پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
رؤیای اصلاح طلبان!
 اعلام مواضع و آرایشات سیاسی با استفاده از تریبون دانشگاه اصفهان   

آیا بهتر نیست بجای استفاده از تریبون و امکانات دانشگاه اصفهان برای حل و فصل کردن مسائل سیاسی و حزبی، از این امکانات برای ارتقاء سطح علمی و فرهنگی دانشگاهیان و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در این قطب علمی استان بهره برداری شود؟

ندای اصفهان- تحریریه: به یاد می آوریم از همین سایت خبری مطرح نمودیم: با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس و خبرگان، آرایش سیاسی و مواضع جناح های سیاسی از جمله اصلاح طلبان به صورت واضح تری نمایان می شود و نیز مطالبات نیروهای مؤمن و انقلابی را در خصوص عدم تعیین تکلیف کرسی ریاست دانشگاه اصفهان و مشکلات و هنجارهای رخ داده در آن با سرپرستی آن زمان را بیان کردیم؛ لیکن در بیستم آذرماه همین سال، پس از گذشت نزدیک به دوسال، بالاخره با پیگیری های مستمر کانال های دولت تدبیر و امید در متقاعد نمودن مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها به عنوان موثرترین فرد از چهار نفر در کمیته تعیین ریاست دانشگاه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی، شایعه انتصاب همان سرپرست بر کرسی ریاست دانشگاه (به شرط تغییر در برخی معاونت ها)، به وقوع پیوست.

دانشگاه اصفهان

رویکرد اصلاح طالبان در انتخابات اسفند با استفاده از تریبون مکان های دولتی

با اقدامات دانشگاه اصفهان در سیر انتصابات جدید و تایید دعوت از سخنرانان حزبی، این به ذهن خطور می کند که اگر اعتدال، شعار دولت یازدهم است، چرا سلایق سیاسی تندرو که هیچ سنخیتی با شعارهای دولت ندارند در مسندهای مختلف قرار می گیرند و چه خبر است که دولت به اسم اعتدال سراغ افراط رفته است!

در دوران پس از انتصاب، حضور منتجب نیا قائم مقام دبیر حزب اعتماد ملی و مشاور رئیس جمهوری در دوران اصلاحات در دانشگاه به چه معنایی است؟ بیان مطالبی از تریبون دانشگاه در مسیر حزبی و سیاسی و نیز خارج از عرف و قانون شامل: «رهبری باید پاسخگو باشد؟ جلسات خبرگان رهبری را باید پخش کنند تا مردم مشکلات رهبری را بفهمند از کجاست و نیز رفع حصر از دست روحانی و شورای امنیت خارج است و دست رهبری است.» برای شما خواننده محترم چه معنایی می تواند داشته باشد؟ مسئولین محترم نهاد در این ایام کجا مواضع دفاع از حریم ولایت و رهبری را اعلام نموده اند؟
چراغ سبز برگزاری همایش های انتخاباتی، بویژه برگزاری سومین جلسه شورای راهبردی اصلاح طلبان اصفهان در تالار پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان (دقیقا محل برگزاری طبقه زیرین دفتر ریاست دانشگاه) با سخنرانی حمیدرضا جلایی پور مدیرمسئول روزنامه های زنجیره ای در دوره اصلاحات و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت طی هفته گذشته چگونه تحلیلی در ذهن شما متصور خواهد شد؟ (+)

آیا بهتر نیست بجای استفاده از تریبون و امکانات دانشگاه اصفهان برای حل و فصل کردن مسائل سیاسی و حزبی، از این امکانات برای ارتقاء سطح علمی و فرهنگی دانشگاهیان و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در این قطب علمی استان بهره برداری شود؟ حال مابقی مسائل همچون پاسخ به این سؤال که با چه هزینه ای و از کانال کدام مسئول دانشگاه این دست مراسم ها حمایت می شود جای خود دارد.

لازم است بدانیم بیان مطالبی از قبیل اینکه: «در دنیای امروز نمی توان یک کشور را یک نفر یا دو نفره و چند نفره اداره کرد و باید مردم راضی باشند» امروز چه کسانی سر می دهند؟ آیا دنیای امروزی فقط به کشور جمهوری اسلامی ایران اطلاق می شود؟ همه این ها به کنار، علی رغم تاکید صریح مقامات قضایی مبنی بر ممنوعیت انتشار مطلب یا تصاویر از رئیس دولت اصلاحات، انتشار تصاویر یا جملات منتسب به محمد خاتمی در کلیپ ها و جملات سخنرانان حاکی از گریز از قانون نیست؟ آیا احترام به قانون که در انتخابات ۸۸ و فتنه گران نقض شد، مجدداً بی احترامی به قانون در انتخابات فعلی و درشت نمودن این گونه جملات و تکرار آنها چه معنایی می تواند داشته باشد؟

از رؤیای ائتلاف جبهه اصلاحات تا شکاف عمیق اصلاح طلبان
این صحبت ها در کنار سایر بیانات جلایی پور در این همایش پیرامون ضرورت انسجام میان اصلاح طلبان در حالی بیان شد که شکاف بین طرفداران هاشمی (طیف اصلاح طلبان نزدیک به دولت) و عده ای که خود را تحول خواه و اصلاح طلب واقعی یعنی طرفداران محمد خاتمی عنوان می کنند، به خوبی مشخص است. (تحول خواهان طرفدار خاتمی) همواره روحانی و هاشمی را یک اصلاح طلب واقعی نمی دانند و تاکید دارند سال ۷۶ تنها برای رای نیاوردن ناطق نوری، گزینه نزدیک به هاشمی، پای صندوق ها آمدند و از خاتمی حمایت کردند.
با این وجود حالا باید دید اختلافات میان اصلاح طلبان معتدل (طرفداران روحانی و هاشمی) و عده ای از تحول خواهان که به کنایه در برخی مجالس، روحانی را معاون اول کابینه هاشمی عنوان می کنند؛ سبب ایجاد شکافی میان اصلاح طلبان می شود یا نه؟!

در پایان یادآوری می شود مسئولین (و برخی از نمایندگان مجلس شهر اصفهان) که در تایید صلاحیت رؤسای دانشگاه ها نقش داشته اند می بایست هم اکنون وضعیت فعلی دانشگاه ها را رصد و بررسی کنند و ببینند آگاهی های قبل از تایید رؤسای دانشگاه ها از سوی رسانه ها به عنوان بازوی خبر رسانی مردم و مسئولین و دغدغه های دلسوزان انقلاب و رهبری چقدر پس از انتصابات این رؤسا محقق شده است؟ و همه باید در همه حال خدا و قیامت را در نظر داشته باشند.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. امید سرباز سید علی گفت:

  کاشکی می نوشتید چرا رئیس […] تمام تلاششا کرد دکتر طالبی تایید بشه و چرا ادمای […] هیات علمی شدن چطوری یه نفر […]
  کاشکی در مورد نماینده هم می نوشتید ایشون تو مجمع عالی به اصطلاح اصولگرایان شهر اصفهان بیشترین رای اورد
  این اصولگرایی چه نسبتی با حمله به ساحت مقام معظم رهبری تو اون دانشگاه داره
  0  0
  • محمود گفت:

   به نظرم وظیفه رسانه ششفاف سازی هست صریح تر از اون نماینده توضیح بخواهید و از مجمع عالی اصولگرایان که چراکسی جایی مسئولیت داره که در مجموعه زیر دستی بین و اشکار به ساحت ولایت بی احترامی میشه
   سئوال جدی اینه اون فرد اصولگراست
   0   0
 2. ناشناس گفت:

  ببینید اکثر روسای دانشکده ها که ازدوره قبل هم موندن […] باز کردن. دوره دکتر رامشت تظاهر به حمایت ازایشون میکردن الانم پشت طالبی پنهون شدن.مسوول […] هم هیات علمیش رو […] همین تیم دانشگاهه و ایشونم […] کرده.یکی از نماینده ها هم که عضو کمیسیون آموزش مجلس هم هست ظاهرا مخالف طالبی بود ولی […] با اینا […] و عملکرد یه بام و دو هوایی هم داره.جز یه نماینده انقلابی بقیشون به فکر منافعشونن و اهل زد و بند.خلاصه دانشگاه اصفهان […] آقایونه و هرکی رو دوست دارن میارن و هرکی رو دوست ندارن دکش میکنند.گویا دانشگاه ملک طلق […] شده.
  0  0
  • امید سرباز سید علی گفت:

   همه حرفاتون درست اما اون نماینده انقلابی اونجا که برا فامیلاش مجوز گرفته!؟ انقلابی بوده یا تو دانشگاه چرا یه جا دیگه یه مدیر کل مورد دار اخلاقی حمایت کرده اونجا لازم نیست انقلابی باشه یا شماها کار چاق کنی کردید سهم گرفتید
   ناشناس جان بترس دهن من باز بشه یه چیزای بنویسم ندا تعطیل بشه
   0   0
 3. ناشناس گفت:

  حداقل گزارش می نویسید، تحلیل هاتون حرفه ای باشه، اگر بلد نیستید هم ننویسید، کسی مجبورتون نکرده بدون داشتن توانایی، اخبار چرت و پرت منتشر کنیدهر چند متاسفانه همه در اصفهان دچار سیاست زدگی و قدرت طلبی شدن و دیگه از افراد به اصطلاح ارزشی و کسانی دغدغه نظام رو دایرن نمی توان انتظاری داشت که حداقل مطالبی که منتشر می کند، قبلش فکر کنن…
  0  0
  • امید سرباز سید علی گفت:

   ندا جان چرا همه نظرات منتشر نمی شود
   باید مشخص بشه ف[…] چقدر در تثبیت این رئیس دانشگاه نقش داشته و چرا مجمع اصولگرایان ایشونا […]
   مردم جواب این ناشناسها را پای صندوق های رای خواهند داد
   0   0
 4. امید سرباز سید علی گفت:

  خوب دوستان ندا لطفا یا نظرات منم بذارید بالا یا این نظرم بردارید
  همه یدونن بر خلاف نظری که شما گذاشتید بالا اقای […] با سهم اقای […] مشکل دار اخلاقی ورزش ایشونا تایید کرد
  و همه میدونن از چند تا سهمیه کارخانه استان اصفهان سه تاشا برا فامیلاش گرفته حالا هر جور راحتید
  0  0
 5. ناشناس گفت:

  من سوالم اینکه اگر برخیها قائل به چرخش مدیریتی هستند چطور ممکنه دوباره همون آدمایی که تو دوران اصلاحات در دانشگاه اصفهان مسؤولیت داشتن حالا دوباره مسؤولیت بگیرن و الانم دم از اعتدال! و قانون مداری! بزنند. بهتر نیست اجازه بدند کسای دیگه ای هم مسؤولیت بگیرن. این یک تناقض هست. نمیشه از یک طرف دم از چرخش مدیریتی زد ولی همیشه هم مسؤولیت داشت. چرا هیچ مرجع نظارتی مستقل درخصوص عملکرد اینا وجود نداره؟!
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز