یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:
 برای برجام فقط به دولت باید تبریک گفت   

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اکثریت جریان اصولگرایی به محوریت روحانیت درانتخابات آتی باور دارند و زمینه‌ها برای ائتلاف میان اصولگرایان فراهم شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، کمال‌الدین سجادی صبح امروز در نشست خبری خود با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات خبرگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به دلایل فراوان اهمیت دو انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی در حال حاضر بیش از گذشته است و باید در این رابطه توجه بیشتری را نسبت به گذشته نشان دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل اهمیت این دو انتخابات آرایش نیروهای سیاسی در داخل کشور است اظهار کرد:‌ بعد از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم فعالیت اصلاح طلبان بیشتر شده است و به طور کلی فعالیت جریان‌های سیاسی مختلف کشور باعث به وجود آمدن یک شور و نشاط سیاسی در جامعه شده است و به همین دلیل انتخابات این دوره اهمیت بیشتری یافته است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری توجه به مسائل جهانی و بخصوص نوع نگاه غربی‌ها نسبت به مسائل داخل کشور را یکی دیگر از دلایل اهمیت انتخابات پیش رو عنوان کرد و گفت: مسائل جهانی و نوع نگاه غربی‌ها به مسائل کشور ما از جمله برگزاری دو انتخابات خبرگان و شورای اسلامی سبب شده است که این دوره از انتخابات دارای اهمیت بیشتری باشد.

سجادی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره‌ی موضوع انتخابات اظهار کرد:‌ همانطور که رهبری در سخنان اخیر خود به طور ویژه به موضوع انتخابات پرداخته‌اند و نسبت به موضوع نفوذ هشدار داده‌اند در نتیجه باید متوجه بود تا از زمینه‌های نفوذ را در انتخابات آتی جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: در رابطه با نفوذ نقش و کارکرد شورای نگهبان به عنوان یک نهاد حاکمیتی اهمیت فراوانی دارد و همچنین احزاب و جریان‌های سیاسی نیز باید در این زمینه روشن‌گری کرده تا کسانی که دلسوز و کارآمد بوده و حاشیه‌ی مالی ندارند در انتخابات آتی حضور یابند و مردم بتوانند به آنها اعتماد کنند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به این که تعدد کاندیداها در شهرهای بزرگی مثل تهران، شیراز، اصفهان و مشهد امکان شناسایی تمام نامزدها را از مردم سلب می کنند تاکید کرد: در شهرهای بزرگ تردد کاندیداها فراوان است و مردم نمی‌توانند همه آنها را تا زمان انتخابات شناسایی کنند در نتیجه وظیفه جریان‌های سیاسی است که به معرفی آنها به مردم بپردازند تا جامعه با آمادگی بیشتری در انتخابات حضور یابند.

سجادی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به موضوع حق‌الناس در انتخابات اظهار کرد:‌ برخی، تاکیدات رهبری نسبت به موضوع حق‌الناس را به صندوق ‌های رای محدود کردند اما ابعاد حق‌الناس وسیع است و یکی ازمصادیق آن نیز وجود شورای نگهبان و جلوگیری این نهاد قانونی از حضور افرادی که شایستگی ورود به مجالس خبرگان و شورای اسلامی را ندارند است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان وظیفه دارد که از حضور افراد ناسالم، نفوذی و فتنه‌گر به مجالس خبرگان و شورای اسلامی جلوگیری کند و از طرفی مسئولان و به ویژه دولتمردان در وزارت کشور نیز وظیفه دارند تا با سالم عمل کردن به رعایت حق‌الناس در انتخابات آتی کمک کنند.

سجادی با اشاره به تشکیل شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان درماه‌های اخیر اظهار کرد:‌ جبهه پیروان خط امام و رهبری همواره معتقد به انسجام و همگرایی میان اصولگرایان بوده است و در ملاقات‌های خود با اعضای جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم، بحث ائتلاف اصولگرایان را مطرح کرده و در مقابل نیز با استقبال جامعتین روبرو می‌شده است. هم اکنون نیز پس از مذاکرات فراوان با احزاب و تشکل‌های مختلف جریان اصولگرایی، سرانجام شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان با محوریت جامعه روحانیت مبارز و شخص آیت‌الله موحدی کرمانی و با حضور شخصیت‌های حقیقی و حقوقی اصولگرا تشکیل شده است.

وی افزود:‌ ما به عنوان جبهه پیروان خط امام و رهبری با شورای اصولگرایان تعامل و همکاری داریم و از طریق نمایندگان خود در این شورا از جمله آقایان باهنر، علی اکبر ولایتی، اسدالله بادامچیان و غیره نظرات خود را در جلسات شورای ائتلاف مطرح می‌کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: ما اسامی نامزدهای مود نظر خود را برای انتخابات از طریق آقای باهنر به شورای ائتلاف تحویل دادیم و هم اکنون نیز فهرست ۱۸۰ نفره‌ای از نامزدهای اصولگرا در استان تهران تشکیل شده است که تا روزهای آتی از این بین یک فهرست ۳۰ نفره برای استان تهران ارائه خواهد شد.

سجادی همچنین گفت: در شهرستان‌ها نیز ساز و کاری مشابه تهران رای مشخص کردن کاندیداها وجو دارد و در حال حاضر نیز وضعیت کاندیداها در بیشتر استانها مشخص شده است. همچنین استان‌ها نیز با مرکز (تهران) تعاملاتی دارند اما اصل کار بر عهده‌ی اصولگرایان هر استان سپرده شده است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی اظهار کرد: شورای نگهبانی نهادی برخاسته از قانون اساسی است و وظیفه‌اش تایید صلاحیت کاندیداها برای انتخابات است. در این زمینه هم تعدادی از کاندیداهای اصلاح طلب و اصولگرا تایید یا احراز صلاحیت نشده‌اند اما هنوز فرصت برای اعتراض وجود دارد و کار تمام نشده است.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان که باید برای ثبت نام انتخابات مجلس سونامی به راه انداختند و پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها هجمه‌ای به شورای نگهبان وارد شد و آمارهای مختلفی از رد صلاحیت فراوان اصلاح طلبان و تایید اندک از کاندیداهای آنها ارائه شد تا شورای نگهبان تحت فشار قرار گیرد و یا عقب نشینی کند. اما باید گفت شورای نگهبان از فقهایی تشکیل شده است که برای دنیای دیگران، آخرت خود را خراب نمی‌کنند و معیارهایشان را برای تایید صلاحیت‌ها حفظ خواهند کرد.

سجادی افزود: اصلاح طلبان با توجه به نتایج انتخابات ریاست جمهوری یازدهم دچار توهم و خود برنده پنداری شدند و گمان کردند مجلسی مانند مجلس ششم شکل خواهد گرفت اما مردم ما حافظه‌ی تاریخی خوبی دارند و عملکرد‌ جریان‌ها را از یاد نمی‌برند و فتنه‌ و انحراف را فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به شرایط کشور در دوران پسابرجام اظهار کرد:‌ آنچه که هم اکنون در این زمینه به آن دست یافته‌ایم از طریق رهنمودهای رهبری و مجاهدت‌های دیپلمات‌های ورزیده در وزارت خارجه حاصل شده که جای تقدیر دارد. دولت که آمارهای گوناگونی از پولهای آزاد شده می‌دهد توجه داشته باشد که مردم انتظار دارند این پولها موجب رونق اقتصادی شود و دردی از دردهای آنها دوا کند. ضمن این که ما نیز خباثت‌های آمریکا را فراموش نمی‌کنیم و به آنها اعتماد نمی‌کنیم مگر آن که عکس آن ثابت شود.

سجادی ادامه داد: مساله برجام و نتایج مربوط به آن به هیچ جریان حزبی مربوط نمی‌شود و با تلاش‌های دولت، تیم مذاکره کننده هسته‌ای و اشراف رهبری مرتبط است و در این زمینه باید تنها به دولت تبریک گفت و نباید جریانی در ‌آستانه انتخابات آن را به نام خود مصادره کند.

سجادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مواضع دولت عربستان علیه ایران اظهار کرد:‌ عربستان مخصوصا در دولت جدید خود و با وزیر خارجه‌ی تازه‌اش دچار اشتباهات استراتژیکی علیه ایران شده است. نوع برخوردشان با حجاج ایرانی و غیر ایرانی و پیش آمدن فجایعی چون فاجعه منا و نیز اظهارات جاهلانه و غیر دیپلماتیک وزیر خارجه‌شان از جمله این موارد است. در این زمینه شهادت شیخ نمر نیز جای تاسف دارد.

سجادی در بخش دیگری از نشست خبری‌اش با اشاره به فعالیت کمیته بانوان جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد:‌ مسئولیت کمیته بانوان جبهه پیروان با خانم لاله افتخاری است و این کمیته نمایندگانی را از تشکل‌های مختلف خود برای حضور در شورای ائتلاف اصولگرایان معرفی کرده و همچنین اسامی کاندیداهایی را نیز از بین بانوان برای حضور در انتخابات به شورای مرکزی این ائتلاف تحویل داده است و ما بر حضور فعال بانوان در انتخابات آتی تاکید داریم اما به دلیل آن که شورای مرکزی ائتلاف از لحاظ کمیت با محدودیت مواجه است نمایندگان کمیته بانوان جبهه پیروان فعالیت‌های خود را در عرصه‌های دیگری برای انتخابات پیگیری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اکثریت جریان اصولگرایی به محوریت روحانیت باور دارند و زمینه‌ها برای ائتلاف اصولگرایان فراهم شده است، گفت: این محوریت نقش و کارکرد خود را نشان داده و سبب حضور نمایندگان شخصیت‌های اصولگرایی از جمله آقای قالیباف در شورای ائتلاف گردیده است. آقای لاریجانی نیز همانطور که آیت‌الله موحدی کرمانی اظهار کردند این ساز و کار را قبول دارند و لیست جداگانه‌ای ارائه نخواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز