سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
در دومین روز از رزمایش دریایی ولایت ۹۴؛
 عملیات آبی‌خاکی تکاوران نیروی دریایی با موفقیت‌ انجام شد   

در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴، تکاوران نیروی دریایی ارتش تمرین دفاع ساحلی(آبی‌خاکی) را با موفقیت اجرا کردند.

به گزارش ندای اصفهان ، 

به منطقه سوم دریایی (کنارک) در این مرحله از رزمایش تکاوران نیروی دریایی ارتش با دشمن فرضی که وارد آب‌های سرزمینی و سواحل کشور ما شده بود درگیر شدند.

در مرحله دفاع ساحلی فرض بر این بود که دشمن از لایه‌های دفاعی نیروهای خود اعم از ناوها، ناوشکن‌ها و زیردریایی‌ها عبور کرده و وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شده است؛ بنابراین برای مقابله، حجم عظیمی از آتش بر سر دشمن فرود آمد. انواع توپخانه‌ها دشمن را از ساحل هدف قرار داد و دیواره ای از آتش را ایجاد کرد.

در بخش دیگری از مرحله دفاع ساحلی، دشمن وارد ساحل خودی شد و آن را اشغال کرد. در مقابل تکاوران نیروی دریایی با انواع قایق‌های تندرو از جمله قایق‌های شهاب، رعد و عاشورا به ساحل هجوم بردند و همزمان بالگردهای AB- 212 و SH 3D عملیات هلی بورن را اجرا کردند و چتربازان و تکاوران را پشت خط دشمن پیاده کردند و بدین وسیله ساحل از اختیار دشمن خارج شد.

مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴ از روز چهارشنبه در منطقه شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه و در مساحت ۳ میلیون کیلومتر مربع آغاز شد. در این رزمایش انواع زیردریایی‌ها، ناوشکن‌ها، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیانی، تیپ های تکاوری، جنگال، آماد و پشتیبانی، بهداشت و درمان و یگان‌های اطلاعاتی حضور دارند.

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق