پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
 ۱۶۶ داوطلب در انتخابات مجلس خبرگان تأیید و ۲۰۷ نفر ردصلاحیت شدند   

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات از تأیید صلاحیت ۱۶۶ تن از داوطلبان نمایندگی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان ، سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ، از تأیید صلاحیت ۱۶۶ تن از داوطلبان نمایندگی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

وی افزود: تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده این دوره از انتخابات مجلس خبرگان در مقایسه با دوره‌های قبل افزایش یافته است.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تصریح کرد: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان روز گذشته به وزارت کشور اعلام شده است.

ره‌پیک با بیان اینکه ۸۰۱ نفر برای نمایندگی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده بودند، اظهارداشت: آمار نهایی ثبت‌نام‌کنندگان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۷۹۴ نفر است که تعدادی پرونده‌هایشان تکمیل نشده بود.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۵۸ داوطلب از ادامه رقابت‌های انتخاباتی انتخابات انصراف دادند که ۱۱۱ تن غیرمجاز بودند و ۱۵۲ داوطلب نیز در آزمون کتبی شرکت نکردند که به این ترتیب در مجموع ۴۲۱ نفر انصرافی، غیرمجاز و غایبان آزمون کتبی بوده‌اند. می‌توان گفت که صلاحیت ۳۷۳ داوطلب نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری بررسی شده است.

معاون امور اجرایی و انتخابات شورای نگهبان اضافه کرد: در دوره قبلی مجلس خبرگان نیز صلاحیت ۱۴۶ داوطلب تائید و ۲۰۹ نفر نیز رد شده بودند و در دوره سوم هم صلاحیت ۱۶۰ نفر تائید و ۲۱۵ نفر هم رد صلاحیت شده بودند.

ره‌پیک درباره روند رسیدگی به شکایات داوطلبانی که صلاحیت‌شان در هیئت مرکزی نظارت بر انتخبات تأیید نشده، گفت: داوطلبانی که صلاحیت‌شان احراز نشده و شکایتی دارند از روز چهارشنبه هشتم بهمن‌‌ماه به مدت ۳ روز فرصت دارند تا شکایت‌شان را به شورای نگهبان ارائه کنند تا صلاحیت‌شان مجددا مورد بررسی قرار گیرد؛ البته ممکن است در بررسی‌ها تعداد داوطلبانی که صلاحیت‌شان تأیید شود، افزایش یابد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور امروز و فردا وضعیت صلاحیت داوطلبان را به آنها اعلام می‌کند، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبانی که در این دوره صلاحیت‌شان برای نمایندگی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تائید شده نسبت به دوره‌های قبل افزایش یافته است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز