یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
 مصاحبه مسئولان با رسانه‌های غربی خوراکی برای بیگانگان است   

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصاحبه برخی مسئولان با رسانه‌های غربی درباره اظهار نظر نسبت به شورای نگهبان و یا تأیید و رد صلاحیت‌ها گفت: این نوع گفت‌وگوها نه‌تنها خیر و مصلحتی ندارد بلکه خوراکی برای بیگانگان است.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی به انتقاد از صحبت‌های برخی مسئولان با رسانه‌های بیگانه پرداخت و گفت: بعضی افراد گفت‌وگوهایی را انجام می‌دهند و به‌نوعی مسائل را زیر سؤال می‌برند که رویکرد مناسبی نیست.

وی ادامه داد:‌ ساختار انقلاب و قدرت در جمهوری اسلامی یک موضوع مشخصی است و شاهدیم از ابتدای انقلاب نیز انتخابات‌های مناسبی برگزار شده و تمامی عملکردی که طبق قانون برنامه‌ریزی شده موضوع جدیدی نیست که کسی بخواهد حرفی درباره آن بزند و یا اینکه اظهار نظری کند که اتفاق جدیدی در حال شکل‌گیری است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس ادامه داد: احراز صلاحیت یا رد صلاحیت جزو وظایف ذاتی مسئولان ذی‌ربط بوده و صحبت یا نقد درباره آن اگر سازنده باشد و یا در داخل محیط دوستانه انجام بگیرد مشکلی نیست اما اگر این مصاحبه‌ها درباره عملکرد قانونی مسئولان پیرامون احراز صلاحیت‌ها با رسانه‌های غربی و معاند انجام بگیرد به هیچ عنوان قابل قبول نیست و توجیهی ندارد چرا که هیچ خیر و مصلحتی را در بر ندارد و خوراکی برای بیگانگان خواهد بود.

سادات ابراهیمی عملکرد این نوع از مسئولان را مورد انتقاد قرار داد و افزود:‌ این نوع صحبت‌ها باعث می‌شود تا بیگانگان خوراکی پیدا کنند تا فشار به ابزارهای قانونی وارد کنند تا مرعوب شوند و به وظایف عمل نکنند؛ همه مسئولان باید بدانند که اتحاد و انسجام ملی در درون نظام لازم است و باید صدای واحدی از درون کشور شنیده شود.

وی اضافه کرد: مسئولان کشور باید به‌گونه‌ای سخن بگویند که  دشمنان معاند تصور نکنند اختلافی در داخل کشور شکل گرفته است و در این شرایط کنونی بهتر است روی نقاط مشترک اجماع صورت گیرد چراکه فضای کشور باید آرام و دارای وفاق باشد.

معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و معاون رئیس‌جمهوری در روزهای اخیر در مصاحبه‌ای با گاردین اعلام کرده که مهم‌ترین موضوعی که دولت روحانی با آن مواجهه خواهد داشت، انتخابات ماه فوریه پارلمان و مجلس خبرگان است.

وی مدعی شده است: نگرانی‌هایی در زمینه فرآیند بررسی و تفحص شورای نگهبان وجود دارد و امیدواریم که بتوانیم بر نگرانی‌ها غالب شویم. همه چشم‌انتظار انتخابات عادلانه و رقابت سالم هستند و این مهمترین موضوعی است که ما در پیش داریم. دولت در پی اطمینان یافتن از انجام درست انتخابات بر اساس قانون و اصولی است که ما برای چشم‌انداز دموکراسی در کشور داریم.

ابتکار بعد از انجام این مصاحبه و برخی انتقادها مسئولان داخلی نسبت به انتقادات واکنش نشان داد و گفت: ظاهراً بعضی‌ها خیلی ناراحت می‌شوند که من به‌عنوان یکی از مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران امکان گفت‌وگو در عرصه بین المللی را دارم. این امکان البته لطف خداوند بوده و به همین دلیل با فشار و تخریب و خبرسازی از آن نمی‌گذرم و مواضع نظام، دولت و مردم را با افتخار بیان خواهم کرد.

روشن است آنانی که گرفتار جوسازی‌ها نشده و آگاهانه مطالب را دنبال می‌کنند می‌دانند بعضی‌ها فقط به‌دنبال حاشیه سازی و تخریب هستند، مانند این مصاحبه که با آنچه برخی خبرگزاری‌ها درباره‌اش خبرسازی کرده‌اند تفاوت فراوان دارد. متأسفانه اتهام‌ها برای ساکت کردن گفتمانی است که به مذاق آن بعضی‌ها خوش نمی‌آید.چ

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز