چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
 نباید جایگاه شورای نگهبان را تضعیف کنیم/ رد صلاحیت‌‌شده‌ها قانونی اعتراض‌‌شان را پیگیری کنند   

یک فعال اصلاح‌طلب با بیان "نباید جایگاه شورای نگهبان را تضعیف کنیم و زیر سؤال ببریم" گفت: افراد رد صلاحیت‌ شده‌ قانونی اعتراض خود را پیگیری کنند.

به گزارش ندای اصفهان، امرالله شیخیانی دبیرکل حزب مردم و فعال اصلاح‌طلب در خصوص هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان اظهار داشت: دین اسلام و رهبران ما تأکید داشته و دارند که ما مأمور به وظیفه و تکلیف هستیم و باید به وظیفه خود عمل کنیم و نتیجه دست ما نیست.

وی ادامه داد: در قوانین انتخاباتی و قانون اساسی برای شورای نگهبان وظایف و اختیاراتی معین شده است و این شورا به‌لحاظ جایگاه رفیعی که دارد، طبیعی است که بیش از سایر نهادها در بررسی صلاحیت افراد بررسی انجام دهد.

این فعال اصلاح‌طلب تأکید کرد: اگر کسی رد صلاحیت شده است، باید با احترام براساس حق قانونی خود و با رعایت قانون به این مسئله اعتراض کند و اغتشاش و تشویشی در جامعه ایجاد نکند.

شیخیانی با تأکید بر “نباید جایگاه شورای نگهبان را تضعیف کنیم و زیر سؤال ببریم” افزود: یکی از نقش‌های شورای نگهبان تضمین سلامت کاندیداهایی است که برای قانون‌گذاری می‌خواهند وارد مجلس شوند؛ لذا اگر کسی رد صلاحیت شده است، نباید به شورای نگهبان خرده بگیرد و باید با استفاده از شیوه قانونی حق خود را استیفا کند.

وی به نظارت استصوابی شورای نگهبان اشاره و خاطرنشان کرد: شورای نگهبان وظیفه تشخیص صلاحیت افراد را به‌عهده دارد؛ از این جهت است که قانون اساسی برای شورای نگهبان نظارت استصوابی در نظر گرفته و نظارت استصوابی به‌معنی نظارت جامع، کامل و همه‌جانبه است.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق