یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
پایگاه خبری المسیره خبر داد؛
 شلیک سومین موشک بالستیک به عربستان/ تعداد زیادی از متجاوزان عربستانی و اماراتی کشته شدند   

پایگاه خبری المسیره گزارش داد که ده ها تن از نیروهای متجاوزسعودی واماراتی درحمله موشکی روزیکشنبه ارتش وکمیته های مردمی یمن به پادگانی دراستان مارب کشته شدند.

به گزارش ندای اصفهان، نیروهای یمنی روزگذشته یک فروند موشک بالستیک نوع «توچکا» به سوی پادگان «البیرق» دراستان مارب شلیک کردند.
یک منبع یمنی گفت : براثراین حمله تعداد زیادی ازمتجاوزان کشته شدند که دربین آنها، شماری ازنیروهای سعودی، اماراتی ومزدورانی ازشرکت «بلک واتر» هستند.
وی افزود : دراین حمله اتاق عملیات متجاوزان مستقر دراردوگاه ونیز چند هواپیمای جاسوسی و سامانه شناسایی واطلاعاتی انها منهدم شد.
این سومین باراست که ارتش وکمیته های مردمی باموشک توچکا مقرهای متجاوزان و مزدوران را در خاک یمن مورد حمله قرار می دهند.
نخستین این حملات درتاریخ چهارم سپتامبرسال گذشته بود که براثر آن، مقرمتجاوزان در منطقه صافر دراستان مارب هدف قرارگرفت و۱۸۹ نفر ازجمله ۶۷ اماراتی، ۴۲ عربستانی، ۱۶ بحرینی، ۱۲ اردنی و ۵۲ تن ازمزدوران وابسته به حزب الاصلاح وعناصر القاعده کشته شدند.
درجریان این حمله ۲۵ دستگاه خودروی حامل موشک، سه دستگاه نفتکش، چهار خوروی امداد و دو فروند بالگرد آپاچی و چندین هواپیمایی شناسایی منهدم شد و بیش از صد دستگاه خودروی نظامی شامل تانک و زرهپوش نیز در آتش سوخت.
دردومین حمله نیروهای یمنی با موشک توچکا که ۱۴ سپتامبر سال گذشته انجام شد، نیز مقر فرماندهی متجاوزان درباب المندب هدف قرار گرفت و در پی آن ۱۵۷ نفر کشته شدند. از این تعداد ۲۳ نفر سعودی، ۹ نفر اماراتی، ۱۲نفر مراکشی و ۶۲ تن نیز از عناصر داعش و القاعده و شماری نیز از فرماندهان متجاوزان بودند.
در جریان این حمله دو سامانه موشکی پاتریوت وساختمان فرماندهی متجاوزان و ۳ فروند بالگرد آپاچی و۴۷ دستگاه خودروی نظامی وپنج دستگاه زرهپوش وابسته به شرکت بلک واتر نیز منهدم شد.
عربستان با ائتلاف ۹ کشورعربی منطقه به جزعمان وبا همراهی آمریکا ازششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشوررا تأمین می کنند، جلوگیری کند.
براثراین حملات، تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور بمباران و منهدم شده است.
هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز