دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
 وقتی که اسب فرهنگ و هنر در ساری قربانی نعل کنسرت می‌شود   

هنر در مأموریت حیاتی و تاریخی خود، نمادآفرینی و درونی‌سازی فرهنگ را عهده‌دار است و در مرکز مازندران، اغلب بدون توجه به فرهنگ و اخلاق، وقت پرکردن و ساعات اختلاط و حاشیه‌سازی را تعقیب می‌کند، چرا که فرهنگ مازندران بر هنر اداره ارشاد غلبه ندارد.

به گزارش ندای اصفهان ، جشنواره در همه جای دنیا، محصول تلاش مستمر پیرامون یک موضوع و یا یک حوزه تخصصی است که در آن، گروه‌های فعال مختلف آماده شده، به عرضه محصول تلاش‌های خود برای بازدید و گرفتن بازخورد نگاه تخصصی کارشناسان و مصرف‌کنندگان می‌پردازند.

این‌که این روزها ارشاد ساری اقدام به برگزاری کنسرت موسیقی تحت عنوان «جشنواره موسیقی آوای برتر» می‌کند و به این بهانه فرصت‌هایی را برای برخی فرصت‌طلبان فراهم می‌آورد تا اخلاق و حداقل‌های حیاء به مرخصی روند، کار چندان دشواری نیست و از قضا، بسیار نیز ساده است.

به‌ویژه در مازندران که می‌توان در کمال سکوت و با چراغ خاموش، بسیاری از حساسیت‌های درست و غلط را «عادی‌سازی» کرد، چرا که این نوع کارهای سرسری، نیاز به هیچ برنامه‌ریزی زیربنایی حتی در حوزه موسیقی ندارد و فارغ از تربیت موسیقی‌دانان متعهد و کاربلد، می‌توان به بازار موجود و کنسرت‌های کوچه‌بازاری رجوع کرد و بیلانی را در پایان سال ارائه داد، حال به سر فرهنگ و اخلاق جامعه چه می‌آید، الله اعلم.

اگر با هزاران تسامح و تساهل، که در کلیت ارشاد دارای پیشینه ویرانگر است، از کنار کنسرت‌های آب‌دوغ‌خیاری بگذریم، این غم را نمی‌توان ناگفته گذارد که همه این اقدام‌ها در ارشاد مرکز مازندران به نام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به بار نشستن خون هزاران شهید تمام می‌شود تا بتوان از تقدس این مناسبت مبارک، زشتی‌های رفتاری این کنسرت‌ها و جشنواره نما‌ها را پاک و تبرئه کرد.

نکته فریادزدنی در این است که چرا قدر و وزن ابزارهای هنری در تبیین و جلوه‌گری‌های فرهنگ این مرز و بوم همچنان نامشخص و تعریف نشده به پیش می‌راند و هدف و مقصد ناکجاآباد را پی می‌گیرد.

آیا می‌شود روزی را شاهد باشیم که در حوزه فرهنگ و هنر این دیار پرگهر، به‌ویژه شهر کهن ساری، اهداف عالی اسلامی مورد تعقیب و دغدغه لحظه به لحظه متولیان فرهنگ و هنر قرار گیرد؟ امید آن که آن روز دیر نباشد.

انتهای پیام/
منبع : بلاغ

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز