دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
با اشاره به سفر روحانی به اروپا
 کاخ سفید: ایران همچنان تحت تحریم‌های آمریکا و اروپا قرار دارد   

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهور ایران به کشورهای اروپایی گفت که ایران همچنان به‌دلیل حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر تحت تحریم‌های مهمی از سوی آمریکا و اروپا قرار دارد.

به گزارش ندای اصفهان ، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه خود با اشاره به سفر اخیر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به ایتالیا و فرانسه به‌منظور برقراری مجدد تبادلات اقتصادی با کشورهای اروپایی گفت: رئیس جمهور روحانی در حال استفاده از فرصت است تا در سراسر جهان این مسئله را مطرح کند که کشورش بار دیگر آماده فعالیت تجاری است و وی این ادعا را براساس گام‌های مهمی که ایران برای برچیدن بخش قابل توجه زیرساخت هسته‌ای برداشته است، مطرح می‌کند.

جاش ارنست در ادامه افزود: آنها این کار را با حذف ۹۰ درصد ذخایر اورانیوم غنی شده و برداشتن قلب راکتور پلوتونیوم و برچیدن یا دست‌کم غیرفعال کردن هزاران سانتریفیوژ و موافقت با سرزده‌ترین بازرسی‌ها  انجام دادند و به‌عوض، جامعه بین‌المللی به ایران اجازه داده است برای از سرگیری روابط تجاری با دیگر شرکت‌ها و کشورها در سراسر جهان تلاش کند.

سخنگوی کاخ سفید همچنین مدعی شد: ایران همچنان به‌دلیل حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و توسعه برنامه موشک‌های بالستیک تحت تحریم‌های مهمی از طرف آمریکا و اروپا قرار دارد.

سخنان جاش ارنست در حالی است که باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز در سخنانی تأکید کرده است که کمیته روابط خارجی سنا قصد دارد تحریم‌های غیرمرتبط با برنامه هسته‌ای را علیه ایران اعمال کند و تدابیری را علیه برنامه موشک بالستیک ایران اتخاذ نماید.

کورکر در ادامه افزود: نمایندگان آمریکایی پس از اجرای توافق هسته‌ای با ایران که جولای سال گذشته حاصل شد، به‌دنبال اعمال تدابیر جدیدی علیه تهران هستند. تمدید قانون تحریم‌های ایران یک گزینه است و من فکر می‌کنم این قانون در سنا تصویب شود.

قانون تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی منقضی خواهد شد. کورکر گفت: سنا به‌دنبال تدابیری متضمن مجازات‌‌هایی سخت‌تر علیه ایران پس از آزمایش‌های اخیر موشک بالستیک است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز