پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
پخش سخنرانی حامی فتنه ۸۸ در صدا و سیما؛
 رسانه ملی را میلی نکنید!   

علی رغم صدور حکم ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات از سوی قوه قضاییه و ابلاغ این حکم به صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد، رسانه ملی برای اولین بار، تصویر و سخنرانی رئیس دولت اصلاحات را در برنامه ویژه «پارلمان» شبکه خبر پخش کرد.

به گزارش ندای اصفهان ، مقام معظم رهبری بعد از حصول توافقات برجام خطر نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی استکبار و به ویژه آمریکا را مطرح کردند. خطری که گاه به واقعیت پیوسته است و بعضا در حال عملی شدن است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی که لقب دانشگاه انسان ساز را به یدک میکشد و به خاطر برخی سیاست های کلی نظام، تنها مرجع تلویزیونی نظام شناخته می شود. لکن گاها برخی اقدامات ناشیانه و ناپخته، این رسانه ی پریننده و مهم را زیر سوال قرار می دهد و بعضی از این اشتباهات، تردید قابل توجهی در عمدی و یا غیر عمدی بودن در ذهن هر بیننده به وجود می آورد. از مولفه های برنامه ی دشمن در تهدید نظام جمهوری اسلامی، ایجاد تفرقه بین قومیت ها بوده است، اما نکته ی قابل توجه در این باره، شروع کننده بودن صدا و سیما در این امر می باشد.

متاسفانه اکران فیلم سرزمین کهن و برنامه ی کودک فیتیله که قلب جمع قابل توجهی از آحاد مردم لر و ترک کشور جریحه دار کرد، عواقب ناخواسته ی اجتماعی و امنیتی در پی خود داشت و اگر حماقت رسانه های معاند و سعه‌ی صدر این مردم نبود، شاید نتایج جبران ناپذیری به جای میگذاشت.

علی رغم صدور حکم ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات از سوی  قوه قضاییه و ابلاغ این حکم به صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد، رسانه ملی برای اولین بار، صبح دیروز تصویر و سخنرانی رئیس دولت اصلاحات در برنامه ویژه «پارلمان» شبکه خبر را پخش کرد. سخنرانی حامی فتنه ۸۸ در این برنامه به دوره ای بر می گشت که او نماینده اردکان یزد در مجلس بود.

جالب تر آنکه در این برنامه چهره این فرد به صورت مکرر حدود ۵ دقیقه روی مانیتور تلویزیون نمایان شد. اتفاق دیگر در برنامه پارلمان شبکه خبر، این بود که همزمان و در تکمیل سخنان خاتمی، اظهارات آن روز  حسن روحانی در دوره ای که او نیز  نماینده مجلس بود روی آنتن رفت که محوریت نهایی آن تاکید بر تضادهای ایران و آمریکا بود، در این برنامه سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در جایکاه ریاست مجلس از تلویزیون بخش شد.

بعد از انتشار خبر پخش سخنرانی رئیس دولت اصلاحات در رسانه ملی، خبرنگار گروه سیاسی آناج در پیگیری این موضوع با سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران تماس گرفت.

در ابتدا با روابط عمومی سیما تماس حاصل شد که مسئول این بخش با ابراز بی اطلاعی از این موضوع، خبرنگارمان را به روابط عمومی شبکه خبر هدایت کرد؛ روابط عمومی شبکه خبر نیز با کلی دانستن این مسئله، پخش این برنامه را صرفا مخصوص شبکه خبر ندانسته و اظهار داشت که این مستند در سایر شبکه ها نیز پخش می شود و جهت پیگیری این موضوع، خبرگزاری صدا و سیما را پاسخگوی این سوال معرفی کرد.

بعد از تماس های مکرر با خبرگزاری صدا و سیما، این خبرگزاری، بخش سیاسی صدا و سیما را پشتیبان این برنامه اعلام کرد و در صحبت با بخش سیاسی صدا و سیما، مسئول این بخش با فرافکنی و اظهاراتی تهدید آمیز و ناشایست، از پاسخ به سوال خبرنگار آناج طفره رفت و برای فرار از این موضوع، روابط عمومی صدا و سیمای کل را پاسخگو دانست و در اقدامی غیر حرفه ای تلفن را قطع کرد.

این نوع حرکت صدا و سیما و عدم پاسخگویی به پخش غیر قانونی تصویر حامی فتنه، آن هم در هیاهوی سیاسی انتخابات و با توجه به اعلام مشکلات مالی صدا و سیما از سوی مدیران این سازمان و درخواست تامین بودجه از دولت، شبهاتی در خصوص همراهی صدا و سیما با دولت پیش می‌آورد.

انتهای پیام/

منبع : آناج

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز