چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
نقوی حسینی :
 دولت، زندانیان آمریکایی را بدون اطلاع مجلس آزاد کرد   

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نمایندگان از مسائل دیگری که میان اعضای تیم مذاکره کننده و گروه ۱+۵ مطرح شده است اطلاعی ندارند اما آزادی زندانیان و مبادله آنها جز توافقات پشت پرده برجام بوده است.

به گزارش ندای اصفهان، سید حسین نقوی حسینی در خصوص رابطه آزادی زندانی های آمریکایی در ایران با برجام گفت: در خلال مذاکرات و توافق برجام حدس هایی زده می شود که به نوعی توافقات پشت پرده هم صورت گرفته که هیچ زمانی این توافقات از سوی مسئولان بیان نشده است.

 

وی در ادامه بیان کرد: در کمیسیون برجام چندین بار از مسئولان مذاکره کننده موضوع توافقات پشت پرده و محرمانه را سوال کردیم که آیا سند و توافق دیگری نیز در مذاکرات انجام داده اید که محرمانه باشد و در متن برجام نیامده باشد؟  اما از سوی مسئولان در این خصوص صحبتی مطرح نشد.

 

نماینده مردم ورامین در خانه ملت گفت:  آزادی و مبادله زندانیان قبل از اجرای برجام و با عجله نشان از این دارد که این یکی از توافقات بوده و به همین جهت با عجله و قبل از صدور بیانیه زندانیان مبادله و سپس بیانیه صادر شد.

 

نقوی حسینی در ادامه بیان کرد: نمایندگان از مسائل دیگر که میان اعضای تیم مذاکره کننده با گروه ۱+۵ مطرح شده است اطلاعی ندارند اما آزادی زندانیان و مبادله آنها جز توافقات پشت پرده برجام بوده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تأکید بر این که عهد شکنی آمریکایی ها بر ملت ایران مسجل و مسلم است، بیان کرد: بارها شاهد عهد شکنی آمریکایی ها بودیم و بنابراین هیچ اطمینانی به آمریکایی ها نداریم و حتی در بیانیه اخیر، آمریکایی ها زهر خود را بر ملت و نظام جمهوری اسلامی وارد کردند و در پایان مصاحبه بیان کرد که به ایرانیان اعتمادی نیست.

 

نماینده مردم ورامین در خانه ملت در ادامه تصریح کرد: آمریکایی ها همواره به دنبال این هستند تا راهی باز کنند و بتوانند جهت ضربه زدن به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران تهدیدات خود را ادامه دهند.

 

وی در پایان گفت: بخش عمده از تصمیمات آمریکا در برجام توسط اوباما گرفته شده اما هیچ تضمینی وجود ندارد تا رئیس جمهور آینده نیز راه اوباما را در برجام  دنبال کند.

 

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز