پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
پیش از آزادی زندانیان آمریکایی؛
 تماس دولت اوباما با سناتورها/ برای تحریم‌های ایران کمی صبر کنید   

«سناتور کورکر اعلام کرد که مقامات دولت اوباما با او تماس گرفته و از وی خواسته اند که برای مدتی درخواست هایش برای تحریم ایران بر سر برنامه موشکی این کشور را به تاخیر بیاندازد.»

به گزارش ندای اصفهان، خبرگزاری رویترز (Reuters) در گزارشی عنوان کرد “سناتورهای آمریکایی از ارتباط میان تحریم های ایران و آزادی زندانیان آمریکایی مطلع بوده اند.”

 

رویترز پیش از این گزارش هایی درباره ارتباط میان تاخیر تحریم های موشکی ایران و آزادی زندانیان آمریکایی را منتشر کرده بود و در این گزارش از تایید آن توسط رئیس کمیته روابط خارجی سنا خبر داده است.
در این گزارش آمده است: «سناتور باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مصاحبه با رویترز عنوان کرد زمانی که اجرای توافق هسته ای ایران نزدیک می شد و گفتگوهای محرمانه برای تبادل زندانیان در جریان بود، مقامات دولت اوباما در اوایل ماه ژانویه با او تماس گرفته و از وی خواسته اند که برای مدتی درخواست هایش برای تحریم ایران بر سر برنامه موشکی این کشور را به تاخیر بیاندازد.
سناتور باب کورکر اولین سناتوری است که گزارش های رویترز درباره ارتباط میان تاخیر تحریم های موشکی ایران توسط دولت اوباما و تلاش ها برای آزادی زندانیان آمریکایی را تایید کرده است.

 

او امیدوار بوده که تحریم های موشکی قبل از برداشته شدن تحریم های هسته ای بر ایران تحمیل خواهد شد.»

 

سناتور کورکر در اوایل ماه ژانویه طی بیانیه‌ای از دولت اوباما خواسته بود که هر چه زودتر تحریم‌ها به بهانه آزمایش موشکی ایران را اعمال کند و گفته بود که از گزارش‌ها درباره عقب‌نشینی دولت از اعمال این تحریم‌ها نگران است.
وی در این بیانه ضمن ابراز امیدواری نسبت به اقدام فوری دولت آمریکا برای وضع “اقدامات تنبیهی” علیه ایران آورده بود: «با دولت اوباما برای ابراز نگرانی درباره عقب‌نشینی از تصمیم اعمال تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌های موشک بالیستیک ایران تماس گرفتم. امیدوارم که دولت، فوراً و با قاطعیت اقدام کند تا ایران بداند که آمریکا در برابر تخلفات و سایر اقدامات مخرب این کشور خواهد ایستاد.»

 

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز