید اینگونه برداشت شود که با این دولت مسئله داریم.

وی افزود: عبارت غیردولتی در این لایحه ابهام دارد و اگر توفیقاتی در عرصه مدارس غیردولتی شاهد هستیم مربوط به موسسانی است که صرفاً به دنبال سود مادی نیستند.

رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مدارس خصوصی ممکن است امتیازاتی را داشته باشند اما قطعاً چالش‌هایی نیز دارند افزود: در بحث نظارت براین مدارس مشکلات زیادی وجود دارد. بهتر است به جای غیردولتی واژه خصوصی را به کار ببریم. از سوی دیگر مدارس غیرانتفاعی در حال تبدیل شدن به مدارس سودآور هستند و موسسانی که می‌خواهند از موضوع مدرسه‌داری سود ببرند باید خودشان در این زمینه هزینه کنند اما اگر یک فرد فرهنگی که صرفاً به دنبال سود نیست و انجام کار تعلیم و تربیت برای او در اولویت قرار دارد در عرصه مدرسه داری حضور پیدا کرد باید از او حمایت کنیم.

وی افزود: دولت باید حمایت خود را از مدارس غیر انتفاعی به ویژه مدارسی که عملکردشان مثبت است انجام دهد. اما به بخش خصوصی صرفاً مجوز تأسیس مدرسه داده و برآن نظارت کند تا خلافی رخ ندهد.

رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بهتر است بگوییم مداس غیردولتی به دو دسته خصوصی و غیرانتفاعی تقسیم می‌شوند که مدارس غیرانتفاعی باید از حمایت‌های دولت بهره مند شوند چرا که صرفاً به دنبال سود مادی نیستند. در حقیقت حمایت‌ها باید از موسسان مدارس غیردولتی هدفمند شود و از هر فردی که از در وارد می شود حمایت نکنیم.

علم الهدی با تأکید براینکه دولت باید از موسسان مدارس غیردولتی که تجربه موفقی دارند حمایت کند، عنوان کرد: کار تربیتی باید به اهل آن سپرده شود.

وی با طرح این پرسش که آیا مشارکت مردمی را صرفاً باید به خصوصی سازی خلاصه کرد، ادامه داد: در کشور باید سه شاخه مدرسه داشته باشیم تحت عنوان مدارس دولتی، خصوصی و غیرانتفاعی که حمایت ویژه از بخش غیرانتفاعی شود و به بخش خصوصی مجوز و مشوق ارائه شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز