جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
یدیعوت احرنوت گزارش داد:
 خیال خوش اوباما از دریافت پاداش در انتخابات خبرگان رهبری   

به نظر می رسد که آمریکایی در یک فیلم هالیوودی قرار دارند و در این رویا هستند که خاورمیانه ای جدید بوجود خواهد آمد و این موضوع به میراث اوباما تبدیل خواهد شد. پیش از این هم اوباما جایزه نوبلی را برای انجام هیچ چیز دریافت کرده است.

به گزارش ندای اصفهان، روزنامه یدیعوت احرنوت (ynetnews) در مقاله ای به قلم “الکس فیرشمن” با عنوان” زندگی در خواب: رویایی هالیوودی اوباما از خاورمیانه” نوشت: آمریکایی ها بر این باورند که با رفع تحریم ها و توقف برنامه هسته ای ایران، اوضاع بخوبی پیش خواهد رفت اما باید پرسید آیا خطر از اسرائیل دور شده است یا نه و در کل میزان به تاخیر افتادن تهدیدات علیه اسرائیل چقدر است.

 

این مقاله نویس افزود: اکنون زمان برای تکنولوژی هسته ای ایران به عقب کشیده شده است اما هیچ کس میزان به عقب کشیده شدن آن را نمیداند و مشخص نیست این روند تا چه زمانی ادامه پیدا کند. تا آنجا که به اسرائیل مربوط می شود، رفع تحریم های ایران یک شکست دیپلماتیک محسوب می شود. اسرائیل نتوانسته است همچنان را جهان را متقاعد کند.

 

این روزنامه افزود: رفع تحریم های ایران باعث افزایش برنامه های ایران در منطقه خواهد شد و اختلافات گسترده تر شده و حمایت ایران از بشار اسد افزایش می یابد. اسرائیل همچنان ایران را تهدید شماره یک خود می داند و و سرمایه گذاری های ایران در لبنان را یک تهدید جدی برای خود تلقی می کند. اکنون نیز با رفع تحریم ها، موج عظیمی از پول ها وارد ایران خواهد شد، سرمایه گذاری ها افزایش می یابد. اکنون آمریکا تصمیم گرفته است که صنعت موشکی ایران را نادیده بگیرد، موشک هایی که تمامی اسرائیل و بیشتر نقاط خاورمیانه را پوشش می دهند.

 

این مقاله نویس در ادامه افزود: اکنون آمریکا واقعا توافق هسته ای با ایران را دوست دارد و روسیه نیز از این فرصت بوجود آمده به دنبال فروش تسلیحات زیادی به ایران است. آمریکایی ها مطمئن هستند که بزودی پاداش خود بخاطر انجام توافق با ایران را دریافت خواهند کرد و در انتخابات آینده  مجلس ایران، مردم زیادی به کاندیده های معتدل رای خواهند داد. آمریکایی اطمینان دارند که جشن ها در ایران برای رفع تحریم ها می تواند حتی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری تاثیر گذار باشد.

 

این روزنامه در پایان افزود: تاکنون رهبر ایران آیت الله خامنه ای هنوز موضع خود را در مورد خبرگان به زبان نیاورده و سپاه نیز همچنان حرفی از رفع تحریم ها به زبان نیاورده است و به نظر می رسد که آمریکایی در یک فیلم هالیوودی قرار دارند و در این رویا هستند که خاورمیانه ای جدید بوجود خواهد آمد و این موضوع به میراث اوباما تبدیل خواهد شد. پیش از این هم اوباما جایزه نوبلی را برای انجام هیچ چیز دریافت کرده است. اسکار جدید نیز در راه است.

 

 

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز