پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
رئیس اتحادیه کارخانجات لبنی خراسان‌رضوی؛
 “رکود” ۳۸ کارخانه لبنی در خراسان رضوی را به تعطیلی کشاند/ انباشت محصولات در انبار‌ها   

رئیس اتحادیه کارخانجات لبنی خراسان رضوی گفت: رکود ۳۸ کارخانه لبنی در خراسان‌رضوی را به تعطیلی کشانده و علاوه بر این ۶۶ کارخانه باقی‌مانده با کمتر از ظرفیت خود فعالیت دارند.

به گزارش ندای اصفهان ، حمید فرزانه اظهار داشت: وضعیت رکود فعلی موجود سبب انباشت بخش زیادی از محصولات این دسته از کارخانجات در انبارها شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات زیادی در حوزه بازار محصولات لبنی وجود دارد، تصریح کرد: محصولات لبنی که در خراسان‌رضوی تولید می‌شوند امکان صادرات به برخی از کشورها از جمله روسیه را ندارند زیرا تنها یک نوع پنیر ویژه به این کشور صادر می‌شود که در این استان تولید نمی‌شود.

رئیس اتحادیه کارخانجات لبنی خراسان رضوی افزود: امکان این دسته از صادرات تنها برای چند کارخانه محدود که دستگاه‌های ساخت این نوع پنیر را دارند امکان پذیر است و برای این موضوع نمی‌توان برای تمام کشور برنامه ریزی کرد.

فرزانه در ارتباط با فعالیت‌های صادرات‌محور کارخانجات لبنی خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از محصولات تولید شده در کارخانجات لبنی خراسان رضوی به کشورهای عراق، افغانستان و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: محصولات صادر شده از فعالان تولیدکننده لبنیات در خراسان رضوی بیشتر شیر، پنیر، دوغ، ماست، خامه و دیگر محصولاتی از این دست هستند که نیاز این کشورها را تا حدود زیادی مرتفع می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق