چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۱
 دولت نسبت به رفتارهای غیرطبیعی آمریکا در پسابرجام واکنش متناسب نشان دهد   

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کشور در دوران پسابرجام گفت: دولت نسبت به رفتارهای غیرطبیعی آمریکا در پسابرجام واکنش متناسب نشان دهد.

به گزارش ندای اصفهان، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کشور در دوران  پسابرجام و لزوم راستی‌آزمایی متقابل از سوی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اجرای تعهدات برجام از سوی تهران صحه گذاشت و روز گذشته رئیس‌جمهور نیز در نامه‌ای به مقام معظم رهبری بر مزایای توافق هسته‌ای اشاره کرد.

وی افزود: ما در شرایطی به سر می‌بریم که برجام با تمام انتقادها و محاسنی که در مورد آن مطرح شد در حال اجرا است و اجرای برجام به‌معنای اجرای توافق بین دو طرف جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵، به‌صورتی است که طرفین توافق باید نسبت به تعهدا‌تشان پایبندی لازم را داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تأکید امروز رهبر معظم انقلاب بر لزوم هوشمندی بیش از پیش دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی در قبال نقض عهد آمریکا و ۱+۵، یادآور شد: طی سال‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران نهایت همکاری را با طرف مذاکره‌کننده به عمل آورد که نزدیک‌ترین آن، آزادی جیسون رضائیان و برخی محکومین دیگر در پی این مذاکرات بود، اما طبق روال گذشته، بلافاصله با پاسخ نامتناسب از سوی آمریکا مواجه شدیم.

طلا ادامه داد: این در حالی است که بلافاصله پس از از اینکه جیسون رضائیان و دیگر محکومان پایشان را از مرزهای ایران بیرون گذاشتند، موضوع تحریم‌های موشکی علیه جمهوری اسلامی مطرح شد که این نشانه عدم حُسن‌نیت غرب در قبال همکاری‌های جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه فقدان حُسن‌نیت از سوی نظام امپریالیستی در استراتژی سیاست خارجی این کشورها درونی شده است، تصریح کرد: چنان که رهبر معظم انقلاب نیز در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور تأکید کردند، این حقیقت قابل کتمان نیست که دولت یازدهم، در قبال انجام این توافق هزینه‌های سنگینی را متقبل شده است، بنابراین با توجه به نقض عهد همیشگی غرب در مورد ایران، دستگاه سیاست خارجی و وزارت امور خارجه باید به‌صورت شبانه‌روز نسبت به اجرای تعهدات آمریکا هوشیار باشد و مواضع غرب را پایش کند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت یازدهم باید ضمن پرهیز از انفعال در سیاست خارجی و پایش تعهدات آمریکا و ۱+۵، نسبت به رفتارهای غیرطبیعی دولتمردان این کشور در پسابرجام واکنش متناسب نشان دهد.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز