جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
 بدعت جدید دانشگاه علم و صنعت برای اخراج اساتید جوان/ کارگروه‌هایی که برای تکمیل فتنه جدید تشکیل شده‌اند   

دانشگاه علم و صنعت در اقدامی بی‌سابقه به تشکیل کارگروهی برای ارزیابی علمی اساتید جوان کرده است و این بدعت دانشگاه درحالی است که باید بعد از ۵ سال به ارزیابی علمی اساتید تازه جذب شده اقدام کنند.

به گزارش ندای اصفهان، چند ماه پیش بود که احمد چلداوی استاد دانشگاه علم و صنعت از فتنه‌ای جدید در این دانشگاه خبر داد. فتنه‌ای که به دنبال اخراج اساتید جوان و ارزشی از این دانشگاه است.

در همین راستا اساتید مختلف دانشگاه علم و صنعت اقدام مسئولان این دانشگاه مبنی بر تمدید ۶ ماهه قرارداد اساتید جوان تازه جذب شده را مورد انتقاد قرار دادند و آن را سیاسی‌کاری عنوان کردند.

در همین خصوص محمد خلج امیر حسینی عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: پس از روی کار آمدن دولت جدید و تغییر مدیریت دانشگاه، مسئولان تصمیم گرفتند پرونده اساتیدی که در چند سال گذشته جذب شدند بررسی مجدد شود و این افراد تا حد امکان اخراج شوند.

مسئولان دانشگاه علم و صنعت در برنامه جدید خود برای اخراج اساتید جوان و ارزشی ابتدا آیین‌نامه سختگیرانه‌ای برای این اساتید تنظیم کردند مبنی بر اینکه باید امتیاز تدریس اساتید تازه جذب شده و پیمانی بالاتر از متوسط دانشکده باشد، این در شرایطی است که استاد پیمانی که تازه جذب شده‌اند دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا ندارد و باید مانند استادی که ۲۰ سال سابقه دارند رقابت کند و بالاتر از آنان هم باشد.

با اعتراضات اساتید دانشگاه علم و صنعت، مسئولان دانشگاه مجبور شدند از این آیین نامه عقب‌نشینی کنند اما در اقدام بی‌سابقه دیگری قرارداد اساتید تازه جذب شده را بجای تمدید یکساله، ۶ ماه تمدید کردند. این اقدام مسئولان دانشگاه علم و صنعت نیز اعتراضات اساتید این دانشگاه را به همراه داشت.

علاوه بر این بهانه‌ای که مسئولان دانشگاه علم و صنعت برای تمدید ۶ ماهه قرارداد اساتید جوان و تازه جذب شده می‌گرفتند، درجه علمی بود. این بهانه‌گیری درحالی بود که اکثر اساتید جوان این دانشگاه که مورد غضب مسئولین دانشگاه قرار گرفته بودند دارای امتیاز درسی بالا بودند.

در همین خصوص رضا دشتی از اساتید جوان تازه جذب شده دانشگاه علم و صنعت درخصوص اقدامات خلاف قانون مسئولان دانشگاه علم و صنعت با وی اظهار داشت: مسئولان دانشگاه در نامه‌ای محرمانه مشکل عدم تمدید قرارداد با بنده را «مشکل پژوهشی» عنوان کرده‌‌اند. وقتی از گروه دراین خصوص سوال می‌کنم می‌گویند ما با پژوهش شما مشکل نداریم ما با روال جذب شما مشکل داریم.

در ادامه که مسئولان دانشگاه علم و صنعت با اعتراضات اساتید مواجه شدند، اقدام به تعیین کارگروه‌هایی برای بررسی مدارج علمی اساتید جوان تازه جذب شده کردند. این درحالی است که درجه علمی استاد تازه جذب شده همان ابتدای جذب بررسی می‌شود و تا ۵ سال قرارداد وی بصورت سالانه تمدید می‌شود و در پایان سال پنجم نیز یکبار دیگر درجه علمی استاد بررسی می‌شود.

اما مسئولان دانشگاه علم و صنعت در اقدامی بی‌سابقه و بدعتی جدید اقدام به بررسی درجه علمی اساتید تازه جذب شده پس از ۲ یا ۳ سال از عقد قرارداد با آنان آن هم با تعیین کارگروه‌هایی کرده است.

منان رئیسی یکی دیگر از اساتید جوان دانشگاه علم و صنعت در همین خصوص می‌گوید: مسئولان دانشگاه برای انتخاب ترکیب این کارگروه‌ها رویه یکسانی را در پیش نگرفتند. علاوه بر این اعضای این کارگروه‌ها را به گونه‌ای انتخاب کرده‌اند که نتیجه‌ای جز آنچه که مسئولان دانشگاه می‌خواهند، بیرون نخواهد آمد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: تشکیل این کارگروه اقدامی غیرقانونی است و اینکه استادی که ۲ یا ۳ سال از جذبش نمی‌گذرد، کارگروهی برای ارزیابی علمی وی تشکیل دهیم بدعتی جدید است.

این درحالی است که قرارداد بسیاری از این اساتید جوان (طبق تمدید ۶ ماهه توسط دانشگاه علم و صنعت) اواخر بهمن به پایان می‌رسد. به نظر می‌رسد تشکیل چنین کارگروهی تنها برای تلف کردن زمان و در نهایت اخراج اساتید تشکیل شده باشد.

اساتید دانشگاه علم و صنعت فتنه جدید دانشگاه علم و صنعت را فتنه بزرگتری نسبت به پرونده بورسیه‌ها می‌دانند که می‌تواند در دیگر دانشگاه‌های کشور هم پیاده شود و جامعه علمی را دچار رکود و افت کند.

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  آقایان ساعت خواب،
  در دانشگاه اصفهان هم با روند مشابهی کار در حال انجام است. البته با ظاهری کاملا قانونی و چهره ای مسئولانه !
  0  0
 2. ناشناس گفت:

  بهتره یه سری بیخ گوش خودتون تو دانشگاه اصفهان بندازید که با […] و متاسفانه […] مسوول نهاد دانشگاه اصفهان چه آدمایی به عضویت هیات علمی در اومدن. از فک و فامیل نزدیک […] دانشگاه بگیر تا مابقی ابواب جمعی….جای تاسف داره که رسانه ها هم سکوت پیشه کردن.
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز