سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

۱۶۶ داوطلب در انتخابات مجلس خبرگان تأیید و ۲۰۷ نفر ردصلاحیت شدند

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات از تأیید صلاحیت ۱۶۶ تن از داوطلبان نمایندگی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان ، سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ، از تأیید صلاحیت 166 تن از داوطلبان نمایندگی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

وی افزود: تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده این دوره از انتخابات مجلس خبرگان در مقایسه با دوره‌های قبل افزایش یافته است.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تصریح کرد: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان روز گذشته به وزارت کشور اعلام شده است.

ره‌پیک با بیان اینکه 801 نفر برای نمایندگی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده بودند، اظهارداشت: آمار نهایی ثبت‌نام‌کنندگان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری 794 نفر است که تعدادی پرونده‌هایشان تکمیل نشده بود.

وی تصریح کرد: از این تعداد 158 داوطلب از ادامه رقابت‌های انتخاباتی انتخابات انصراف دادند که 111 تن غیرمجاز بودند و 152 داوطلب نیز در آزمون کتبی شرکت نکردند که به این ترتیب در مجموع 421 نفر انصرافی، غیرمجاز و غایبان آزمون کتبی بوده‌اند. می‌توان گفت که صلاحیت 373 داوطلب نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری بررسی شده است.

معاون امور اجرایی و انتخابات شورای نگهبان اضافه کرد: در دوره قبلی مجلس خبرگان نیز صلاحیت 146 داوطلب تائید و 209 نفر نیز رد شده بودند و در دوره سوم هم صلاحیت 160 نفر تائید و 215 نفر هم رد صلاحیت شده بودند.

ره‌پیک درباره روند رسیدگی به شکایات داوطلبانی که صلاحیت‌شان در هیئت مرکزی نظارت بر انتخبات تأیید نشده، گفت: داوطلبانی که صلاحیت‌شان احراز نشده و شکایتی دارند از روز چهارشنبه هشتم بهمن‌‌ماه به مدت 3 روز فرصت دارند تا شکایت‌شان را به شورای نگهبان ارائه کنند تا صلاحیت‌شان مجددا مورد بررسی قرار گیرد؛ البته ممکن است در بررسی‌ها تعداد داوطلبانی که صلاحیت‌شان تأیید شود، افزایش یابد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور امروز و فردا وضعیت صلاحیت داوطلبان را به آنها اعلام می‌کند، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبانی که در این دوره صلاحیت‌شان برای نمایندگی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تائید شده نسبت به دوره‌های قبل افزایش یافته است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715