دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱

رحمانی‌فضلی در جلسه شورای هماهنگی اطلاعات:

دشمن اگر بتواند باز هم نظیر فتنه ۸۸ را برای ما می‌آفریند

وزیر کشور با اشاره به اینکه جامعه اطلاعاتی کشور باید تحولات و وقایع سوءاطلاعاتی امنیتی در فضای مجازی را پیش‌بینی و پیشگیری کنند، گفت: دشمن اگر بتواند باز هم نظیر فتنه ۸۸ را برای ما می‌آفریند.

به گزارش  ندای اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور امروز در جلسه شورای هماهنگی اطلاعات در سخنانی، گفت: اجرای برجام یک بار دیگر قدرت مقاومت و استقامت مردم، قدرت رهبری و هدایت‌های ایشان و همچنین قدرت دیپلماسی کشورمان را به رخ جهانیان کشید.

وی افزود: اگر امنیت داخلی ما آسیب‌پذیر بود امکان داشت که برجام شرایط دیگری را پیدا کند؛ لذا در درجه اول تدابیر رهبر معظم انقلاب، نقش مردم و بعد از آن، اقتدار در امنیت داخلی کشورمان باعث شد تا با ما وارد مذاکره شوند.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر دشمن می‌توانست از طریق برهم زدن امنیت اهداف خود را دنبال کند همچنان این شیوه را دنبال می‌کرد اما نتوانستند مخل امنیت کشور شوند؛ بنابراین ناگزیر از مذاکره شدند.

رحمانی‌فضلی با اشاره به موضوع انتخابات، گفت: اوضاع منطقه ناپایدار و بی‌ثبات است؛ این مسئله دگرگونی‌هایی را ایجاد می‌کند که این امر می‌تواند تأثیراتی در برخی حوزه‌های داخلی ما داشته باشد؛ علی‌رغم همه تهدیدات بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تنها کشور باثبات و دارای امنیت منطقه است؛ در عین حال نباید با وجود این ثبات و امنیت غافلگیر شد.

وی اظهار داشت: انتخابات یکی از صحنه‌های بزرگ حضور مردم و نمایش انسجام و وحدت ملی است؛ انتخابات، تجلی اراده ملت در صحنه سیاسی کشور است.

وزیر کشور افزود: مقام معظم رهبری حضور باشکوه مردم در انتخابات را عنصر اول می‌دانند و حتی مخالفین نظام را هم دعوت به حضور کرده و برگزاری انتخابات قانونی توأم با آرامش را تأکید فرموده‌اند، بنابراین جامعه اطلاعات کشور نقش مهمی در آرامش فضای جامعه و مردم دارد.

رحمانی‌فضلی با توجه به آسیب‌پذیری‌های موجود در فضای مجازی، تأکید کرد: جامعه اطلاعاتی کشور باید تحولات و وقایع سوء اطلاعاتی امنیتی در فضای مجازی را پیش‌بینی و پیشگیری کنند.

وی همچنین با اشاره به تهیه اطلس امنیتی کشور، گفت: از نقش دشمن نباید غافل باشیم و فتنه سال ۸۸ که حادثه‌ای تلخ بود، پشت سر گذاشتیم؛ دشمن اگر بتواند، باز هم این مسائل را می‌آفریند، منتهی هوشیاری و پیش‌بینی ماست که می‌تواند بر آن غلبه کند.

وزیر کشور تصریح کرد: در اجرای قانون نباید کاری کنیم که شبهه‌ای ایجاد شود؛ در چنین فضایی، شایعه‌سازی خود را نشان می‌دهد؛ اخلاق در انتخابات را باید رعایت کرد و از سوءاستفاده برخی جریانات از هیجانات منطقه مردم در نقاط مختلف کشور جلوگیری کرد.

رحمانی‌فضلی با اشاره به جایگاه مهم جامعه اطلاعاتی و نقش آن در پیش‌بینی و پیشگیری حوادث اطلاعاتی ــ امنیتی، گفت: الحمدلله ساختار نظام آن‌چنان مستحکم، باهوش و قوی است که هیچ تهدیدی در فرآیند فعالیت‌ها و ساختارهایمان نداریم، بنابراین چنانچه هر گروهی پس از طی مسیرهای قانونی، در مجلس حضور یابد هیچ‌گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

در این جلسه پس از صحبت‌های وزرای اطلاعات و کشور اعضای جامعه اطلاعاتی ضمن بررسی آخرین وضعیت و رویدادهای داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، به طرح نظرات و مهم‌ترین اخبار اطلاعاتی و امنیتی کشور پرداختند.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق