پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
در صحن علنی مجلس
 کوچک‌زاده:لایحه دولت، احکام است نه برنامه / باهنر:عنوان برنامه پنجساله در قانون اساسی نیامده است   

نائب‌رئیس مجلس با اشاره به اینکه چیزی به عنوان برنامه‌های پنجساله توسعه در قانون اساسی نیامده است گفت: البته بودجه باید ذیل سایه برنامه پنجساله بررسی شود و پیش از آن هم باید بودجه چند دوازدهم را تصویب کنیم.

به گزارش ندای اصفهان،‌ مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه ۲۹ دی در اخطار قانون اساسی مربوط به اصل ۶۷ گفت: آنچه از طرف دولت تقدیم مجلس شده است لایحه برنامه نیست بلکه همان گونه که در عنوان آن آمده است احکام مورد نیاز مالی دولت است.

وی افزود: برنامه به معنی زمان بندی لازم برای رسیدن به اهداف است نه اختصاص بودجه‌ای خاص به فلان نهاد. ضمن آنکه لوایح برنامه باید چاپ و میان نمایندگان توزیع شود که تا امروز چنین اتفاقی نیفتاده است.

کوچک‌زاده در ادامه گفت: پیش از بررسی برنامه ششم توسعه نمی‌توان به بررسی و تصویب بودجه سال ۹۵ پرداخت.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است محمدرضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه را برعهده داشت در توضیح گفت: چیزی به عنوان برنامه‌های توسعه در قانون اساسی نداریم و ارائه لوایح آن از سوی دولت به مجلس نوعی تفاهم میان آن‌ها است. لذا می‌توان عنوان این احکام مورد نیاز را به برنامه تغییر داد و اشکالی وجود ندارد.

وی در ادامه بخش دوم اخطار کوچک زاده را وارد دانست و افزود: بودجه باید ذیل برنامه بررسی و تصویب شود اما احتمالا هیچ کدام از این دو لایحه را تا پایان سال ۹۴ نمی‌توانیم به اتمام برسانیم و پیش از آنها نیز باید لایحه چند دوازدهم را برای سال آینده مورد بحث قرار دهیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه امروز در کازیوی نمایندگان گذاشته خواهد شد و جدول زمانی نیز از امروز شروع می‌شود.

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز